Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Micra K11 1.0 02' - Kontrolka awaryjnych nie świeci

12 Sep 2016 14:51 2871 32
  • Level 39  
    Tak jak w tytule. Wydaje mi się, ze powinna migać żarówka pod przyciskiem pełną mocą. Żarówka jest jednak sprawna, bo świeci razem ze światłami zewnętrznymi - ale trochę przyciemniona, bo zasilana przez rezystor.
    Oczywiście obie strzałki na tablicy rozdzielczej migają jak trzeba.

Wiec teraz tak, albo jest przerwa na stykach w wyłączniku, albo nie dochodzi napięcie z przerywacza. Nie mam zapasowego wyłącznika, a nie chce rozbierać tego z auta, bo mógłby tego nie przeżyć.

Pytania do kolegów:
    1. czy ma ktoś rozpiskę pinów wyłącznika? Niestety schemat elektryczny z książki WKL "Sam Naprawiam" jest bardzo lakoniczny w tym temacie.
    2. Gdzie jest posadowiony przerywacz do kierunkowskazów? Mam wersje samochodu gdzie kierownica jest po prawej stronie.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 43  
    Przerywacz siedzi pod kierownicą w okolicy bezpieczników. Dokładnie zlokalizujesz po dźwięku oczywiście.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 39  
    Teraz jestem jeszcze bardziej skołowany. Przerywacz ma trzy styki: masa, zasilanie (przez wyłącznik awaryjnych żeby nie migały zwykle kierunki bez stacyjki) oraz wyjście na światła.
    Wyłącznik ma tylko jedną żarówkę podłączoną do świateł i ona jaśniej świecić nie będzie.
    Wiec definitywnie czegoś brakuje.
    Byłem dzisiaj na lokalnym złomie ale małych nissanków do rozszabrowywania nie było.
  • Level 43  
    A ta żarówka nie jest czasem przydymiona w tym włączniku awaryjnych że słabo świeci ?
    A ogóle włocznik załacza światła awaryjne ?
  • Level 39  
    Awaryjne działają w porządku. Żarówka nie jest przydymiona, przełącznik nocą jest iluminowany z taką sama jasnością jak ten obok do szyby ogrzewanej. Ten od szyby ma dwie żaróweczki.
  • Level 39  
    Miejsce jest tylko na jedną.

Mam takie wyłączniki:

Schemat ma dokładnie taki sam bo mam książkę w wydaniu papierowym.
    Jak widzisz schemat nie wnosi nic.
    Niby jest żarówka podłączona dolnym panem do masy a górnym do kierunkowskazów prawych. Bez sensu.

Tu jest odnośnik do forum, gdzie jest zdjęcie rozebranego wyłącznika szyby.https://www.micra.org.uk/threads/how-to-remove-rear-heater-hazard-light-switch-on-k11.34705/

Wyłącznik do awaryjnych ma tylko jeden slot na żarówkę.
  • Helpful post
    Level 43  
    Dałem ci schemat nr 34 to włącznik awaryjnych sprawdź wszystkie napięcia .
  • Level 39  
    Mój drogi, tak jak pisałem, schemat mam. Napięcia sprawdziłem, tylko jest jedno pytanie: CO TAM MA ŚWIECIĆ?
    Według instrukcji samochodu coś jednak ma.
  • Helpful post
    Level 43  
    Tak, ma ale diodę świecącą, a świeci słabo, bo ma diodę zabezpieczającą na zwarciu.
  • Level 39  
    To ja tej diody świecącej nie mam. Przełącznik rozebrany i pooglądamy dokładnie.
    Muszę czekać aż sie na złomie pojawi micra i dać kilku rzeczom nowe życie.
    Dziękuje koledze za wpisy i cierpliwość.
  • Level 43  
    Ale jest wyjście jeśli ty masz żarówkę to może da się zamontować o większym mA. I będzie świecić jaśniej .
  • Level 39  
    Na razie mam rok spokoju. Po prostu przy przeglądzie technicznym inspektor pogroził mi palcem że teoretycznie to musiałby "oblać" auto, ale widząc ogolny stan auta, to je przepuścił.
    Nissan jest z końca 2002 roku, z przebiegiem 160 tyś km, kupiony w przeliczeniu za 500 zł.
    Po prostu uratowałem to auto od złomowania, a miał wyrok z powodu kilku dziurek w progach, które są juz zaspawane, a podwozie zabiteksowane. Do tego wymieniłem mu tłumik środkowy i tylny oraz dostał nowe hamulce na przód. Jeszcze z pierdołek to ze złomowanego auta wyciągnąłem lewą manetkę świateł/kierunkowskazów oraz zawiasy do drzwi (części ze złomu to równowartość 25 zł). I tak mam dobre autko, ładne na zewnątrz, czyste w środku, z cichutkim silnikiem, tanim podatkiem drogowym i ubezpieczeniem. I ma oryginalny SZYBERDACH!!!
  • Level 39  
    Dzisiaj włożyłem wyłącznik pozyskany z zezłomowanego samochodu. Zachowuje się dokładnie tak samo.
    W związku z tym pytanie, czy na tablicy wskaźników jest kontrolka z trójkątem czy nie?
    Jeśli ktoś ma K11 z 2000 - 2002 i mógłby się podzielić filmikiem jak u niego działa kontrolka awaryjnych to będę wdzięczny.
  • Level 43  
    Ale masz problem z taka pierdołą. Zaopatrz się w probówkę, wymontuj włącznik awaryjnych i włącz awaryjne, probówką posprawdzaj wszystkie kable dochodzące do kostki włącznika, jeżeli na którymś z nich będzie się pokazywać przerywane napięcie w rytm migania awaryjnych to i włącznik powinien migać.
    W-g. mnie włącznik nie będzie migał bo w instrukcji pisze wyraźnie ,,all turn signal lights will flash,, czyli, że będą migać wszystkie kontrolki kierunkowskazów, nie ma nic o włączniku ani o innej kontrolce.
  • Level 39  
    A zdanie "The indicator light will come on"?
    Będę myślał dalej. Tyłku muszę dorwać podobny egzemplarz na chodzie.
  • Level 43  
    sanfran wrote:
    Będę myślał dalej.

