Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór nowej pompy kompresora

12 Wrz 2016 03:07 1251 6
  • Poziom 22  
    Witam Panowie nie znalazłem podobnego tematu albo jak sa to juz stare a mianowicie potrzebuje kompresora do warsztatu będzie od słuzył do m,in pneumata odkrecanie sporadyczne srub przy motocyklach, malowanie drobnych elementów do motocykli bez wiekszych typu bak itp do piaskarki domowej piaskowanie malych elementów motocykli. To co mam to butla 150L z silnikiem 2kw oraz sprężarka z jakiegoś ruskiego samochodu niby to pompuje ale kultura pracy masakra kompresor dobrze wylatany wyrzuca olej odma także ogólnie chce go wywalić bo stan jest kiepski. Teraz pytanie sa różne nowe kompresory na portalach w granicach powiedzmy 400 zl czy są coś warte ? Ktos ma jak sie sprawują a może kupic aspe 3jw60 w mojej okolicy jest niby jedna niby oryginal nie remontowana w pelni sprawna za 1100 za moze 950 by poszla i druga niby z przewinietym silnikiem i zbiornikiem 300l za 1100 moze lepiej olac te samorubki i zakupic aspe kompletna ?
  • Poziom 12  
    Absolutnie nie warto kupować gotowej sprężarki, na allegro/olx są eleganckie same pompy.
    Założy pan sobie na miejsce starej i kasa w portfelu i części w razie czego są dostępne.
    Tylko musi pan dobrać je do silnika bo te 2 kw to nie jest złe ale każda sprężarka do niego nie podejdzie. No i z obrotami trzeba się zgrać sama pompa to może mieć i więcej i mniej nic się jej nie stanie ale trzeba uważać na silnik aby się nie spalił. Ale to też łatwo pan po zamontowaniu stwierdzi bi będzie się grzał. Ja mam na wsi sprężarkę samoróbkę na silniku na siłę 1kw i spokojnie nią idzie malować.
  • Poziom 22  
    Kolego twoj post nic nie wnosi także za takie wypowiedzi dziekuje nie nabijaj sobie sztucznie postów oczekuje odpowiedzi i opini i nowych pompach powiedzmy w granicach 400 zl czy sa coś warte i jak sie sprawuja co do gotowych to sie nie zgodze przy aspach mam komplet czyli przyłącza chlodnice itp takze juz nie musze sie bawić w przełożenia ale czekam na opinie uzytkowników nowych pomp z all i jak wypadaja na przeciw aspie
  • Poziom 12  
    A na jaką odpowiedź pan liczył, na gotowy link do pompy dopasowanej do pana potrzeb ? Pytał pan o opinię to się podzieliłem. aspe napewno się nie opłaca kupować
  • Poziom 22  
    Tak własnie na to liczyłem na opinie o nowej pompie i konkretnym modelu jak sie sprawuje czy daja rade nowe pompy jak z naprawa i jaki model wart kupna i czy w ogule warto nowe chińskie. A od Pana dowiedzialem sie tylko ze nie warto kupować gotowej spreżarki tylko robić samemu takze za takie odp dziękuje. Co do silnika elektrycznego mogę zmienić na inny ale potrzebuje konkretów co do nowych pomp konkretne modele opinie itp
  • Moderator Elektrotechnika
    Kolego Rafal nie obrażaj się na kolegę bo ma rację
    Sam wskazałeś z czym masz problem a potem zaintonowałeś o kupnie nowej sprężarki . A dobrze doradził , bo za 400 zł to tylko szmelc kupisz. Sama pompa dobrej marki to wydatek około 1000 zł.
  • Poziom 22  
    Koledzy a czy ja mówię że chce coś markowego ? Czemu wszyscy mówią ze co china to jest be zadałem pytanie bardziej w sensie który z chińczyków kupić. Wiem ze mi to nie wytrzyma 10 lat ale ok wytrzyma rok za 400 bede happy. I uzbieram na coś większego chciałem porady który z chinoli będzie najlepszy. I niech nikt mi nie mówi ze co chińskie to źle itp itd. Kiedyś ktoś na forum poradził mi kompresor firmy maktek jedni mówią ze to nie china ale to jest china tylko lepsza i co ten kompresor ma tylko 50L mam go 4 lata codziennie używany nawet oleju nie wymieniłem koledze tez na warsztat kupiłem makteka już jest 2 rok pneumat jakiem malowanie ciągnika jakieś wiertarki itp i daje rade. Wiec jeśli mnie ktoś nie zrozumiał to przepraszam. To stawiam jasno pytanie który z chinczyków granice 400-450 zł będzie najlepszy