Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei B315s-22 - Brakuje portu USB i VoIP ?

Marshtel 13 Sep 2016 21:08 2298 4
 • #1
  Marshtel
  Level 8  
  Witajcie,
  Dostałem do przedłużenia umowy router B315s-22, tylko nie odpowiada on informacjom, które znajduję w internecie. Powinien mieć port USB i wtyczkę telefoniczną. A w ich miejscu jest kawałek plastiku.
  Pytanie: Jak go rozkręcę, to "zguby" się znajdą? Czy zwyczajnie T-Mobile leci w kulki i rozdaje okrojony sprzęt? Według specyfikacji technicznej na stronie operatora, router ma tylko modem i cztery porty LAN. W instrukcji (o ile można to tak nazwać) również nie ma nic o dodatkowych funkcjach. Telefon mi niepotrzebny, ale USB by się przydało.
 • #2
  matek451
  Level 43  
  Jak rozkręcisz i wytniesz dziury na RJ11 i USB to po gwarancji a ten router jest bardzo awaryjny. Tylko desperaci biorą internet w T-Mobile a ich sprzęt jest na maksa wykastrowany. To że uzyskasz dostęp do tych portów nie znaczy, że obsłuży go FW od T-mobile , też okrojony.
 • #3
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Marshtel wrote:
  Dostałem do przedłużenia umowy router B315s-22, tylko nie odpowiada on informacjom, które znajduję w internecie. Powinien mieć port USB i wtyczkę telefoniczną. A w ich miejscu jest kawałek plastiku.

  No i niestety jest to "problem" wszystkich, którzy oferują jakikolwiek sprzęt pod marką brandowaną pod danego operatora - to, co jest w manualu producenta, ma się nijak do tego co daje/sprzedaje operator.
  matek451 wrote:
  To że uzyskasz dostęp do tych portów nie znaczy, że obsłuży go FW od T-mobile , też okrojony.

  Co więcej, nawet jeśli uzyskasz dostęp do sprzętu i oryginalne fabryczne oprogramowanie do tego sprzętu, nie znaczy to wcale, że dany operator zamówił sprzęt konstrukcyjnie taki jak podają fabryczne specyfikacje (inny procesor, koprocesor, RAM, układy sterujące) - i zabawa może się skończyć trwałym "uwaleniem" sprzętu.
  Niestety, albo bierzesz coś od operatora i jesteś skazany, że czegoś tam nie ma, nie działa - albo kupujesz sprzęt wedle Twoich potrzeb, ale za własne pieniądze.
 • Helpful post
  #4
  matek451
  Level 43  
  Ten B315 ma pod obudową port RJ11 i USB. Niestety ale T-Mobile to kutwa-operator. nie dość ,ze okroił go sprzętowo zaślepiając obudowę to jeszcze i w FW pozbawił potrzebnych funkcji. Brak VoIP to wiadomo walka z konkurencją ze strony operatorów VoIP a dlaczego tez USB to już ich tajemnica. Ogólnie sprzęt od Niemca to nieporozumienie do tego oferty słabe więc klientów niewielu. Kiepski BOK , w sumie nie polecam jak ktoś ma zasięg innych operatorów LTE.
 • #5
  Marshtel
  Level 8  
  Ok, dziękuję za odpowiedzi.
  Mi oferta T-Mobile jak najbardziej odpowiada, nie miałem żadnych problemów podczas pierwszej umowy, to przedłużyłem. Ale ze sprzętem dali ciała.

  Temat uważam za rozwiązany.