Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofon do rozmów przez radio bluetooth / Jakie to radio

holender 12 Sep 2016 09:42 14847 11
    holender
    Level 11  
    Witam,
    Planuje dokupić dodatkowy mikrofon zewnętrzny do radia samochodowego z bluetooth żeby być lepiej słyszany dla rozmówcy. Korzystając z mikrofonu wbudowanego w radio prawie wcale mnie nie słychać.
    Mam w radiu wejścia mikrofonu na mini jacka oraz na kostkę mini ISO.
    Jakiego sprzętu szukać?
    Czy któryś z tych wejść gwarantuje lepszy sygnał?
    Pozdrawiam
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Mamy wrozyc jakie to radio?
    holender
    Level 11  
    Niestety nie mam pojęcia jakie to radio.
    W żadnym jego miejscu nie ma takiej informacji, dlatego nie napisałem.
    Jestem przekonany na 99% że to jakiś chińczyk.
    MPEG 4, GPS, bluetooth, DVD.
    Jeśli to cokolwiek pomoże zrobię zdjęcie.
    Głównie chodzi mi o podpowiedzenie mikrofonu, który zbierałby jak najmniej dźwięków otoczenia.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Nie spotkalem radia z mikrofonem wbudowanym i zeby mial az 2 wejscia mikrofonu zewnetrznego ...aczkolwiek kto wie ci tam Chinczyki jeszcze wymysla ;)
    Wklej fotki, bo moze mylnie interpretujesz gniazda i jack to np. sterowanie z kierownicy , a nie mikrofon.
    milejow
    Level 43  
    powalla wrote:
    Nie spotkalem radia z mikrofonem wbudowanym

Ten wynalazek akurat ma, w dolnym/lewym rogu :D
    Do autora, gniazdo jack między wejściem IPOD i prostokątnym gniazdem to wejście zewn.mikrofonu (opisane jako MIC) Możesz wykorzystać dowolny mikrofon z zestawu głośnomówiacego, z reguły zakończone są wtyczką minijack wiec kupujesz, podłączasz i działa.
    Możesz też zmajstrować mikrofon samemu, kupujesz mikrofon w sklepie elektronicznym za ok 2zł, do niego kabel ekranowany i wtyk minijack, lutujesz wszystko do kupy i montujesz mikrofon gdzie chcesz(w lampce podsufitki, w tapicerce słupka itp) i masz zrobione w cenie dobrego browara.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Milejow cytuj dokladnie czyli ze nie spotkalem takiego co ma wbudowany i do tego 2 gniazda na dodatkowe mikrofony ;)
    milejow
    Level 43  
    Zacytowałem tak jak zrozumiałem :D
    holender
    Level 11  
    Quote:
    Możesz też zmajstrować mikrofon samemu, kupujesz mikrofon w sklepie elektronicznym za ok 2zł, do niego kabel ekranowany i wtyk minijack

Dobry pomysł, znalazłem w domu gotowy, podłączyłem i działa nawet nieżle.
    Ale spróbuje jeszcze takiego z własnego montażu :-)
    Dzięki
    holender
    Level 11  
    Mam jeszcze pytanie czy jest szansa na zmianę softa w tym wynalazku?
    I czy to możliwe żeby fabrycznie nie miało podświetlenia fizycznych przycisków dookoła wyświetlacza?
    Pozdrawiam
    M.