Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C6 - Multitronic nie przerzuca biegów

13 Wrz 2016 09:25 1821 11
  • Poziom 5  
    Witam wszystkich!
    Posiadam Audi A6 C6 2.0 Tdi Multitronic z 2008 roku. Ostatnio pojawił mi się problem ze skrzynią, podczas jazdy na autostradzie przerzuca mi tylko do 5 biegu i na 6 i 7 nie chce samo przerzucić. Dopiero, gdy przełączę na ręczne przerzucanie biegów mogę wrzucić 6 i 7 bieg, ale jak włączę z powrotem na automat na Literkę D to wraca mi tak jakby na 5 bieg i trzyma obroty prawie 4 tys. przy prędkości cos około 130km/h. Czy ktoś wie, w czym może być problem?
    Z góry dziękuję za pomoc!
  • Poziom 14  
    Błędy należy sprawdzić.
  • Poziom 5  
    Sprawdzone i nic nie ma! Zero błędów!
  • Poziom 14  
    spróbuj olej wymienić
  • Poziom 5  
    Jakies 300km przejechane od wymiany walka i lancuchu wymieniony byl olej filtr i uszczelka
  • Poziom 5  
    Ok! To bede wymienial olej!
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    ..... Czy ktoś wie, w czym może być problem?........

Problem będzie z silnikiem, za mała moc. Gdy zmieniasz biegi ręcznie, to "wymuszasz" ich zmianę. Jadąc na D silnik nie przekazuje wystarczającej mocy aby skrzynia sama przerzuciła na 6 i 7 bieg. Po podłączeniu komputera w blokach pomiarowych można odczytać czy moc (w Nm) jest zgodna z wymaganą. Sprawdź na początek turbo oraz wtryskiwacze (pod komputerem w blokach widać czy nie "leją").
  • Poziom 5  
    Ooo...!!! Tego sie nie spodziewalem! Przekaze to do mojego mechanika aby mi to sprawdzil!
  • Poziom 2  
    Mam ten sam problem. I wyszło coś ?
  • Poziom 2  
    Jak u was temat udalo sie rozwiazac? Mam ten sam problem, brak możliwości wrzucenia 6 i 7 biegu. Audi A6 C6 2.7tdi
  • Poziom 2  
    orzech12 napisał:
    Jak u was temat udalo sie rozwiazac? Mam ten sam problem, brak możliwości wrzucenia 6 i 7 biegu. Audi A6 C6 2.7tdi

? Nikt nic?