Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Hoover - źle płucze,śmierdzące pranie

14 Wrz 2016 20:38 1662 13
 • Poziom 8  
  Pralka nawet nastawiona bez wsadu płucze w pianie. Pranie jest sztywne,po kilku dniach od wysuszenia śmierdzi tak jakby było źle wypłukane.Nastawiałam pralkę na 90 stopni z octem,z kilkoma preparatami do czyszczenia pralek,nic nie skutkuje."Fachowiec",który przyjechał do zgłoszonej usterki upiera się ,że pralka jest sprawna,albo używam złych detergentów, albo pralka jest niedoczyszczona i gdzieś wewnątrz osadził się detergent stad piana, i to może tylko załatwić czyszczenie pralki takimi sposobami jak robiłam,a jesli nie pomaga to on nie wie. Ręce opadaja czy ktos spotkała się z takim problemem?
 • Specjalista AGD
  Ojjj, taka pralka to nic dobrego i ciężki temat serwisowy. Skoro powyższe zabiegi nie działają to sprawdź w kolejności
  1. Zasobnik na proszek
  2. Zraszacz detergentu czy nie zapchany (i nie utrudnia rozbijanie detergentu)
  3. Czy spływ wody z deteregentem czysty i swobodny
  4. Fartuch czysty i elastyczny? sprawdź jego dolną sferę i czy ma drożne kanaliki zwrotne
  5. Filtr czysty? Pompa w pełnie sprawna
  6. Wąż bęben-pompa czysty
  7. Wąż odpływowy gdzie podłączony? jeśli do ściany lub bezpośrednio do kanalizacji sprawdź czy nie ma cofki z kanalizacji do pralki (fujjj)
  8. W jakim stanie jest grzałka? Czy nie zakamieniona?

  9. Jeśli powyższe zawiodło to pozostaje zakup nowej wanny pioracej (tego bębna) lub nowej pralki:(
 • Poziom 39  
  Czy aby kolega nie przesadza z proszkiem, chodzi mi dokładnie o ilość podania proszku do prania, jeżeli będzie go za dużo to pozostanie wewnątrz pralki i efektem końcowym będzie piana nawet bez wsadu. Co się tyczy tego nieprzyjemnego zapachu to tak jak kolega wyżej zauważył może to być "cofka" zapachowa z kanalizacji.
 • Poziom 8  
  Z proszkiem na pewno nie przesadzam,najczęsciej piorę w kapsułkach,jedna kapsuła na pranie. Ja sprawdzić czy może to być ta "cofka " z kanalizacji?
 • Poziom 8  
  hm....woda jest odprowadzona do rury odpływowej,rura jest na wysokości wanny,tuż przy jej górnej krawędzi.Poprzednia pralka była podłączona w ten sam sposób i nie było takiego problemu.Może jeszcze inaczej :) wanna zabudowana płytkami, w górnej płytce wyciety otwór tam umieszczony wąż
 • Poziom 39  
  Pozostaje jedynie zlokalizować miejsce pojawiania się lub wydostawania się tych nieprzyjemnych zapachów. Sprawdź czy po odłączeniu węża odprowadzającego wodę z pralki zapach wydostaje się z otworu odpływowego.
 • Poziom 1  
 • Poziom 8  
  A masz na myśli jakiś konkretny magiczny środek?Do tej pory używany był Beckmann oraz wszelkie domowe sposoby soda, ocet, Domestos, niezliczoną ilość razy to robiłam i bez efektu.
 • Poziom 42  
  A czy pokusiłaś się o sprawdzenie, czy ten zapach pochodzi z pralki, czy z kanalizacji? Trzeba by to zlokalizować!!!
 • Poziom 8  
  W zasadzie nie ma smrodu z pralki,z kanalizacji też nie.Bardziej problemem jest ta piana ,która powstaje w pralce (nawet z pustym praniem),ciuchy są źle wypłukane i to one potem smierdzą,są sztywne.Hydraulik stwierdził, że nie widzi problemu w kanalizacji,a trzej fachowcy oglądający pralkę stwierdzili, że jest sprawna,a problem jest nadal. Kazano robić te zabiegi z czyszczeniem,ale ileż można?
 • Poziom 33  
  Witam
  Miałem lekko podobny problem w pralce Amica.
  Do rury odpływowej włożyłem rurę z prysznica i odkręciłem gorącą wodę na maksa.
  W pralce pojawiły się widoczne śmiecie, potem odpompowanie i tak ze 3 razy.
  Problem prawie zniknął, wcześniejsze pranie z pastylkami odkamieniającymi nie dawało efektu.
  Spróbuj, metoda prosta.
  Pozdrawiam
 • Admin grupy AGD
  Wrzuć do pralki 3 tabletki zmywarki (jakiekolwiek) nastaw na 60° bawełna i niech się wypierze oczywiście bez ciuchów :idea:
 • Poziom 34  
  Dwie przydatne rady: jeżeli zalecają przykładowo dać 20g proszku, daj 15 a nawet 10 będziesz do przodu z kasą a pranie na 90% będzie tak samo dobrze wyprane a pralka będzie czystsza. Druga rada: dawaj proszek do bębna( są specjalne pojemniki) a nie do zasobnika na proszek, no chyba, że ,,proszek" jest w płynie to można go dawać do szuflady, zasada jak w punkcie pierwszym. Oprócz oszczędności chronisz środowisko.