Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia Amica SEG2.87SZp - Nie działa piekarnik elektr. dolna grzałka, termoobie

14 Wrz 2016 10:26 1413 6
 • Poziom 7  
  Witam,

  Objaw jest taki:

  Podczas włączenia piekarnika w trybie górna grzałka świeci się odpowiednia dioda, włączam odpowiednią temperaturę, świeci się następna dioda, gaśnie po jakimś czasie, podkręcam w tym trybie temperaturę - znowu po jakimś czasie gaśnie, jest ok. Włączam tryb grzania piekarnika na grzałkę dolną oraz górną jednocześnie - po 1-2 min wybija korki. Wyłączam piekarnik, włączam korki, ustawiam zegar na kuchence. Robię próby z samą dolna grzałką - wybija korki. Powtarzam próbę z włączonym termoobiegiem - również.

  Podejrzewam, że mam uszkodzone grzałki dolna oraz temoobiegu. Kuchenka sprawowała się bez zarzutu przez kilkanaście lat.

  Będę wdzięczny za konstruktywne opinie. Pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Poziom 42  
  aorz2 napisał:
  Włączam tryb grzania piekarnika na grzałkę dolną oraz górną jednocześnie - po 1-2 min wybija korki. Wyłączam piekarnik, włączam korki, ustawiam zegar na kuchence. Robię próby z samą dolna grzałką - wybija korki. Powtarzam próbę z włączonym termoobiegiem - również.
  Z tego wniosek, że padła dolna grzałka. Wypiąć z niej przewody, włączyć grzanie (oczywiście końcówki przewodów zaizolować) jak się nic nie dzieje - bezpieczniki nie spalą się, to masz pewność, że grzałka do wymiany.
 • Poziom 7  
  Będę wdzięczny za wskazówkę jak się dostać do grzałki dolnej. Od dołu pewnie nie da się rozkręcić, zdjęcie boków nic nie daje, zostaje zdjęcie tylnej obudowy.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 42  
  aorz2 napisał:
  jak się dostać do grzałki dolnej.
  Z tyłu.
 • Poziom 7  
  dostałem się do grzałki, wypiąłem 3 przewody zasilające z grzałki, włączyłem dolny podgrzew piekarnika - nie wybija korków. Wyjąłem grzałkę, wygląda jak nowa czego nie można powiedzieć o podstawce. Oporność dolnej grzałki ok 50 om. Czy to jest norma?
 • Poziom 42  
  Grzałka może mieć przebicie izolacji po podgrzaniu.
 • Poziom 7  
  wymieniłem dolną grzałkę na nową, wygląda, że piekarnik działa. Dziękuję p. Stanisławowi za pomoc.