Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RB 29 FERNDSA - Pracuje bardzo długo i słabo chłodzi zamrażarka

barti10 14 Wrz 2016 20:11 1038 3
  • #1 14 Wrz 2016 20:11
    barti10
    Poziom 12  

Witam Mam problem z lodówką jak w temacie. Sprzęt ma 3 lata i do tej pory wszystko było ok. Ostatnio zauważyłem że od kilku dni prawie się nie wyłącza (pracuje po kilka godzin bez przerwy) a w zamrażarce jest tylko -8 st. przy termostacie ustawionym na -15 st. Parownik i całe "otoczenie" wewnątrz są czyste tak samo agregat. Inwerter działa bo słychać że obroty sprężarki się zmieniają gdy włożymy świeże produkty ale nie chce zbijać temperatury. Problem dotyczy tylko zamrażarki bo w chłodziarce jest wszystko ok. Wczoraj był Pan który wymienił czynnik i sprawdził wszystko (wykluczył wyciek i awarie sprężarki ) ale nic się nie zmieniło. Może ktoś obeznany coś podpowie czy warto naprawiać (kolejne koszty) czy szykować się na zakup nowej :-(

0 3
  • #2 15 Wrz 2016 21:47
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam
    Skoro stwierdził że jest szczelna to po co wymieniał czynnik? Może stoi wentylator, może zalodzony jest parownik. Poszukaj kogoś kumatego, a nie takiego co tylko wymienia termostaty i dobija gazu.

0
  • #3 16 Wrz 2016 18:59
    barti10
    Poziom 12  

Wydaje mi się że był w miarę kumaty tylko nie spotkał takiego przypadku. Wentylator pracuje i parownik jest idealnie czysty to sobie sam sprawdziłem. Widziałem z tyłu że ma na pokładzie dużo elektroniki i na kilka godzin odłączyłem ją z prądu żeby się zresetowała ale nic nie pomogło. Nowe lodówki nie mają zaworu serwisowego i Pan musiał sobie przylutować "złącze" do którego podłączył swoją aparaturę z zaworami i manometrami - nie mógł tego zrobić z pełnym układem bo tam jest palny gaz R 600a.

0
  • #4 25 Wrz 2016 18:07
    barti10
    Poziom 12  

Lodówka dalej nie naprawiona ale zauważyłem że jednak sprężarka raczej jest sprawna bo po włożeniu świeżych produktów ładnie zbija temperaturę do np. -15 st. tylko po wyłączeniu się sprężarki temperatura wewnątrz szybko się podnosi tak jak by nie było izolacji !! Czy możliwe że grzałka od rozmrażania pracuje zbyt długo i "podgrzewa" wnętrze bez potrzeby.

1