Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pulsacyjna praca karcher hd5/12c

13 Wrz 2016 14:41 2259 6
  • Poziom 9  
    Co może być powodem takiej pracy myjki? Ciśnienie na końcu lancy jest o około 50% niższe. Drży, wibruje lanca i wąż. Rozebrałem pompę, wyczyściłem... Sekcje wydają się szczelne, ciasne. Tłoczki jak lustro.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Hmmm, tylko którędy? Razem z wodą zasilającą? Przecież tam przychodzi 6 atm wody i nie bardzo jak tamtędy może łapać powietrze... Myślę że gdyby sekcje były nieszczelne to woda by się dostawała do oleju, do układu napędu...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Z nadzieją leciałem do warsztatu :) Jednak to tez nie to, aczkolwiek słuszne podejrzenie. Zaślepiłem całkowicie pobór detergentu, i niestety bez zmian... Szukam dalej usterki.
    Czy zna ktoś jakiś fajny sposób na pomiar ciśnienia roboczego?
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Uszkodzony ciśnieniowy zawór zwrotny, jego uszczelka lub ewentualnie sprężyna. To dość częsty objaw. Powietrze nie ma nic wspólnego z praca pulsacyjna. Co najwyżej nieszczelny zawór lancy może dawać taki objaw podczas pracy jałowej. Bardziej złożona usterka to zaworki tłoczków. Jak masz plastikową głowice to szkoda zachodu, produkt pod markety tak ma. Jeśli masz model o dużej wydajności pompy powyżej 500L to masz głowice metalową tu można się pobawić.
  • Poziom 9  
    Bardzo dziękuję za rady. Temat ogarnięty.
    Ale nie do końca w sumie wiem co było powodem...
    Rozebrałem wszystkie zaworki, poczyściłem (mimo że wyglądały idealnie...), poskładałem... Ale znalazłem też mały defekt w postaci zatartej kulki w zaworku na wejściu detergentu. Od dawna nie używałem płynów myjących i zaworek przyrdzewiał, zastał się. Ale wydaje mi się że jego zdanie to tylko zapobieganie cofaniu się detergentu, więc raczej to któraś sekcja przepuszczała.
    Karcher działa idealnie więc myślę że temat można zamknąć. :)