Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kompresor do 1000zł, KRAFT@DELE KD404 jaka wydajność?

Stachu123 12 Sep 2016 17:43 9834 8
    Stachu123
    Level 12  
    Mam zamiar kupić kompresor w kwocie do 1000zł. Będzie służył do różnych rzeczy: przedmuchiwanie, trochę lakierowania, jakiś klucz pneumatyczny. Spróbuję może coś wypiaskować. Chodzi o to żeby wybrać model z jak najlepszą wydajnością w podanej kwocie. Wiem, że parametry podawane przez producentów nieraz mają się nijak do rzeczywistości.
    Wiem, że całkiem nieźle wypada MAKTEK SKY50V2 z wydajnością realną blisko 300l/min. To co w nim mi nie odpowiada to silnik zespolony ze sprężarką i butla 50l.
    Znalazłem jeszcze taki:
    Link
    Ma butlę 100l, napęd paskowy, zasilanie 400V. Wszystko to mi odpowiada tylko nie mogę znaleźć wyników pomiaru rzeczywistej wydajności. Może ktoś dysponuje takim kompresorem i może sprawdzić czas nabijania butli?
    Jakieś inne propozycje w podobnej cenie?
    omiga
    Level 9  
    Sam dałeś sobie właściwą odpowiedź. Jak wynika z linkowej informacji jest w bardzo wydajny tj. w ciągu 1 minuty napełni butlę 100 litrową sześciokrotnie. Teoretycznie wytworzy ciśnienie ok. 5 barów w ciągu 1 minuty. Ja kupiłbym będąc w twojej sytuacji. Korzystając z teraźniejszego prawa handlowego w każdej chwili możesz wymienić na mniej wydajny albo bardziej wydajny kompresor. Ważnym elementem jest mocny silnik elektryczny [ napędowy ].
    Stachu123
    Level 12  
    Gdyby popatrzeć na parametry podawane przez producentów to wybór jest oczywisty. Kompresor MAKTEK SYK50V2 był jednak wielokrotnie testowany i osiąga wyniki nawet lepsze niż podawane przez producenta. Nie mogę natomiast znaleźć testów praktycznych (realny czas napełniania butli) kompresora KD404. Nie chcę się bawić w odsyłanie bo jest to jednak sprzęt wagi ciężkiej i w praktyce będzie to bardzo kłopotliwe. Może ktoś ma taki kompresor i sprawdził faktyczną wydajność lub ma pewną informację na ten temat?
    omiga
    Level 9  
    Prześledziłem obydwa modele sprężarek. Wynika z tego, że sprężarka KD404 jest klasycznym rozwiązaniem budowy, silnik oddzielny, jako jednostka napędowa i oddzielna pompa sprężarkowa powietrza. Z kolei SKY-50V2 ma silnik zespolony z pompą sprężania powietrza [wspólna oś]. Wydajność KD = 580 L / min i ma zbiornik 100L, zaś SKY = 200 L / min i zbiornik 50 L. Obydwie sprężarki w tym samym czasie uzyskają takie samo ciśnienie na manometrze pomimo, że mają różne pojemności zbiorników powietrznych. Jest jedna zasadnicza ciekawostka w tej sprawie - więcej powietrza wyleci [dwukrotnie] z butli 100 Litrowej niż z 50 L. Celowo pomijam ceny obu urządzeń.
    Stachu123
    Level 12  
    Wszystko się zgadza ale niestety tylko w teorii. Dla Makteka SKY50V2 producent podaje wydajność 200l/min. a jego realna wydajność potwierdzona wieloma testami użytkowników to blisko 300l/min. Jest to dość rzadki przypadek, gdy producent zaniża parametry swojego produktu. KD404 ma według producenta wydajność zasysania 580l, więc wydajność na wyjściu jest na pewno sporo mniejsza. Gdyby chociaż trochę przekraczała 300l/min. to by mnie zadowalało. Nie mogę jednak znaleźć potwierdzonej informacji o rzeczywistej wydajności. Może znajdzie się użytkownik takiego urządzenia, który podzieli się wiedzą w tym temacie?
    omiga
    Level 9  
    W dzisiejszych czasach ogromnej konkurencji rynkowej żaden producent nie pokusiłby się na nieprawdzie o swoim produkcie, chcąc utrzymać się na rynku, mam tu na myśli producenta wyrobu KD404. Jeżeli masz informacje potwierdzone i wiarygodne od użytkowników SKY50V2 ,to w moim przekonaniu są wątpliwe. Dla bliższego rozeznania tematu należy porównać napisy liczbowe na tabliczkach znamionowych obu pomp sprężarkowych. Na tej zasadzie osobiście dojdziesz do właściwych wniosków. W sprężarce KD404 istnieje potencjalna możliwość zwiększenia wydajności poprzez zmniejszenia koła pasowego pompy sprężarkowej, a w produkcie SKY50V2 brak takiej możliwości.
    Darco-51
    Level 2  
    Witam serdecznie.

Podłączam się pod ten temat i bardzo proszę o pomoc w temacie zakupu kompresora. Jestem amatorem i zamierzam kupić kompresor do wykorzystania w zasadzie tylko przy pompowaniu kół i wymianie kół w samochodach osobowych na własny użytek. Naczytałem się sporo i jak byłem głupi tak jestem. Dane podawane przez producentów i sprzedawców nie zawsze są pełne i trudno wybrać właściwy kompresor, ale i klucz bazując tylko na opisie . A chodzi mi o rozsądne wydanie pieniędzy tak, by na przestrzeni kilku lat po prostu pare groszy zaoszczędzić.

Biorę pod uwagę kupno kompresora tak do 800zł. Klucz zamierzałem kupić FORE FD 2600, choć i na ten temat naczytałem się różnych opinii.
    Wiem już tyle,że musiałbym kupić max. 15m prostego węża o średnicy 10. Może koledzy doradzą mi sprzęt, który będzie działał w tym zakresie jaki ja potrzebuję?

Za wszelką pomoc i porady z góry dziękuję.

:)
    omiga
    Level 9  
    Masz skromne wymagania co do kompresora - jak piszesz tylko do pompowania kół. Ale za to możliwości wyboru ogromne. Moim skromnym zdaniem, masz łatwy wybór i zarazem trudny [ przypominam sobie jaki niedawno, miałem podobny dylemat z wyborem mebli do domu ]. Gdybyś kupował sprężarkę w latach 90-tych ubiegłego wieku to kupiłbyś taką jaka byłaby w sklepie. Wybierz sprężarkę z dziesięcio-litrowym zbiornikiem powietrza i z klasyczną budową. Oddzielny silnik elektryczny i oddzielny kompres. nie zapomnij o wężu z końcówką wskazującą wielkość ciśnienia w kole. Nakreśliłem Ci ogólnie mój osobisty pogląd na tą sprawę. Modelu ani nazwy celowo nie podaję, ze względu na ogrom podaży tego sprzętu na rynku... :sm9:
    Darco-51
    Level 2  
    Dzięki za reakcję, ale chyba kolega nie doczytał... Kompresor ma służyć mi do wymiany kół i z tego co się naczytałem wynika,iż nie każdy kompresor da radę zapewnić odpowiednią ilośc powietrza by klucz dał sobie radę ze śrubami. Mam auta osobowe, więc wydaje się,że nie powinno byc problemu, ale róznie forumowicze piszą. A może ktoś ma doświadczenie i jest w stanie doradzić to bardzo proszę.

Myślę o takim:
    http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-tagred-50l-v2-8w1-separat-gw-i6023474227.html

Za wszelką pomoc dziękuję.