Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik Centralnego Zamka -syrena i migacz na jednym kablu -jak wlutować diode

13 Wrz 2016 06:33 1167 3
 • Poziom 5  
  Witam, podjąłem się samodzielnego montażu sterownika Centralnego Zamka w swoim Grande Punto.

  Wszystkie kable z powodzeniem odnalazłem, wszystko podłączyłem, działa ok.
  Sprzedawca sterownika powiedział mi, że mogę podpiąć również syrenę informującą o otwarciu/zamknięciu auta. Jednak sterownik nie posiada wyjścia na syrene i powiedziano mi, że muszę wykorzystać kabel ze sterownika przeznaczony do migania kierunkowskazami podczas zamykania/otwierania.

  Z tym że jeżeli podepne się pod ten kabel z kierunkowskazami - kabel z centralki od migania i do tego syrene to będzie ładnia działać przy zamykaniu, ale podczas jazdy przy włączeniu kierunkowskazu - syrena będzie wyła.

  Muszę wlutować gdzieś diodę prostowniczą. Powie mi ktoś gdzie mam to zrobić i w którą stronę?

  Najbardziej pomocny był by jakiś schemat, nawet odręczny... Prosił bym o umieszczenie na nim takich elementów jak: kabel kierunkowskazu w samochodzie, centralka sterownika centranego zamka, kabel z tej centralki na miganie przy zamykaniu, dioda , syrena.

  Z góry dziękuję za pomoc.
 • Poziom 5  
  Dzięki wielkie, proszę mi jezcze powiedziec w którym kierunku mam zamontowac tą diodę? wygląda ona tak Sterownik Centralnego Zamka -syrena i migacz na jednym kablu -jak wlutować diode

  Czy dobrze rozumiem że prąd będzie przechodził w stronę ułożenia diody jak na obrazku "od prawej do lewej" a odwrotnie nie?
 • Poziom 29  
  Paskiem srebrnym skieruj do kierunkowskazu