Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DV6 2015sw - Wymiana płyty głównej

13 Wrz 2016 12:41 750 4
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich w laptopie HP DV6 2015sw zdechła płyta główna znalazłem podobną na portalu aukcyjnym jej model różni się ostatnimi dwiema literami oraz literą REV.W moim laptopie znajduje się (DAUT1AMB6E0 REV:E , 509410-002, 7F09A4) a na aukcji jest to (DAUT1AMB6D0 REV:D,509451-001,7F0884). Pytanie czy mogę zastosować tą płytę w swoim laptopie i co oznaczają te litery na końcu modelu bo rev to chyba po prostu wersja płyty. Z góry dziękuje za zainteresowanie.
  • Poziom 39  
    Jeśli fizycznie pasuje do kadłubka, układu chłodzenia oraz obsługuje twoją matrycę i procesor to można wymienić.

• Spec od komputerów
    Może być konieczna także wymiana procesora. Rewizje mogą się różnić ilością VRAM-u, mostem północnym, biosem - a co za tym idzie może nie obsługiwać obecnego procesora.
    Z montażem nie powinno być problemu, jeśli pochodzi z DV6. Jeśli DV7 trzeba przelutować gniazdo baterii i mikroswitche touchpada.

Inna sprawa to sam zakup płyty - nowe praktycznie niedostępne, a używane w "100% sprawne" i nienaprawiane - zakup bardzo ryzykowny. Może być tylko wygrzana i za miesiąc padnie. Lub po prostu padnie. Te płyty maja wadliwe układy - nie znasz dnia ani godziny...

Rozważ naprawę swojej - możliwe, że będzie taniej i pewniej.
  • Spec od monitorów
    Twoja
    DAUT1AMB6E0 REV:E ma
    - most North (215-0752007 )
    -* grafika (216-0729042 )

Popatrz dokładnie bo opis tej swojej
    509410-002 to opis Memory Moduł/ p.nr.HP dla (2GB PC2-6400 )

Foto płyt pod DV6/ DV7 pod AMD masz na Link

Ta nowa DAUT1AMB6D0 REV:D ma
    * DAUT1AMB6D0 REV: D only for HP pavilion DV6 DV6Z (509451 001)
    - most North 215-0674034, KBC KB3926QFD2
    - grafika 216-0729042 (HD4650)
    -wspiera tylko Turion z serii RM, ZM, QL.
    O Turion II ora Athlon II Zapomnij!

Zmiana rev. to niewielkie zmiany na MB i zmiany w mocowaniu mechanicznym płyty (gniazda , złącza, srubki do skręcania,...)
  • Poziom 14  
    Tego się właśnie obawiałem że kupiona płyta może nie obsłużyć procesora. Będę musiał szukać identycznej płyty, ale tak jak kolega wyżej napisał nowej już nie znajdę a te co są dostępne na aukcjach mają od 7 dni do 30 dni gwarancji więc na pewno były grzane albo coś było w nich wymieniane. Czekam za scalakiem od biosu jak na razie, to moja ostatnia deska ratunku. Jeśli wymiana scalaka nie pomoże to będę musiał zaryzykować z jakąś używaną płytą