Tam nie potrzeba myśleć, napisałem ci jak sprawdzić.
  • Level 39  
    Jednak pomyśleć trzeba. Bo jak ktoś nie myśli to nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Zarówno instrukcji, jak i moich poprzednich postów, gdzie napisałem CO posprawdzałem.
    Jeszcze raz: w wyłączniki jest tylko jedna żarówka i jest ona zasilana przy włączeniu świateł. Nie ma innych źródeł światła.
    I napiszę jeszcze raz czego mi trzeba zamiast niewnoszących nic wpisów: "INFORMACJI JAK TO DZIAŁA W INYM EGZEMPLARZU".
    I jeśli to dla ciebie pierdoła to się nie produkuj. W tym kraju gdzieś mieszkam to powód do uwalenia auta na przeglądzie.
  • Level 43  
    sanfran wrote:
    I jeśli to dla ciebie pierdoła to się nie produkuj.

I czego się napinasz, herbata zaszkodziła? Starałem ci się tylko uświadomić, że jeśli przycisk ma migać po włączeniu to na jednym z kabli będzie pojawiało się zasilanie w rytm pulsujących świateł. W przycisku wtedy jest rezystor i dioda separująca, po włączeniu pozycji zasilanie leci przez rezystor i żarówka świeci na pół gwizdka, po włączeniu awaryjnych pulsujące zasilanie podawane jest za rezystorem i żarówka miga pełnym światłem.
  • Level 39  
    W wyłączniku nie ma rezystora ani diody. Zbadałem ten co dostałem z samochodem jak i wyjęty z zezlomowanego auta i są identyczne. Jeśli jest dioda to jest w innym miejscu. Ale nie wiem gdzie.
    Ps. Pijam miętę. Uczulony jestem na głupie wpisy.
  • Level 43  
    Mam pytanie czy włącznik szyby działa i podgrzewa szybę i czy gdy go włączysz świeci się w tym małym okienku czy cały włącznik i gdy naciśniesz włącznik awaryjnych świeci czy dopiero po załączeniu świateł np. Pozycyjnych jest tak zwane podświetlanie ?
  • Level 39  
    Wyłącznik szyby działa poprawnie. To znaczy gdy się go włączy to się swieci pomarańczowa kontrolka w dolnej części. Natomiast piktogram swieci się wraz ze światłami. Ale ten wyłącznik ma dwie żarówki.
    Natomiast skłaniam się coraz bardziej w kierunku tego, że żarówka w wylaczniku awaryjnym powinna dostawać pełne napięcie. Tylko gdzieś jest przerwa we wiązce. Tak czy inaczej zajrzę do tego, bo będę chciał sprawdzić czy Nissan przygotował instalacje pod ogrzewane lusterka, co by się bardzo przydalo w moim klimacie.
    W każdym bądź razie we wiązce do drzwi jest podejrzanie duzo przewodów jak na głośnik i centralny zamek.
  • Level 43  
    A mnie się wydaje że ten włącznik tylko załącza awaryjne a pulsują tylko kierunki w liczniku ,ale dla pewności możesz ten włącznik i sprawdzić w wtyczce z załączonym włącznikiem czy próbówka z żarówką będzie pulsować w raz z kierunkowskazami przerywanym ciągiem .Jeszcze jedno zrób zdjęcie wtyczki tego włącznika od awaryjnych chodzi mi o instalacje .
  • Level 39  
    Właśnie tu jest zagwozdka. W instrukcji pisze, że ma migać. Diagnosta mówi to samo. Na złomie są samochody bez zasilania a "napaść" kogoś na parkingu w celu okazania jak działają awaryjne jakoś tak głupio.
    Zdjęcia podeślę trochę później.
  • Level 12  
    Witam
    Według schematu z Link żaróweczka podświetla tylko włącznik awaryjnych.
  • Level 39  
    Moze kolega wrzucić fragment tego schematu?
    Aby pobrać muszę się zarejestrować i podać kartę kredytową.
  • Level 12  
    Nie ma potrzeby pobierania bo jest jak na dłoni - diagram 5, włącznik nr 80.