Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja w domu - Monoblock+multiswitch+multiband converter

marekjs 14 Wrz 2016 12:34 3093 4
  • #1 14 Wrz 2016 12:34
    marekjs
    Poziom 10  

Witam,
    Mam dom jednorodzinny i stoję przed dylematem jak rozwiązać problem bez kucia ścian.
    Obecna konfiguracja: jeden talerz, monoblock HB/Astra, cztery wyjścia, cztery kable, cztery gniazdka.
    Koszt kucia przekroczy koszt sprzętu więc aspekt finansowy nie ma znaczenia w tym przypadku jeżeli chodzi o sprzęt.
    Chciałbym, aby na każdym gniazdku, była możliwość podłączenia dwóch tunerów, lub jednego tunera z dwoma głowicami na przykład.
    Chcę pozostać przy Hotbird i Astra.
    Diseq też powinno działać .
    Próbowałem znaleźć monoblock w ośmioma wyjściami, użyć cztery multiband convertery i użyć po dwie pary wyjść na każdy converter, ale chyba taki monoblock nie istnieje (nie widziałem nawet na Ali..xpress gdzie prawie wszystko jest ;P
    Nie wiem jak to ugryźć.
    Pozbyć się monoblocka, wsadzić dwa LNB (jeden na Astrę, drugi na Hotbird) z ośmioma ?
    Użyć tego samego monoblocka, podłączyć jakoś multiswitch który wypuszcza 8 niezależnych wyjść, z których uzyskam 4 pary do multiband convertera?
    Czy może jakieś inne rozwiązanie ?
    Montaż drugiej anteny nie wchodzi w rachubę też.
    Proszę o pomoc i z góry dziękuje.
    Pozdro,
    Marek

0 4
  • #2 14 Wrz 2016 18:42
    andpol 33
    Poziom 35  

Na początek kupić 1 multibanda i sprawdzić, czy istniejąca instalacja sobie z tym poradzi, najlepiej w pokoju najbardziej oddalonym od anteny.

0
  • #3 14 Wrz 2016 22:08
    marekjs
    Poziom 10  

Witam,
    Myślę, że da radę bo kable dobrej jakości mam.
    Zakup 4 sztuk multibanda to też nie problem.
    Niepokoi mnie brak rozwiązania na monoblock 8 wyjść.
    Nie wiem też, czy diseqc jest obsługiwane .
    Chyba, że rezygnuje z Astry, kupuję LNB na 8 wyjść i tyle.
    Ale na Astrze czasami też coś oglądam .
    Nie wierzę, że jestem pierwszą osobą co ma ten dylemat :D

Dodano po 3 [godziny] 17 [minuty]:

Witam,
    A nie da się tak. Wyrzucam monoblock.
    Kupuję dwa LNB octo, spinam odpowiednio 8 wyjść do diseqc (z manuala multiband convertera wynika, że współpracuje on z diseqc.
    Po czym biorę po dwie pary kabli już po diseqc i wpinam do 4 stackerów odpowiednio.
    Destacker wypuszcza juź dwa niezależne kable do twin dekodera, lub dwóch oddzielnych dekoderów.

Proszę o pomoc, czy takie rozwiązanie zadziała?

0
  • #4 15 Wrz 2016 06:58
    mihal2002
    Poziom 43  

marekjs napisał:
    Witam,
    A nie da się tak. Wyrzucam monoblock.
    Kupuję dwa LNB octo, spinam odpowiednio 8 wyjść do diseqc (z manuala multiband convertera wynika, że współpracuje on z diseqc.
    Po czym biorę po dwie pary kabli już po diseqc i wpinam do 4 stackerów odpowiednio.
    Destacker wypuszcza juź dwa niezależne kable do twin dekodera, lub dwóch oddzielnych dekoderów.

Powinno zadziałać. Konwertery kup dobre.

0
  • #5 04 Gru 2016 22:11
    Fotodetektor

Poziom 30  

marekjs napisał:
    Pozbyć się monoblocka, wsadzić dwa LNB (jeden na Astrę, drugi na Hotbird) z ośmioma ?

To kiepskie rozwiązanie. Nie polecam.
    Jdynie dobre octo z dobrą separacją ma sens, ale bym tego tak nie robił.

Jakie odległości masz od rozdzielni do gniazd ?

0