Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat b6 - kontrolka oleju

Synus17 14 Wrz 2016 07:06 2802 3
  • #1 14 Wrz 2016 07:06
    Synus17
    Poziom 4  

Witam od niedzieli mam problem z pomarańczową kontrolką oleju jak czytałem jest to kontrolka od poziomu oleju. Więc jak się zapaliła w niedziele od razu dolałem trochę oleju i zgasła w poniedziałek po przejechaniu ok 100 km kontrolka zapaliła się ponownie i ponownie nie sprawdzając stanu trochę dolałem. kolejny raz zapaliła się we wtorek i w tym przypadku zostawiłem na chwilę auto zgaszone i po pewnym czasie poszedłem sprawdzić stan oleju i okazało się że stan oleju jest prawidłowy 3/4 zakresu pomiarowego więc oleju już nie dolewałem i chcąc wjechać do garażu zauważyłem że kontrolka zgasła. chcąc sprawidzić czujnik odłączyłem mu zasilanie i nic się nie działo. Proszę o jakieś wskazówki jak go można jeszcze sprawdzić czy mogę jeździć

0 3
  • #2 14 Wrz 2016 07:21
    Dawid W
    Poziom 14  

Te czujniki lubią się psuć, po odłączeniu będziesz miał błąd w sterowniku silnika ale bez paniki. Kontroluj tylko poziom oleju na bagnecie i ok. Bo odłączyłeś kable od tego czujnika w misce olejowej? Chyba trzy kable tam dochodzą.

1
  • #3 14 Wrz 2016 07:23
    Synus17
    Poziom 4  

odłączyłem czujnik na spodzie miski. w tej chwili jest już podłączony. witam chciałbym go wymienić przy wymianie oleju więc jeszcze takie pytanie ceny tego czujnika wachają się od 60 zl do 300 co polecacie

2
  • #4 15 Wrz 2016 10:03
    gałgan1
    Poziom 14  

Firmowy , tylko i wyłącznie

2