Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki - banalna naprawa?

Kamiś86 07 Lip 2005 21:52 3247 5
  • #1 07 Lip 2005 21:52
    Kamiś86
    Poziom 2  

Witam. Na poczatku przyznam sie, ze wogole nie znam sie na tym co Wy tu robicie, ale jestem pelen podziwu :) Doprawdy nie wiem czy jest to odpowiedni dzial, ani czy moje pytanie nie spowoduje szeregu wysmiewajacych postow, ale co mi tam... :)

A teraz do rzeczy...

Chcialem naprawic sluchawki ( Marka raczej nie gra roli w tego typu usterce, wiec ja pomine ), w ktorych nie ma styku na wtyczce. Raz juz to zrobilem. Przylutowalem inny kabel. Ale tego tez szlag trafil. Dorwalem nastepny i jakiez bylo moje zdziwienie gdy okazalo sie, ze ma on wiecej kabelkow niz ten od sluchawek. Chodzi o to, ze przy sluchawkach sa 3 : zolty, czerwony i bialy. W moim mam zas 2 : bialy i czerwony odpowiednio + ekranowanie na kazdym z nich. Poloczylem, wiec tylko czerwony z czerwonym i bialy z bialym. Dzwiek co prawda jest w obu sluchawkach, ale jakis taki przytlumiony :( Moze mi ktos powiedziec czym to jest spowodowane i jak mam to podlaczyc ( Czy wogole to mozliwe ) zeby sluchawki wrocily do poprzedniego stanu? Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz i przepraszam jesli to nie ten dzial i jesli to pytanie zbyt banalne jak na tej klasy forum...

Pozdrawiam...

PS.Zamieszcze zdjecie tego drugiego kabla, bo nie jestem pewien, czy dobrze wytlumaczylem jego budowe...[/img]

0 5
  • Pomocny post
    #2 07 Lip 2005 22:10
    Loker
    Poziom 37  

Jesli przy sluchawkach masz trzy kabelki, to dwa z nich sa sygnalowe, a jeden wspolny dla obu sluchawek. Jesli mozesz zidentyfikowac, ktory jest wspolny, to podlacz do niego ekrany obu kabli. Ewentualnie podepnij do ekranow ten zolty, ktory Ci pozostal. Popsuc raczej nie popsujesz, a mozliwe ze trafisz wlasciwie ;)

0
  • Pomocny post
    #3 07 Lip 2005 22:37
    gader
    Poziom 26  

podlacz te wszystkie 3 "zolte" ekrany ze soba
    dzwiek jest taki bo po pierwsze jest mono a po drugie
    brakuje masy i sygnal idzie przez 2 sluchawki szeregowo

0
  • Pomocny post
    #4 07 Lip 2005 22:54
    elektryk1e
    Poziom 22  

wiec tak jesli te kable ze zdiecia sa prawie identyczne jak twoje to
    1. wybierz sie do sklepu elektronicznego (w katowicach jest napewno kilka) kup wtyczke taka jaka potrzebujesz (jack)
    2. przyjdz do domu i zabierz sie do pracy.
    we wtyczce sa 3 "blaszki" 2 krotsze i 1 dluzsza.
    w tym kablu od sluchawek ten nie izolowany to jest ekran a jednoczesnie masa. przylutuj do tej dluzszej. dwa pozostale odizoluj i przylutuj je do tych krotszych, jeden do jednej blaszki,
    3. wrazie niejasnosci pisz na GG

0
  • #5 08 Lip 2005 00:26
    Kamiś86
    Poziom 2  

elektryk1e napisał:
    wiec tak jesli te kable ze zdiecia sa prawie identyczne jak twoje to
    1. wybierz się do sklepu elektronicznego (w katowicach jest napewno kilka) kup wtyczke taka jaka potrzebujesz (jack)
    2. przyjdz do domu i zabierz się do pracy.
    we wtyczce sa 3 "blaszki" 2 krotsze i 1 dluzsza.
    w tym kablu od sluchawek ten nie izolowany to jest ekran a jednoczesnie masa. przylutuj do tej dluzszej. dwa pozostale odizoluj i przylutuj je do tych krotszych, jeden do jednej blaszki,
    3. wrazie niejasnosci pisz na GG

Kable sa identyczne - zdjecie robilem sam :) Wtyczka jest przy kablu - ta napewno pasuje. Jutro sie za to zabiore i napisze czy przynioslo to spodziewane efekty... Narazie dziekuje za zainteresowanie jak i za odpowiedzi...

Pozdrawiam...

0
  • #6 09 Lip 2005 13:52
    Kamiś86
    Poziom 2  

Witam ponownie. Zrobilem tak jak wszyscy tu radziliscie i sie udalo :) Jestem Wam bardzo wdzieczny... Uwazam tez, ze spokojnie mozna ten temat zamknac... Jeszcze raz serdecznie dziekuje i pozdrawiam...
    Skoro tak to temat zamykamy ! ( TJT )

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo