Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerywanie połączenia, router - Przerywanie połączenia z routerem

14 Wrz 2016 14:48 873 3
  • Poziom 8  
    Witam,
    Jestem posiadaczem routera edimax Br-6228nc-V2 i mam następujący problem.
    Podczas korzystania z internetu w pewnym momencie połączenie zostaje przerwane, nie wiem czy z routerem czy z internetem. Na routerze (Edimax) lampka "WAN" podczas normalnego funkcjonowania internetu mruga natomiast po owym incydencie dioda w zasadzie jest zapalona przez cały czas. Do routera podpięte kablem są łącznie 4 komputery, 2 bezpośrednio oraz 2 w sposób taki, że od routera odchodzi 1 kabel, który wchodzi do routera tp-link i z niego wychodzą 2 kable do owych komputerów.
    Gdy internet zostanie rozłączony muszę zresetować główny router (Edimax) i nagle wszystko zaczyna działać należycie. Ciężko mi zdiagnozować w którym dokładnie momencie przerywa internet, czasami przerywa nawet jak włączony jest tylko 1 z komputerów podpiętych bezpośrednio do routera a czasami jak podpiętych jest większość, natomiast wydaje mi się, że zrywanie internetu nasila się wraz ze wzrostem eksploatacji internetu przez komputery. Zamieszczam screena z pingu przed i po rozłączeniu. Pingi po rozłączeniu zostały zrobione jeden po drugim w znikomych odstępach czasowych. Przerywanie połączenia, router - Przerywanie połączenia z routerem
  • Poziom 10  
    Podaj pełną konfigurację urządzeń, adresacje, modele itd.
  • Poziom 11  
    wydaje mi sie ze to błąd adresów ip
  • Specjalista Sieci, Internet
    Wozniaxos napisał:
    Na routerze (Edimax) lampka "WAN"

Skoro ma WAN, to co i jak jest tam podłączone/dostarczone jako internet i jakim sprzętem.
    Podłączyć przewód, który wchodzi to tego portu WAN do komputera i ominąć wszystko łącząc się bezpośrednio z siecią.
    Wozniaxos napisał:
    od routera odchodzi 1 kabel, który wchodzi do routera tp-link i z niego wychodzą 2 kable do owych komputerów.

Skoro to połączenia kablowe, to nie lepiej jakiś switch za 50 zł kupić? - mniejszy bałagan w sieci.