Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corsa C 1.7 DT 03r - Migają tylko 3 ikonki na desce czy to objawy alternatora

admirators 14 Sep 2016 11:58 549 2
    admirators
    Level 18  
    Witam
    W poniedziałek w nocy po krótkiej jeździe coś zadymiło pod maską od strony pasażera (jak auto stało na biegu jałowym). Pierwsze co to wyłączyłem zapłon, po otwarciu maski i odpaleniu silnika nic już nie dymiło. Następnego dnia rano w aucie zastałem rozładowany akumulator (być może zwarcie na diodzie alternatora), po naładowaniu auto odpaliło ale pomiar na biegu jałowym wykazał tylko 11V. Po naładowaniu i podłączeniu akumulatora niby było ok, działał nadmuch, światła, ale po próbie rozruchu migały tylko 3 lampki: akumulator, czerwony wykrzykniki ABS, nic nie można włączyć, nie odpalał. Po odłączeniu na chwilę klemy znowu działa nadmuch, ale po przekręceniu kluczyka tylko 3 lampki.
    W wątku o alternatorze wyczytałem, że być może "puszcza simmering i dostaje się na węzeł szczotkowy olej z vacumpompki. Dodatkowo pewnie jeszcze podebrana ośka w miejscu współpracy z uszczelniaczem".
    Wiem jak zdemontować alternator pytanie czy w pompie vacum jest olej silnikowy czy jakiś "inny" gdzie ewentualnie go uzupełnić. Czy po odłączeniu pompy vacum trzeba odpowietrzać hamulce?
    Z góry dziękuję za wskazówki.
    Pozdrawiam
    Doktorr
    Level 35  
    Pod alternatorem z tyłu masz otworek jeżeli z niego wycieka olej to faktycznie przedostaje się on do alternatora. Zważywszy na twój opis usterki sugeruje udanie się do elektryka.
    admirators
    Level 18  
    Odkręciłem wszystko ale nie mam sposobu na wyciągnięcie alternatora (nie dysponując kanałem). Do góry raczej nie wyjdzie do dołu przeszkadza sztywny wąż chłodnicy.

W jaki sposób wypina się kostkę (tą zieloną z jednym przewodem). ---> trzeba ją ścisnąć od góry

Wyjaśniła się sprawa kontrolek i braku zapłonu ---> wystarczyło dokręcić klemy, wcześniej testowałem na samych założonych.

Po odkręceniu grubego przewodu zmierzyłem napięcie na alternatorze 0,02V więc chyba on jest winowajcą.
    Hamulców nie trzeba odpowietrzać, olej silnikowy analogicznie jak w turbinie.
    ------
    Po regeneracji alternatora wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam