Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router Huawei B5rka - Jaka antena zewnętrzna do LTE w Plusie

AndreUrsyn 12 Sep 2016 16:47 1299 8
    AndreUrsyn
    Level 10  
    Witam forumowiczów. Mam router Huawei B593s-22, zasięg LTE na poziomie 1 kreski. Czasami bardzo bardzo rzadko nawet 2 kreski
    Mam do Was pytanie jaką antenę zewnętrzną kupić żeby poprawiła zasięg.
    Mieszkam w miejscowości Świesielice województwo Mazowieckie powiat Lipski, gmina Ciepielów.
    Internet mam w sieci Plus. Ruter Huawe B593s-22.
    Prędkości jakie mam teraz to 3-9 Mb/s download i 1-2 Mb/s upload.
    Ruter pracuje na oryginalnych antenkach na poddaszu domu parterowego krytego blachą ustawiony na stronę Ciepielowa. Skos dachu (blacha) jest około 80cm nad ruterem.
    Powiem że jest to jedno z lepszych miejsc. Nawet parapet okna nie jest lepszy.
    Status funkcji bezprzewodowej
    1 PLMN:26001
    2 Stan usługi:Prawidłowa usługa
    3 RSSI:-87
    4 RSRP (dBm):-108
    5 RSRQ (dB):-7
    6 Roaming:Nie

Prosiłbym o dobranie odpowiedniej anteny(800 czy 1800Mhz a może 2100 Mhz?) jeżeli było by to możliwe i poradę jak ją ustawić na Ciepielów (ok 6km. w linii prostej) a może na Lipsko (8 km.)
    matek451
    Level 43  
    Na wiele nie licz, jesteś w Plusie na dodatek zasięg z sieci LTE800Sferii, tylko 5MHz pasma w MIMO nie pozwala na wiele. Najbliższy BTS LTE800Sferii w Ciepielowie. Inny w Lipsku. Potrzebujesz anteny na 800MHz. możesz ustawić po kolei na Ciepielów i Lipsko i wybrać BTS mniej obciążony zapewniający lepsze prędkości. w Lipsku jest pozwolenie na LTE1800Aero2 ale nie wiadomo czy działa, poza tym jest daleko a po drodze lasy. Polecana antena to ATK-20 lub ATK-10/800-980 http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_20-element...-850-960_mhz_10_m_przewodu_wtyk_sma_A7027.htm lub http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_10-element..._800-980_mhz_10_m_przewodu_wtyk_sma_A7017.htm ponieważ Plus korzysta z MIMO to potrzebne dwie ustawione w polaryzacji pionowej i poziomej. ATK-20 to kawał anteny, wymaga solidnego mocowania.
    matek451
    Level 43  
    Antena nie ma deklarowanego zysku 14dBi, z 10m kablem H-155 na czysto zamiast około 11dBi tylko 7-8dBi. Szerokie katy promieniowania. Ogólnie działa ale bez szału. Nie polecam anten od sprzedawcy "siata100". Powód prosty, kilkakrotnie kontaktowałem się z nim w sprawie tej anteny oraz anteny typu COMBO ( LTE1800+LTE800). Chciałem bliżej zapoznać się z ich charakterystykami i wymienić kilka fachowych uwag na ich temat. Przydatne informacje posłużyły by mi przy rozwiązywaniu problemów użytkowników na tutejszym Forum i na bez-kabli. Nie muszę chyba dodawać że dla wielu moja opinia ma znaczenie. Przedstawiłem się , niestety ale ów Pan nie raczy ani razu odpowiedzieć na moje zapytania. Po prostu olał temat i pytającego. Widać nie zależy mu na mojej opinii i sprzedaży swoich produktów. Oczywiście anteny chciałem kupić a nie wymusić do testów. Mimo takiej postawy kupiłem i zrobiłem test, którym podzieliłem się z tobą i czytającymi tego posta. Antena słabsza od ATK-10/800-980 nie mówiąc o ATK-20, które są silnie kierunkowe. Na niższych częstotliwościach nadal najlepsze są anteny typu YAGI-UDA z krakowskiego Dipola.
    AndreUrsyn
    Level 10  
    Dziękuję za wyczerpujące informacje i zaangażowanie.
    Temat zamykam.
    Pozdrawiam
    Jericho24
    Level 20  
    matek451 wrote:
    ciałem bliżej zapoznać się z ich charakterystykami i wymienić kilka fachowych uwag na ich temat. Przydatne informacje posłużyły by mi przy rozwiązywaniu problemów użytkowników na tutejszym Forum i na bez-kabli.
    Witam!
    Czy w ostatnim czasie przeprowadzałeś testy innych anten na LTE1800??
    Jutro kupuje router B315 i do tego chciałbym antenę na 1800.
    Stoją przed wyborem:
    1. Cybertech MIMO 15dBi
    2. Dual LTE Sorensen 17dbi (wg sprzedawcy od wersji 15dbi "różni się między innymi odległością dipoli od ekranu a więc i kątem widzenia")
    3. no i ta od siata100 : MIMO LTE 2x17
    AndreUrsyn
    Level 10  
    Temat zamknięty.
    sebap
    Level 41  
    Nie jest zamknięty. Będzie gdy klikniesz rozwiązano.
    AndreUrsyn
    Level 10  
    OK mój błąd jestem nadal nowicjuszem.