Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Logo!8 + enkoder, pomiar długości ciętego materiału.

xyres94 10 Paź 2016 16:24 4083 38
  • #31 10 Paź 2016 16:24
    pavelwhitecky
    Poziom 10  

Czy mógłbym prosić o kawałek programu jak to przeliczyć i wyświetlić. Druga prośba o kawałek programu Po naciśnięciu np f1 ma by 1 menu a strzałkami zmieniać wartości góra dół. f2 drugie menu i 2 podmenu?

• SterControl
  • #32 10 Paź 2016 16:31
    arkady_pl
    Poziom 24  

pavelwhitecky napisał:
    Czy mógłbym prosić o kawałek programu jak to przeliczyć i wyświetlić. Druga prośba o kawałek programu Po naciśnięciu np f1 ma by 1 menu a strzałkami zmieniać wartości góra dół. f2 drugie menu i 2 podmenu?

Parametry zmienia się z poziomu ekranu Logo i tyle. Nie można zorganizować typowego menu. Komunikaty można układać według ważności.Nie widzę opcji na menu->submenu->submenu.

• #33 10 Paź 2016 18:14
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

Można strzałkami Fx oddziaływać na rejestr przesuwny który wyzwala kolejne ekrany...

• SterControl
  • #34 10 Paź 2016 18:17
    arkady_pl
    Poziom 24  

pafciowaw napisał:
    Można strzałkami Fx oddziaływać na rejestr przesuwny który wyzwala kolejne ekrany...

no tak, ale to nie można nazwać "MENU", które może mieć submenu.
    Można owszem próbować robić z tego opcje do wyboru, ale wątpię aby autor pytania chciał tylko opcje on/off. Jak ktoś chce zrobić namiastkę HMI używając LCD w LOGO to szacun, ale ja wolę kupić panel niż dłubać takie coś

• #35 10 Paź 2016 18:52
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

Próbka "zliczania" z parametrami zadanymi w pierwszym poście
    Siemens Logo!8 + enkoder, pomiar długości ciętego materiału.
    centymetry liczone w przód, metry - w tył; zadane - dostępne z panelu;
    koniec zliczania - zmiana stanu licznika c4

• #36 11 Paź 2016 18:20
    pavelwhitecky
    Poziom 10  

Dzięki za pomoc. Chodziło mi o coś troszkę innego. Licznik ma zliczać metry nie odejmować od nastawionego metrażu. U góry wyświetla mb . A pod spodem nastawa. Jeżeli będzie nastawione np 500 m to po osiągnięciu tego metrażu ma wyłączyć napęd np wyjściem . A jeżeli nastawiam 0 to licznik ma tylko zliczać metry nie wyłączać maszyny.

Co do menu - potrzebuję jak nacisnę F1 to ma się pojawić powyższe menu z licznikiem i klawiszami góra dol zmieniam ilość metrów to inne menu , F2 inne menu, f3 następne menu.........

• #37 11 Paź 2016 19:57
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

Aby zliczało od zera do nastawy:
    1. zmienić kierunek liczenia C04 (przez usunięcie wysterowania na dir) - będzie liczył do góry; oraz wpisać w wartość początkową "0".
    2. dopisać blok arytmetyki w którym będzie odejmowana ilość zliczona od zadanej - wynik "0" będzie dawał sygnał na wyłączenie napędu.
    3. Wartość zadana w bloku arytmetyki - na wyświetlacz (będzie ją można zmieniać)

Co do zmiany kursorami wartości zadanej - nie polecam; wyobraź sobie: masz nastawę np. 500 a potrzebujesz np. 1000 - i co 500 razy klikniesz w kursor?.
    LOGO ma już wbudowane w programie hard'werowym zmienianie wartości na ekranie - właśnie kursorami.

• #38 18 Paź 2016 17:38
    xyres94
    Poziom 5  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    A jaki czas hamowania masz ustawiony na falowniku? Masz rezystor hamujący i jakiej mocy falownik?

100imp/obr to dużo za dużo skoro reszta napędu jest ciężka i leniwa.

Czas hamowania - 0,1s
    Nie ma rezystora hamującego i, z tego co wyczytałem, nie ma możliwości podłączenia go do mojego falownika (Eura E800 0007 S2 F2R). Moc falownika to 0,75 kW.

arkady_pl napisał:

Zgadza się. Ale autor ma chyba większy problem z prędkością sterownika i użyciem wolnych wejść do zliczania niż z zatrzymaniem silnika. Układ działa w sposób zadowalający na obecnym sterowniku a chcą tylko zmienić sterownik.

#offtopic Tylko w jakim celu skoro obecny działa?

Jednak większy problem jest z zatrzymaniem silnika.
    Sterownik chciałbym wymienić, gdyż Eaton jest zablokowany hasłem i nie mam możliwości edycji parametrów, a program w nim zapisany pozostawia wiele do życzenia.

arkady_pl napisał:

Nie wiadomo jaką ma piłę i co tnie i nie wiemy jakie są przełożenia na posuwie. Może się okazać, że kolega tnie piłą diamentową jakieś detale z dokładnością do jednej setki i musi pozycjonować o rząd dokładniej :)

Poza tym nie wiemy czy to jest 100 imp/obr wału silnika czy wału bezpośrednio poruszającego materiał lub piłę. Nic nie wiemy.

Cięcie odbywa się za pomocą gilotyny uruchamianej za pomocą siłownika pneumatycznego - z tym nie mam problemu. Zależy mi bardziej na dokładnym zatrzymaniu napędu.
    Enkoder jest na wale silnika.

• #39 23 Wrz 2017 07:52
    arkady_pl
    Poziom 24  

xyres94 napisał:
    Enkoder jest na wale silnika.
    A no właśnie. Miejsce dobre ale impulsy lecą bardzo szybko. Czy wystarczy Ci dokładności jak zamontujesz dalej? Na wale wyjściowym po wszelkich przekładaniach. Spowoduje to zmniejszenie ilości impulsów czyli tez rozdzielczości ale zmniejszy to również ilość impulsów na jednostkę odległości. Zyskasz dużo czasu na reakcję.

Szukaj w 5mln produktów