Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet z Cyfrowego Polsatu samoczynnie się rozłącza

Elektromianiak95 14 Wrz 2016 15:32 2436 6
  • #1 14 Wrz 2016 15:32
    Elektromianiak95
    Poziom 2  

Witam szanownie wszystkich forumowiczów. Postaram się jak najdokładniej opisać problem jaki u mnie wynikł.
    Otóż sprawa wygląda w ten sposób, że ok. 1,5 roku temu postanowiłem przedłużyć umowę telewizji w Cyfrowym Polsacie i dodatkowo do tego za pół ceny dorzucili mi internet LTE. Od jakiegoś pół roku zaczęły się problemy z internetem otóż bez przerwy tracił zasięg. Po kilkunastu telefonach do CP i prób resetowania routera przez komputer oraz sam reset "mechaniczny" modemy nadal nic to nie dawało. Dzisiaj byłem wymienić całość sprzętu, czyli modem + router i zadowolony po podłączeniu komputera do wifi od razu przyszedł mi smutek, ponieważ sytuacja nadal się powtarza. Moje pytanie brzmi: czy spotkał się już ktoś z tak dziwną sytuacją i udało mu się rozwiązać dany problem?? Czy jest ktoś z forumowiczów, który potrafi jakoś rozwikłać ten przypadek?? Pozdrawiam i z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.

0 6
  • #2 14 Wrz 2016 15:57
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Nie miałeś problemów to sam sobie zafundowałeś. Po pierwsze jak już miałeś parcie na internet od Solorza to trzeba było brać z Plusa gdzie sprzęt jest na własność a nie z CP gdzie jest na użyczenie i płacisz dzierżawę. Po drugie wziąłeś internet bez żadnych testów. Nie napisałeś nic na temat sprzętu poprzedniego i obecnego. Obawiam się , że przedłużyłeś umowę na kolejne dwa lata i wziąłeś kolejny szmelc. Obym się mylił. Kłopoty od pół roku powinny cię zastanowić i powinieneś być w sprawie tego CP bardziej ostrożny. Wbrew temu co pokazują reklamy TV internet od Plusa/CP działa różnie a czasami zależnie od lokalizacji fatalnie. Od początku miałeś problemy z zasięgiem i trzeba było go poprawić stosując zewnętrzne anteny na wybrane pasmo. W większości lokalizacji to konieczność. Chyba, że miałeś/masz złom zwany IDU-ODU. Jaka to lokalizacja i jaki sprzęt?

0
  • #3 14 Wrz 2016 17:59
    Elektromianiak95
    Poziom 2  

Witam. Dziękuję za odpowiedź ja zatem odpowiadam na pytania. Otóż sprawa wygląda tak, że internet teoretycznie był oferowany jako superszybki internet LTE w pakiecie 10 GB do wykorzystania z pełną szybkością LTE, a później zwalniał on do 5mbps. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że internet jest w pełni mocy tylko przez kilka minut od włączenia, a później sygnał jakby znika i transfer po sprawdzeniu speedtestem jest 0,17 mbps... Totalna żenada. Sprzęt jaki mi wcisnął CP to modem i router ODU, IDU - 100. Na początku chodziło dobrze jednak teraz klapa. Mieszkam w Zabrzu w południowej części centrum także myślałem, ze propozycja będzie dobra. Pozdrawiam.

0
  • #4 14 Wrz 2016 18:17
    matek451

Czyli niestety tak jak myślałem, wziąłeś IDU-ODU 100. Na dodatek jakąś śmieszną ofertę z 10GB limitu. do tego płaciłeś dzierżawę za ten szajs. Powinieneś od początku wiedzieć , że toto działa tylko na LTE1800 na dodatek z maksymalnym DL do 30Mb/s( w teorii sieć LTE1800Aero2 korzystająca z 20MHz w MIMO zapewnia 150Mb/s) czyli nie wykorzystującej możliwości sieci. ODU ma fatalną niby antenę dookólną. Działa kiepsko i tylko w pobliżu BTS-a. Od początku byłeś skazany na porażkę. W Zabrzu jest kilka pozwoleń na LTE1800Aero2 ale pewnie połowa nie działa. Trzeba by zweryfikować na forum Plusa. Operator od dwóch lat nie rozbudowuje sieci LTE1800Aero2. W zamian sprzedaje oferty na potęgę , w tym w SmartDom. Na skutek totalnej krytyki poluźni FUP. Skutek znany, sieć zapchana. Widać, ze twój ODU loguje się do przeciązonego BTS-a LTE1800Aero2 i nic z tym nie zrobisz. gdybyś miał router z LTE i antenę kierunkową Dual LTE 1800MHz można by spróbować wymusić połaczenie z innym na innym kierunku. Jeśli byłby mniej obciążony internet działał by szybciej. Ale do tego trzeba zrobić testy BTS-ów LTE1800Aero2 leżących w pobliżu i zobaczyć czy jest jakiś nieprzeciążony. Niestety ale oglądanie reklam w TV czy słuchanie konsultantów CP/Plusa z reguły wychodzi bokiem. Co na to CP/ no i na co wymieniłeś ten IDU-ODU100, przedłużyłeś umowę na kolejne 2 lata?

0
  • #5 14 Wrz 2016 20:45
    Elektromianiak95
    Poziom 2  

Witam. Dziękuję za poradę i bardzo interesujące fakty, których się dowiedziałem. Nooo niestety jedyną możliwością jaka mi zostaje to rozwiązać resztę umowy z CP i próbować czegoś innego, bo nawet po wymianie na ten sam sprzęt (myśl przewodnia, że modem ODU-100 może być uszkdzony) dalej sprawa wygląda tak samo. Skoro już rozmawiamy na ten temat to może jesteś w stanie poradzić mi usługi, których sprzedawców są godne polecenia. Z tego co się orientuje w mojej miejscowości jest możliwość skorzystania z sieci kablowych jak Vectra, TP, czy Debacom, ale również sieci bezprzewodowych antenowych jak właśnie CP bądz coś typu NC+. Jeżeli jesteś w temacie na bieżąco to może będziesz w stanie doradzić. Pozdrawiam.

0
  • #6 14 Wrz 2016 21:08
    matek451

Za darmo cię nie puszcza jesli jeszcze pół roku. Oczywiście kablówka lepsza. Zobacz jak działa Vectra i jakie ma ceny w Zabrzu. Wymienili ci na IDU-ODU 100 czy na nowszy IDU-ODU 200?

0
  • #7 14 Wrz 2016 21:14
    g107r
    Poziom 34  

Bierz kablówkę jeśli masz doprowadzoną ją do miejsca zamieszkania - lokalizacja Zabrze o tym nie świadczy, nie będą specjalnie ciągnąć kabli tylko dla Ciebie - z internetem mobilnym to nie wiem, dostęp do internetu masz, poluj na zmiany w umowach, z reguły przy zmianach możesz wypowiedzieć umowę operatorowi.

0