Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchnia Amica SEG2.87SZp - Nie działa piekarnik elektr. dolna grzałka, termoobie

aorz2 14 Sep 2016 10:26 2082 6
 • #1
  aorz2
  Level 8  
  Witam,

  Objaw jest taki:

  Podczas włączenia piekarnika w trybie górna grzałka świeci się odpowiednia dioda, włączam odpowiednią temperaturę, świeci się następna dioda, gaśnie po jakimś czasie, podkręcam w tym trybie temperaturę - znowu po jakimś czasie gaśnie, jest ok. Włączam tryb grzania piekarnika na grzałkę dolną oraz górną jednocześnie - po 1-2 min wybija korki. Wyłączam piekarnik, włączam korki, ustawiam zegar na kuchence. Robię próby z samą dolna grzałką - wybija korki. Powtarzam próbę z włączonym termoobiegiem - również.

  Podejrzewam, że mam uszkodzone grzałki dolna oraz temoobiegu. Kuchenka sprawowała się bez zarzutu przez kilkanaście lat.

  Będę wdzięczny za konstruktywne opinie. Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #2
  stanislaw1954
  Level 43  
  aorz2 wrote:
  Włączam tryb grzania piekarnika na grzałkę dolną oraz górną jednocześnie - po 1-2 min wybija korki. Wyłączam piekarnik, włączam korki, ustawiam zegar na kuchence. Robię próby z samą dolna grzałką - wybija korki. Powtarzam próbę z włączonym termoobiegiem - również.
  Z tego wniosek, że padła dolna grzałka. Wypiąć z niej przewody, włączyć grzanie (oczywiście końcówki przewodów zaizolować) jak się nic nie dzieje - bezpieczniki nie spalą się, to masz pewność, że grzałka do wymiany.
 • #3
  aorz2
  Level 8  
  Będę wdzięczny za wskazówkę jak się dostać do grzałki dolnej. Od dołu pewnie nie da się rozkręcić, zdjęcie boków nic nie daje, zostaje zdjęcie tylnej obudowy.
  Pozdrawiam.
 • #4
  stanislaw1954
  Level 43  
  aorz2 wrote:
  jak się dostać do grzałki dolnej.
  Z tyłu.
 • #5
  aorz2
  Level 8  
  dostałem się do grzałki, wypiąłem 3 przewody zasilające z grzałki, włączyłem dolny podgrzew piekarnika - nie wybija korków. Wyjąłem grzałkę, wygląda jak nowa czego nie można powiedzieć o podstawce. Oporność dolnej grzałki ok 50 om. Czy to jest norma?
 • #6
  stanislaw1954
  Level 43  
  Grzałka może mieć przebicie izolacji po podgrzaniu.
 • #7
  aorz2
  Level 8  
  wymieniłem dolną grzałkę na nową, wygląda, że piekarnik działa. Dziękuję p. Stanisławowi za pomoc.