Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BIZHUB 420 - - kasowanie zespołu utrwalającego

12 Wrz 2016 12:58 1032 5
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem opisany w
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2645462.html
    niestety u mnie jest stary firmware i nie bardzo wiem skąd pobrać aktualizację
    i jak ją wgrać więc proszę o pomoc.

Pozostaje jeszcze pytanie czy jak cały moduł pieca przełożę pod inne urządzenie z nowszą wersją systemu czy tam będę mógł dokonać resetu licznika.

Dziękuję i pozdrawiam
  • Specjalista - kserokopiarki
    Reset pieca na innej maszynie nic Ci nie da. Tam nie ma bezpiecznika lub chipa . Licznik zapisany jest w maszynie i tam musisz go wyzerować . Nie musisz tez aktualizować softu.

C.
  • Poziom 10  
    A mogę prosić o jakieś wskazówki czy jedynie serwis mi pozostaje ; (

Wiem że niektóre czujniki można skasować "mechanicznie" bezpośrednio na danym elemencie,
    pytanie czy zasada jest podobna dla większości modułów utrwalających czy trzeba zastosować jakiś specjalny trik w tym modelu ; )
    Przeczytaj uważnie wątek na który sie powołujesz , weź serwisowkę i znajdź wejście w serwis oraz zakładkę z licznikami. Resztę juz bedziesz wiedział ;)

C.

p.s. Nie pytaj o podawanie kodów do Konica Minolta a zwłaszcza reset liczników . Takich informacji na forum udzielać nie wolno.
  • Poziom 10  
    W licznikach w końcowej fazie chyba wyczyściłem wszystko co się dało nawet w zakładce PN był chyba jakiś limit bo było 250000/250000 to wyzerowałem i ustawiłem na 500000 ale nic to nie dało : (

Już zaczynam podejrzewać że może naprawdę moduł utrwalający jest do wymiany.
    Bo miałem na niej spore obciążenie.

Mam obok bizhub 500, która już została wyeksploatowana ale piec powinien być ok
    Tylko że pewnie wymiana nic nie da bez skasowania licznika : (

Skoro zamykamy temat kasacji to może z aktualizacją firmware coś się wskóra, czy tylko serwis ma do tego dojście?
    To nic Ci nie da. Aktualizacja softu nie ingeruje w liczniki. Musisz skasować wszystkie te wartości od pieca do zera i następnie zainicjować piec . Samo zerowanie nic nie daje.

C.