Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie elektrozamka 24v do centrali Thalia BFT z kluczyka od bramy

zen4you 13 Sep 2016 09:42 3312 3
Relpol
 • #1
  zen4you
  Level 9  
  Witam, mam zamontowany napęd BFT - centrala thalia , chciałbym zamontować do furtki elektrozamek który będzie otwierał furtkę z kluczyka ( drugi kanał)

  Ma otwierać furtkę po naciśnięciu kluczyka (na drugim kanale), elektrozamek otworzy się do momentu aż ktoś nie zamknie z powrotem furtki, po zamknięciu elektrozamek zablokuję się.


  Mam pytanie czy jeśli w centrali pisze wejście AUX3 (do innych urządzeń ) 24 V to elektrozamek muszę mieć też o takim samym napięciu ? wszechobecne są na 12-16V ?

  Drugie pytanie czy elektrozamek muszę podpisać jakoś w obwód czy wystarczy jak podłączę pod ten AUX3 ? tj. plus i minus ? i tak samo do elektrozamka ?


  Kluczyk mitto b2 - oryginalny BFT
  Centrala Thalia
  Elektrozamek z pamięcią - jeszcze nie kupiłem ? 12v , 24 v ?

  Załączam kilka zdjęć .
  P.S. Pisałem z serwisem producenta ale nie potrafią mi jednoznacznie odpowiedzieć ale są tam niezbędne informację.
 • Relpol
 • #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Wyjście AUX 3 czyli zaciski 26 i 27 nie mają żadnego napięcia. To styki przekaźnika sterowanego z 2 kanału radia ( i jak nic nie zmieniałeś w ustawieniach menu Logic to naciśnięcie 2 kanału pilota spowoduje zwarcie na 1 sekundę 26 z 27).
  A że na twoim przykładzie akurat jest tam podpięty zasilacz 24 V do elektrozamka 24V - nie ma znaczenia. Równie dobrze możesz podpiąć przez te styki zasilacz 12 V do elektrozamka 12V ( tak jak byś chciał )- i tu niestety będzie potrzebny rzeczony zasilacz 12 V mieszczący się do pudła centralki. W zależności od zamka ( ale w 99% przypadków) zamki tolerują napięcie zmienne i tak jak na twoim rysynku wystarczy goły transformator bez prostownika ( ale 12V)
  Centralka ma co prawda wyjście zasilania akcesoriów ale po pierwsze jest ono słabiutkie - kilkaset miliamperów, a po drugie i ważniejsze - ma 24V a zdobyć taki zamek z pamięcią to kłopot.

  Ps. Nie nazywaj nadajnika zdalnego sterowania kluczykiem - trochę to mylące z racji istnienia faktycznie uruchamianych kluczykiem nadajników, najpopularniejsza aczkolwiek nieco mało słownikowa nazwa ( zmiana właściwego znaczenia) to pilot.
 • Relpol
 • #3
  zen4you
  Level 9  
  czyli jeśli ja dobrze rozumiem to muszę dać zasilanie osobno do elektrozamka ?

  jeśli chcę 24V to mogę z centrali ale mała moc tam jest, a najlepiej kupić zasilacz 12v plus zamek 12v i to wpiąć w obwód ?

  zaczyna mieć to sens .. ?
 • #4
  Marek J.
  Moderator of Property Security
  Dokładnie tak jak napisał kolega @kotbury . Zewnętrzny zasilacz i zaczep z pamięcią (najlepiej wewnętrzną - te z mechaniczną są zawodne...).