Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne wyłączanie się drukarki Epson L365

Riczipl123 12 Wrz 2016 14:47 1014 4
  • #1 12 Wrz 2016 14:47
    Riczipl123
    Poziom 3  

Witam, mam taką sprawę. Moja drukarka podłączona jest bezprzewodowo za pomocą WiFi do innych urządzeń. Przy takim sposobie podłączenia problemem dla mnie staje się to że drukarka po pewnym czasie bezczynności wyłącza się. na dodatek nie znajduje się ona 1 metr od laptopa czy innego urządzenia z którego wysłałem polecenie drukowania, żebym mógł podchodzić i włączać. Proszę o proady co mógłbym z tym zrobić. Pozdrawiam Robert

0 4
  • #3 11 Lis 2017 12:09
    hubciopro
    Poziom 3  

Ktoś ma jakiś inny pomysł, tam można ustawić na max 15 minut.. a jak ktoś chce ustawić na stałe by się nie wyłączała?
    Mam ten sam problem

0
  • #4 11 Lis 2017 15:03
    Riczipl123
    Poziom 3  

Sam mam system Windows 10 i tam wchodzę w Ustawienia>Urządzenia>Drukarki i skanery następnie klikamy na naszą drukarkę i wtedy pod nią wyświetlą nam się trzy opcje: "Otwórz kolejkę", "Zarządzaj" i "Usuń". Klikamy "Zarządzaj", następnie "Preferencje drukowania". Otworzyło się nowe okno i tam na górze okna są zakładki: "Główne", "Więcej opcji" i "Konserwacja". Klikamy zakładkę "Konwersacja". Teraz klikamy "Informacje o drukarce i opcjach". Teraz widzimy "Programator wyłączony moc" i niżej "Wyłącznik czasowy". Zmieniamy ustawienie w "Programator wyłączony moc" na Wyłączone i klikamy wyślij po prawej od tego ustawienia. Mi to pomogło.

Dodano po 5 [minuty]:

W sumie patrzę, że to samo zrobiłem co napisał @Bitels85 z tym że wyjaśniłem jak tam dojść. A przy okazji robiąc podłącz komputer za pomocą kabla USB i możliwe że bez sterowników to ustawienie ci nic nie da. Jak to już zrobiłeś i nic nie dało to nie mam innego pomysłu. Daj znać czy działa

0
  • #5 12 Lis 2017 22:55
    hubciopro
    Poziom 3  

Dobra jest problem rozwiązany.
    Ale mam kolejny, czy jest opcja ustawienia w tej drukarce żeby dokument który kseruje drukował mi się w słabej, lub dobrej jakości? gdy wkładam do skanera dokument który zamierzam skserować i klikam ikonkę do kserowania, kseruje mi określonym automatycznie sposobem, czyli bodajże średni wydruk(ksero) czy da się to zmniejszyć lub ustawić lepszą jakoś ?
    Pozdrawiam

0