Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Hoover - źle płucze,śmierdzące pranie

enea5 14 Wrz 2016 20:38 1281 13
  • #1 14 Wrz 2016 20:38
    enea5
    Poziom 7  

Pralka nawet nastawiona bez wsadu płucze w pianie. Pranie jest sztywne,po kilku dniach od wysuszenia śmierdzi tak jakby było źle wypłukane.Nastawiałam pralkę na 90 stopni z octem,z kilkoma preparatami do czyszczenia pralek,nic nie skutkuje."Fachowiec",który przyjechał do zgłoszonej usterki upiera się ,że pralka jest sprawna,albo używam złych detergentów, albo pralka jest niedoczyszczona i gdzieś wewnątrz osadził się detergent stad piana, i to może tylko załatwić czyszczenie pralki takimi sposobami jak robiłam,a jesli nie pomaga to on nie wie. Ręce opadaja czy ktos spotkała się z takim problemem?

0 13
  • #2 21 Wrz 2016 16:01
    Robo-technical
    Poziom 26  

Ojjj, taka pralka to nic dobrego i ciężki temat serwisowy. Skoro powyższe zabiegi nie działają to sprawdź w kolejności
    1. Zasobnik na proszek
    2. Zraszacz detergentu czy nie zapchany (i nie utrudnia rozbijanie detergentu)
    3. Czy spływ wody z deteregentem czysty i swobodny
    4. Fartuch czysty i elastyczny? sprawdź jego dolną sferę i czy ma drożne kanaliki zwrotne
    5. Filtr czysty? Pompa w pełnie sprawna
    6. Wąż bęben-pompa czysty
    7. Wąż odpływowy gdzie podłączony? jeśli do ściany lub bezpośrednio do kanalizacji sprawdź czy nie ma cofki z kanalizacji do pralki (fujjj)
    8. W jakim stanie jest grzałka? Czy nie zakamieniona?

9. Jeśli powyższe zawiodło to pozostaje zakup nowej wanny pioracej (tego bębna) lub nowej pralki:(

0
  • #3 21 Wrz 2016 16:29
    niewolno2
    Poziom 39  

Czy aby kolega nie przesadza z proszkiem, chodzi mi dokładnie o ilość podania proszku do prania, jeżeli będzie go za dużo to pozostanie wewnątrz pralki i efektem końcowym będzie piana nawet bez wsadu. Co się tyczy tego nieprzyjemnego zapachu to tak jak kolega wyżej zauważył może to być "cofka" zapachowa z kanalizacji.

0
  • #4 08 Paź 2016 13:24
    enea5
    Poziom 7  

Z proszkiem na pewno nie przesadzam,najczęsciej piorę w kapsułkach,jedna kapsuła na pranie. Ja sprawdzić czy może to być ta "cofka " z kanalizacji?

0
  • #6 11 Paź 2016 15:50
    enea5
    Poziom 7  

hm....woda jest odprowadzona do rury odpływowej,rura jest na wysokości wanny,tuż przy jej górnej krawędzi.Poprzednia pralka była podłączona w ten sam sposób i nie było takiego problemu.Może jeszcze inaczej :) wanna zabudowana płytkami, w górnej płytce wyciety otwór tam umieszczony wąż

0
  • #7 11 Paź 2016 17:11
    niewolno2
    Poziom 39  

Pozostaje jedynie zlokalizować miejsce pojawiania się lub wydostawania się tych nieprzyjemnych zapachów. Sprawdź czy po odłączeniu węża odprowadzającego wodę z pralki zapach wydostaje się z otworu odpływowego.

0
  • #8 11 Paź 2016 20:00
    skryn
    Admin grupy AGD

Zeolity ze śmierdzącego proszku powodują nagar kiślowaty na wewnętrznej stronie zespołu piorącego.
    Zespół piorący do generalnego czyszczenia. A, że to Hoover, to pewnie potrzebna jest ingerencja magicznego środka do czyszczenia wnętrz zasyfiałych pralek. Bo fizycznie nie uda się poprzez rozkręcenie podzespołu piorącego.

0
  • #9 12 Paź 2016 08:38
    enea5
    Poziom 7  

A masz na myśli jakiś konkretny magiczny środek?Do tej pory używany był Beckmann oraz wszelkie domowe sposoby soda, ocet, Domestos, niezliczoną ilość razy to robiłam i bez efektu.

0
  • #10 12 Paź 2016 17:43
    stanislaw1954
    Poziom 41  

A czy pokusiłaś się o sprawdzenie, czy ten zapach pochodzi z pralki, czy z kanalizacji? Trzeba by to zlokalizować!!!

0
  • #11 12 Paź 2016 20:49
    enea5
    Poziom 7  

W zasadzie nie ma smrodu z pralki,z kanalizacji też nie.Bardziej problemem jest ta piana ,która powstaje w pralce (nawet z pustym praniem),ciuchy są źle wypłukane i to one potem smierdzą,są sztywne.Hydraulik stwierdził, że nie widzi problemu w kanalizacji,a trzej fachowcy oglądający pralkę stwierdzili, że jest sprawna,a problem jest nadal. Kazano robić te zabiegi z czyszczeniem,ale ileż można?

0
  • #12 12 Paź 2016 21:06
    PiotrPitucha
    Poziom 33  

Witam
    Miałem lekko podobny problem w pralce Amica.
    Do rury odpływowej włożyłem rurę z prysznica i odkręciłem gorącą wodę na maksa.
    W pralce pojawiły się widoczne śmiecie, potem odpompowanie i tak ze 3 razy.
    Problem prawie zniknął, wcześniejsze pranie z pastylkami odkamieniającymi nie dawało efektu.
    Spróbuj, metoda prosta.
    Pozdrawiam

0
  • #13 12 Paź 2016 21:09
    ROBSON33
    Moderator AGD

Wrzuć do pralki 3 tabletki zmywarki (jakiekolwiek) nastaw na 60° bawełna i niech się wypierze oczywiście bez ciuchów :idea:

0
  • #14 12 Paź 2016 21:15
    Zygaqra
    Poziom 34  

Dwie przydatne rady: jeżeli zalecają przykładowo dać 20g proszku, daj 15 a nawet 10 będziesz do przodu z kasą a pranie na 90% będzie tak samo dobrze wyprane a pralka będzie czystsza. Druga rada: dawaj proszek do bębna( są specjalne pojemniki) a nie do zasobnika na proszek, no chyba, że ,,proszek" jest w płynie to można go dawać do szuflady, zasada jak w punkcie pierwszym. Oprócz oszczędności chronisz środowisko.

0