Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Komputer Stacjonarny - Uruchamia się wraz z włączeniem listwy, przycisk power

13 Wrz 2016 21:19 1566 36
  • Poziom 6  
    Zacznę od początku. Moja mama korzystała z komputera i zamiast wyłączyć go - uśpiła.
    Od tej pory przycisk power w ogóle nie działał. Gdy wyłączyłem listwe zasilająca komputer włączył się na ułamek sekundy a konkretnie zaswiecily się ledy i ruszyły wentylatory (przy wyłączaniu listwy co było dość dziwne) Gdy za jakąś godzinę włączyłem listwe z powrotem komputer od razu ruszył ale tylko na ok. 3 sekundy. Postanowiłem poczekać do następnego dnia. Dzisaj włączyłem prąd w listwie, komputer nie włączył się już i mogłem go włączyć normalnie przyciskiem power. Działał przez 2 minuty, następnie plansza z napisem zamykanie, komputer zgasł i wszystko zaczyna się od nowa, przycisk power znowu nie reaguje...
    Powtórzylem to i znowu komputer włączył się na ok 2 minuty i się wyłączył. I oczywiście przycisk power nie reaguje.

Komputer:
    I5 6500
    MSI gtx 960
    Msi h110 pro vd
    Ssd goodram indrilium pro + stary hdd Samsunga
    Hyperx DDR 4 2133mhz
    Zasilacz be quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W, 80 plus BRONZE

Windows 10 Pro 64bit

Komputer ma około 3 miesiące do tej pory nie było problemów. Sam składałem, mam gwarancję na wszystkie podzespoły osobno.
    Liczę na Waszą pomoc :)
  • Poziom 24  
    Jaka obudowa?
    Przetestuj komputer w wypiętym przyciskiem startu.
    Jeśli zadziała normalnie to wina przycisku.
  • Poziom 6  
    Zalman Z3 plus
    Jutro wypnę i zobaczę czy pomoże dzisaj nie mam siły już tam grzebać :)
    Dam znać.
  • Poziom 24  
    Mam taką samą budę. :D
    I power też nie działa idealnie.
    Ale ogólnie obudowa jest ok.
  • Poziom 6  
    Była ok przez pierwszy miesiąc a potem wentylatory zaczęły być 3 razy głośniejsze :c
  • Poziom 24  
    Mam ze dwa lata i u mnie cichutko chodzi.
    I5 na boxowym wentylatorze.
    Jesteś pewny, że to wentylatory obudowy hałasują?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Miernik ustawiony na ciągłość obwodu w dłoń i w pierwszej kolejności trzeba zmierzyć prawidłowość działania przycisku "power". Wykonaj test przycisku z 10 razy.
  • Poziom 6  
    Raczej wentylatory, na początku nie słychać było różnicy między ustawieniami szybkości tych dwóch a teraz jest spora :v
    No ale też może troche hałasować hdd od starego komputera. No nie ważne, zobaczę czy problem leży po stronie przycisku.

Dodano po 3 [godziny] 38 [minuty]:

Jedyny miernik jaki miałem niestety miał przerwany kabel.
    Postanowiłem zamienić przycisk Power z Przyciskiem Reset. Jedyne co podłączyłem z front panelu to własnie przycisk reset jako włącznik.
    Komputer chodzi już dobre 10 minut i nic mu się nie dzieje. Czyli chyba POWER zepsuty. Szczerze to średnio mi się chce rozbierać komputer żeby reklamować obudowę.
    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak będę chciał zresetować komputer i zrobię to przytrzymując włącznik kilka sekund a potem włącze ponownie to wszystko będzie ok? Chodzą takie mity, że nie powinno się tak wyłączać komputera ale nie wiem...

Dzięki za pomoc :) Mam nadzieje że wszystko będzie już działać poprawnie (jeszcze nie sprawdzałem czy uruchomi się jak go wyłącze)

Dodano po 9 [minuty]:

Hahah za szybko chyba podziękowałem. 15 sekund po dodaniu odpowiedzi tutaj komputer wyłączył się na chwilę, następnie po kilkunastu sekundach sam ruszył i chodził kilka minut i tak w kółko...
  • Poziom 24  
    Jak się da to ustaw w biosie start z myszy, albo klawiatury i wypnij obydwa.
    I kup kable do miernika.
  • Poziom 6  
    W biosie nic nie zmieniałem tak że wszystko jest normalnie. Jak się może nazywać ta opcja dotycząca tego zasilania ?
  • Poziom 24  
    Power mangement setup/AC Back Function
    Coś w tym stylu.
  • Poziom 6  
    Eup 2013 - DISABLED
    Restore After Power loss - POWER OFF
    System power fault protection - DISABLED

Sprawdziłem to teraz, wszedłem do Windowsa i wyłączyłem komputer. Teraz jak to pisze właśnie się sam włączył na 3 sekundy i zgasł... Wyłączyłem listwe bo pewnie by tak robił w kółko...
  • Poziom 6  
    Może głupie pytanie ale zresetować go do ustawień fabrycznych bezpośrednio z biosu czy wyciągnąć baterie itd?
    grzeskus11 napisał:
    Może głupie pytanie ale zresetować go do ustawień fabrycznych bezpośrednio z biosu czy wyciągnąć baterie itd?

