Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chłodzenie systemu alarmowego

tapis 12 Sep 2016 13:03 1359 9
    tapis
    Level 12  
    Witam,
    W Polsce mamy coraz większe upały. Czy istnieją jakieś systemy chłodzenia do central alarmowych? Od jakiej wartości temperatury w skrzynce centralki należy się przejmować o to aby nie uszkodził się system?

Dziękuję za odp.
  • OptexOptex
    brofran
    Level 39  
    Temperatura w skrzynce to dopuszczalna temperatura pracy elektroniki , czyli jakieś 70 stopni zazwyczaj ( chociaż niektóre elementy i 115 °C wytrzymują ) .
  • OptexOptex
    neoz.neoz
    Level 8  
    Samej centrali w Polskich warunkach klimatycznych nawet jak zamontujesz na poddaszu nic się nie stanie przez dobre kilka lat. Jak będzie miała za gorąco to kondensatory szybciej wyschną.

Bardziej martw się akumulatorem, wraz ze wzrostem temperatury skraca się ich żywotność.
    tegem
    Level 11  
    Witam, mam system alarmowy Satel od 7 lat w rozbudowanej wersji (32 czujki, 2 centrale, ups, system gsm) - wszystko upchniete w małej puszce bez otworów i nigdy nie miałem z nim problemów... temperatura w pomieszczeniu dochodziła do 30stC. Raczej nie potrzebnie się kłopoczesz.
    suworow
    Admin of Property security
    brofran wrote:
    Temperatura w skrzynce to dopuszczalna temperatura pracy elektroniki , czyli jakieś 70 stopni zazwyczaj ( chociaż niektóre elementy i 115 °C wytrzymują ) .
    tegem wrote:
    Raczej nie potrzebnie się kłopoczesz.
    !

I tylko jeden z kolegów zauważył że:
    neoz.neoz wrote:
    Bardziej martw się akumulatorem, wraz ze wzrostem temperatury skraca się ich żywotność.

A przecież ten akumulator w większości wypadków znajduje się w skrzynce alarmowej.
    Proszę przejrzeć sobie tematy na elektrodzie:
    http://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,akumulator-%C5%BCelowy-temperatura.html
    jak i może przeczytać ten artykuł:
    http://www.cyfronika.com.pl/zelowe_instrukcja.htm

Pozdrawiam
    freebsd
    Level 38  
    Obudowę od swojego alarmu nawierciłem wielokrotnie, tak by powstał "komin", ale mam ten alarm umieszczony w bardzo niedostępnym miejscu (dla osób postronnych).
    tegem
    Level 11  
    mój akumulator ciagnie juz 5 lat :D