Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyciszony dźwięk w głośnikach

13 Wrz 2016 14:18 798 13
  • Poziom 5  
    Mam taki problem, że prawie całkowicie wyciszył mi się dźwięk w głośnikach a po podłączeniu słuchawek nie słychać nic. Na laptopie słuchawki i głośniki działają normalnie.

Nazwa karty dźwiękowej "Realtek Digital Output (Realtek High Definition).
    Win 7 64bity.

Jeżeli potrzeba jeszcze jakieś informacji, to proszę pytać. Pierwszy raz opisuję swój problem, to nie wiem, co i jak dokładnie.
  • Poziom 34  
    Opisz to dokładniej bo nic z tego nie rozumiem.

Czy głośniki i słuchawki podłączane pod laptop działają a te same głośniki i słuchawki podłączane pod nie wiem co np. komputer stacjonarny nie działają, czy głośniki wbudowane w laptopie i słuchawki podłączone bezpośrednio do laptopa działają a głośniki zewnętrzne podłączone do laptopa i słuchawki podłączone do wyjścia słuchawkowego w głośnikach nie działają? Jeśli to drugie to problem z głośnikami. Co to za głośniki, typ model. Tradycyjne podłączane pod wyjście słuchawkowe czy z wbudowaną kartą na usb?
  • Poziom 34  
    Dalej nie rozumiem. Link dotyczy komputerów przenośnych w moim rozumowaniu laptop. Masz dwa laptopy? Jeden działa drugi nie ?. Odinstaluj wszystko związane z dźwiekiem, karty dźwiekowe itp. w menedżerze urz. i uruchom ponownie. Dalej nie piszesz co za głośniki nie grają. Co było przyczyną że przestały działać?
  • Poziom 5  
    Napisałem ze chodzi o PC (komputer stacjonarny) no i z tego linku to wydawało mi się że nie ma różnicy bo system jest taki sam.Przyczyną to nie wiem , przypuszczam że mógł zawinić procesor bo gdy czyściłem komputer to przy wkładaniu procesora wygiąłem kilka tych pręcików komputer się nie włączał wyprostowałem te pręciki włączył się ale zepsuł się dźwięk(albo był to poprostu zbieg okoliczności i dźwięk zepsuł się po prostu w tym samym czasie bez ingerencji procesora) .A co to są za głośniki nie mam pojęcia bo etykietka na głośnikach jest nie do rozczytania, a żadnego kartonu po nich nie mam już.Ale skoro działają na innym komputerze to raczej nie jest ich wina.
  • Poziom 39  
    Podaj pełną nazwę płyty głównej komputera.
  • Poziom 5  
    ASUSTeK Computer INC.
    M5A78L LE Rev X.0x
  • Poziom 16  
    Chłopie klikasz na głośniczek po prawej koło zegara następnie w głośnik nad suwakiem zakładka Rozszerzenia i zrób ptaszka przy Wyrównanie głośności. Tak jak na zdjęciu Wyciszony dźwięk w głośnikach
  • Poziom 5  
    Nie pomogło.
  • Poziom 16  
    A kabel audio masz dobrze wpięty do płyty głównej ? Sprawdź wciśnij go z całej siły.
  • Poziom 5  
    Takie czynności jak sprawdzanie wtyczek kabli i czy głośniki nie są zepsute sprawdziłem na samym początku żeby nie za zadawać głupich pytań ludziom.
  • Poziom 16  
    A bios aktualizowałeś z PenDrive ? Zrób to. A później wgraj sterowniki z płyty którą dostałeś do niej.
  • Poziom 5  
    Dalej nie działa.