W tym przypadku nie ma znaczenia czy zresetujesz go z poziomu BIOS'a, czy poprzez wyjęcie baterii.
  • Poziom 6  
    To w takim razie zresetuję z poziomu BIOSU, tylko muszę poczekać bo włączyłem listwe no i komputer wystartował znowu na 3 sekundy...
    Mam pytanie dotyczące morele. Tam kupiłem części ale złożyłem sam. Jeżeli okazało by się, że wina leży po stronie jakiejś części to musze się na własną rękę dowiedzieć co zawodzi i reklamować to u producenta lub przez sklep tak?
    grzeskus11 napisał:
    to musze się na własną rękę dowiedzieć co zawodzi i reklamować to u producenta lub przez sklep tak?

Przez sklep.
    Sklep sprzedający towar jest gwarantem. Ty reklamujesz tam gdzie kupiłeś a oni reklamują u producenta.
  • Poziom 43  
    Wadliwą część musisz sam namierzyć. Reklamować możesz u nich odsyłając. U producenta też możesz o ile ma stosowne procedury (nie wszystko się da tak)

PS jak już go złapiesz wejdź do BIOS i odczytaj temperatury i napięcia.
  • Poziom 6  
    Jeżeli chodzi o temperatury to sprawdzałem programem CPUID HWMONIOTR i wszystko było okk
  • Poziom 24  
    Twoja płyta główna np. ma u nich gwarancję wewnętrzną.
    Więc będzie trzeba ewentualnie dostarczyć do sklepu.
    Kiedyś zaniosłem im wadliwą płytę i sprzedawca od razu dał mi nową:D.
    Ale zazwyczaj to trzeba sporo poczekać.
  • Poziom 6  
    Artur, dzisaj cały czat patrzyłem na temperatury jak udało mi się włączyć komputer. I nie było żadnego wzrostu przed tym jak się wyłączył.
    Procesor 35°
    Grafika 45 - 50°
    Płyta główna wszytko około 30° tak samo dysk

Skoro ten program nie jest dobry jaki inny polecasz?
    No ale i tak sprawdzę ta temperaturę w biosie :)
  • Poziom 6  
    Zresetowałem BIOS, wszedłem do Windowsa, patrzyłem na temperatury, wszytko było ok.
    Wyłączył się po paru minutach, potem włączył na 3 sekundy i wyłączyłem prąd...
    Płyty z linuxem czy coś nie mam, nie mam nawet nagrywarki w komputerze :/
  • Poziom 43  
    http://zyli.republika.pl/linux/index2.html
    To zrób pendrive botowalny.

Jakoś trzeba ten problem ugryźć.
    A z ciekawości jak wejdziesz do bios i zostawisz to też po paru minutach się zresetuje?

Napięcia mirnikiem pomierz na zasilaczu najlepiej jakbyś mierzył jak tak szaleje.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html
  • Poziom 6  
    Mam pendrive z Windowsem.
    Miałem ten sam pomysł żeby zostawić w biosie i nic nie ruszać tylko obserwować temperatury. Muszę tylko poczekać aż znowu będę mógł go odpalić.

Dodano po 36 [minuty]:

W biosie również pochodził parę minut. Temperatura procesora 31°

CPU CORE VOLTAGE 1.120 v
    System/5v voltage 5.080 v
    System/12v voltage 12.000 V
    System/3.3v voltage 3.32 V

Dodano po 1 [minuty]:

Pytałem w szkole dwóch nauczycieli (technik informatyk) i oni twierdzą, że najprawdopodobniej płyta główna.
  • Poziom 24  
    Można jeszcze wyciągnąć niepotrzebne elementy. (HDD i grafikę).
    I na integrze spróbować.
  • Poziom 43  
    Mega dziwne. Skoro nie płyta się grzeje to może zasilacz. To mimo wszystko na przegrzewanie mi wygląda. Masz możliwość podstawić inny zasilacz? Może w nim jest jakaś usterka. Jak nie w nim to będzie płyta główna.