Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rowerowy zestaw oświetlenia z dynamo w piaście.

13 Sep 2016 14:22 1779 4
  • Level 2  
    Witam,
    Zestaw jak w temacie, wszystko działa, ale...
    Swego czasu przestała prawidłowo działać tylna lampka z podtrzymaniem.
    Prawidłowo to znaczy praktycznie przestała świecić, ledwie się ćmiła i to po przejechaniu znacznego dystansu, podtrzymanie zerowe
    W pierwszym rzędzie wymieniłem duży kondensor w obwodzie tylnej lampki, nie pomogło to jednak, jako że nie mailem czasu na zabawy kupiłem nową tylną lampkę tej samej firmy, podłączyłem ja i aktualnie sytuacja jest taka, że:
    - lampka świeci, ale słabiej niż poprzednio
    - wzbudza się do świecenia po przejechaniu znacznego dystansu (około 1 -1,2 km), kiedyś to było po kilkunastu sekundach pedałowania.
    Rower Giant z dynamo Shimano DH3N20. Lampka tylna podłączona jest do wyjść halogenowej lampki przedniej. (6V)
    Czy to kończy się dynamo?
    Jesień idzie, chciałbym jakoś to naprawić?
    Dziękuję za podpowiedzi.
  • Level 30  
    Sprawdzałeś połączenia dynama z lampą? U mnie zaśniedziały nity łączące przewody z blaszkami wpuszczonymi w błotnik.
  • Level 29  
    A przednia jak świeci?
  • Level 2  
    Dziękuję za pomoc.
    Jest jakis problem z podziałem pradu, mowiac po laicku... Pomierzyłem napiecia i wyszło mi że za malo dostaje tylna lampka, wszystko zżera przód i stąd problem
    jako że nie umiem sobie poradzic inaczej, działam tak...
    Przed jazdą zdejmuję oprawke przedniej lampki z żarówką, kręce kołem, tylna lampka pieknie sie swiaci, kondensator sie ładuje. Potem zamykam klosz przedniej i jadę i udaję ze wszystko jest w porządku...
  • Level 29  
    Trzeba by było pomierzyć prądy. Najlepiej mieć zasilacz 6V.Nie musi byś stałoprądowy,wówczas się okaże czy kończy się dynamo. A przeczyściłeś styki ,lub kostkę(wtyczkę) łączącą dynamo z resztą instalacji?