Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Samsung RB 29 FERNDSA - Pracuje bardzo długo i słabo chłodzi zamrażarka

barti10 14 Sep 2016 20:11 2706 5
 • #1
  barti10
  Level 15  
  Witam Mam problem z lodówką jak w temacie. Sprzęt ma 3 lata i do tej pory wszystko było ok. Ostatnio zauważyłem że od kilku dni prawie się nie wyłącza (pracuje po kilka godzin bez przerwy) a w zamrażarce jest tylko -8 st. przy termostacie ustawionym na -15 st. Parownik i całe "otoczenie" wewnątrz są czyste tak samo agregat. Inwerter działa bo słychać że obroty sprężarki się zmieniają gdy włożymy świeże produkty ale nie chce zbijać temperatury. Problem dotyczy tylko zamrażarki bo w chłodziarce jest wszystko ok. Wczoraj był Pan który wymienił czynnik i sprawdził wszystko (wykluczył wyciek i awarie sprężarki ) ale nic się nie zmieniło. Może ktoś obeznany coś podpowie czy warto naprawiać (kolejne koszty) czy szykować się na zakup nowej :-(
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  zibi1971
  Home appliances specialist
  Witam
  Skoro stwierdził że jest szczelna to po co wymieniał czynnik? Może stoi wentylator, może zalodzony jest parownik. Poszukaj kogoś kumatego, a nie takiego co tylko wymienia termostaty i dobija gazu.
 • #3
  barti10
  Level 15  
  Wydaje mi się że był w miarę kumaty tylko nie spotkał takiego przypadku. Wentylator pracuje i parownik jest idealnie czysty to sobie sam sprawdziłem. Widziałem z tyłu że ma na pokładzie dużo elektroniki i na kilka godzin odłączyłem ją z prądu żeby się zresetowała ale nic nie pomogło. Nowe lodówki nie mają zaworu serwisowego i Pan musiał sobie przylutować "złącze" do którego podłączył swoją aparaturę z zaworami i manometrami - nie mógł tego zrobić z pełnym układem bo tam jest palny gaz R 600a.
 • #4
  barti10
  Level 15  
  Lodówka dalej nie naprawiona ale zauważyłem że jednak sprężarka raczej jest sprawna bo po włożeniu świeżych produktów ładnie zbija temperaturę do np. -15°C tylko po wyłączeniu się sprężarki temperatura wewnątrz szybko się podnosi tak jak by nie było izolacji! Czy możliwe że grzałka od rozmrażania pracuje zbyt długo i "podgrzewa" wnętrze bez potrzeby.
 • #5
  klausm
  Level 1  
  Czy udało Ci się zdiagnozować tą usterkę i naprawić lodówkę ? Mam podobne objawy w Samsungu side-by-side i ceikawy jestem co może być przyczyną?
 • #6
  barti10
  Level 15  
  Lodówka nie naprawiona ale wynika że tak ma być. Jest sterowana inwerterowo i ma 5 stopni mocy sprężarki Stare lodówki działały tylko 0-1 a ta zmienia "biegi" w zależności od temperatury.Bardzo często chodzi na 1lub2 a jak dołożę produktów to wskakuje na 5 i wtedy po zbiciu temperatury się wyłaczy . Bardzo ważna jest wentylacja bo oddaje ciepło bokami i dużo lepiej (bardziej stabilnie) działa jak w zamrażarce jest dużo towaru.