Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX 6240, kartka pofalowana zatrzymuje się w reverse unit

mictuc 13 Wrz 2016 08:57 444 2
  • #1 13 Wrz 2016 08:57
    mictuc
    Poziom 6  

Witam

Mam problem z urządzeniem Samsung CLX 6240, przy każdorazowym wydruku kartka jest falowana w reverse unit, nieustannie słychać pracę klapki znajdującej się w reverse unit która powinna zdaje się tylko raz unosić się do góry przy przewijaniu każdej kartki, podczas gdy ona cały czas pracuje góra dół. ta klapka sterowana jest przez zębatki przy których jest selonoid - sprawdzałem go mechanicznie czy nie jest brudny, czy się nie lepi ale wszystko ładnie odbija jak próbuje na sucho, czy jest możliwe jakieś elektroniczne jego uszkodzenie że nie odbija w trakcie pracy urządzenia i nie blokuje zębatek sterujących tą klapką i przez to obracają się nieustannie?
    Zauważyłem że jak wyciągnę ten reverse unit i selonoid jest odbity to mogę nie używając dużo sily przekręcić zębatkę, czy tak powinno być?

Z góry dzięki za każdą podpowiedź

Pozdrawiam

0 2
  • #2 13 Wrz 2016 10:00
    endriuf
    Spec od drukarek

Ja miałem kiedyś chyba podobny problem. Przyczyną był uszkodzony czujnik optyczny od jakiejś flagi. Wykorzystałem taki z OKI B6300. Gdzieś powinienem mieć podobne czujniki.

0
  • #3 13 Wrz 2016 16:16
    mictuc
    Poziom 6  

Mam na części Samsunga CLP 660, w kasecie jest ten sam selonoid z tego co sprawdzałem na partslist, podmienię selonoid bo to mam dostępne od ręki i dam znać czy działa, hmm też brałem pod któryś z czujników ale gdzie ich szukać to nie wiem.

Po rozłożeniu urządzenia i złożenia ze starym selonoidem 3 strony poszły dobrze a później to samo.

Sprawdzę po południu selonoid od tego drugiego samsunga i napisze.

Dodano po 5 [godziny] 22 [minuty]:

Dobra sprawa rozwiązana podłożyłem solenoid z kasety na papier od Samsung CLP 660, wszystko działa pięknie zatem uszkodzony był solenoid.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo