Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór przewodów do monitoringu placu parkingowego

13 Wrz 2016 00:07 816 4
  • Poziom 11  
    Chciałbym wykonać monitoring placu parkingowego na samochody ciężarowe. Kamery będą zainstalowane na słupach od oświetlenia. Zasilanie do kamer puszczę z zasilania oświetlenia. Jeszcze nie wiem jakie będą kamery, ponieważ na chwilę obecną chciałbym wkopać przewody, a późniejszym czasie wziąć się za resztę. Przewody do kamer będą zakopane w wykopie wraz z przewodami od zasilania oświetlenia oraz jednego przewodu, głównego zasilającego do wiaty. Najdalej oddalona kamera od rejestratora będzie o 180 metrów. Chciałbym się dowiedzieć jaki zastosować przewód: skrętkę UTP 5kat. ziemną, czy przewód koncentryczny ziemny. Nie chciałbym stosować żadnych wzmacniaczy sygnału, który by się znajdował w połowie drogi przewodu. Mogę zastosować wzmacniacze, który można podłączyć na krańcach przewodu do kamery. Chciałbym kupić dobrą skrętkę, tylko czy nie będzie problemów z odległością 180 metrów ?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 12  
    >Zasilanie do kamer puszczę z zasilania oświetlenia.
    Kamery będą działać jak włączysz światło?
    Lepiej daj osobny kabel zasilający do kamer /3x2,5/ - będziesz mógł np podłączyć ups do zasilania kamer.

>Jeszcze nie wiem jakie będą kamery, ponieważ na chwilę obecną chciałbym wkopać przewody, a późniejszym czasie wziąć się za resztę.
    To nie lepiej zakopać rury hdpe40 pomiędzy latarniami i potem w te rury włożyć kable sygnałowe do kamer?

>Przewody do kamer będą zakopane w wykopie wraz z przewodami od zasilania oświetlenia oraz jednego przewodu, głównego zasilającego do wiaty.
    Powinny być odsunięte minimum o 20-30 cm od zasilających szczególnie tego od wiaty jak ma większy przekrój / obciążenie/

>Najdalej oddalona kamera od rejestratora będzie o 180 metrów. Chciałbym się dowiedzieć jaki zastosować przewód: skrętkę UTP 5kat. ziemną, czy przewód koncentryczny ziemny.
    Przewody ziemne, przy kamerach hybrydowych koncentryki, przy ip UTP pamiętając o switchu po 100mb

>Nie chciałbym stosować żadnych wzmacniaczy sygnału, który by się znajdował w połowie drogi przewodu.
    Przy IP mały switch musi być, przy hybrydowych nic nie dajesz

>Mogę zastosować wzmacniacze, który można podłączyć na krańcach przewodu do kamery.
    j/w

>Chciałbym kupić dobrą skrętkę, tylko czy nie będzie problemów z odległością 180 metrów ?
    Przy IP będzie problem, przy hybrydowych lepszy będzie koncentryk
  • HelukabelHelukabel

• Poziom 43  
    razdwawa napisał:
    Kamery będą działać jak włączysz światło?

Przecież przy odpowiednio wykonanej instalacji 230V będzie ciągle.
    razdwawa napisał:
    przy kamerach hybrydowych koncentryki, przy ip UTP pamiętając o switchu po 100mb

Słyszałeś o transformatorach video? Jeśli będzie jedna kamera na słupie po co switch?
  • Poziom 11  
    Przewód do oświetlenia będzie poprowadzony pięciożyłowy. Jaką maksymalną odległość mogę uzyskać podłączając kamerę analogową po skrętce UTP ?

• Poziom 43  
    volume303 napisał:
    Jaką maksymalną odległość mogę uzyskać podłączając kamerę analogową po skrętce UTP ?

Lub CVI, TVI, AHD - w zależności od warunków 400-600metrów(przy odległościach powyżej 400m. obraz czarnobiały).
    Przy zastosowaniu aktywnej transmisji nawet do 2000metrów.