Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha rx v650 kanały surround jako napęd subwoofera pasywnego

12 Wrz 2016 23:59 915 1
  • Poziom 5  
    Witam
    Posiadam wyżej wymieniony amplituner, służy mi głównie jako zestaw audio do komputera. Centralna jednostka tego zestawu (czyli sam amplituner) posiada aż 7 kanałów o mocy 95w, z czego wykorzystuję obecnie tylko 5. Głównym problemem jest tutaj subwoofer pasywny ,obecnie podłączony pod wyjście głośnika centralnego, gdzie pod wejście center w wejściu 7.1 podłączam z komputera sygnał subwoofera. Takie rozwiązanie spisuje się dobrze. Problem pojawia się kiedy korzystam z innego wejścia ,wtedy subwoofer staje się głośnikiem centralnym i tutaj można by wykorzystać (mam nadzieję ) nieużywane przeze mnie kanały surround. Czy możliwe byłoby aby końcówki mocy tych kanałów, zamiast normalnego surround wewnętrznie podłączyć do wyjścia na subwoofer aktywny ? Kupno oddzielnego wzmacniacza do sub nie wchodzi w grę ( tyle mocy amplitunera to wykorzystania !). Chodzi o to aby wykorzystać kanały (o ile da radę jeszcze je zmostkować) ,do napędu suba. Dla jasności wspomnę,że próbowałem analizować schemat,ale moja głowa nie pojmuje takiej liczby elementów. Oraz czy to będzie bezpieczne dla sprzętu, jeżeli chodzi o wykonanie takiego zabiegu (wiedzę i pasję do elektroniki może i mam ale doświadczenia nie bardzo :| ) ?

Za chęci pomocy serdecznie dziękuję.
  • Poziom 39  
    Primo, czy SW nie stanowi za dużego obciążenia dla Yamahy, czy impedancja głośnika nie jest niższa niż dopuszczalna impedancja obciążenia wzmacniacza.