Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapasowy akumulator do pieca węglowego

14 Wrz 2016 22:10 2775 52
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich speców.
    Mam pytanie czy jest możliwe jakiś taki powerbank w domu, żeby podłączyć piec węglowy, tak żeby pompa miała ciągle dojście do prądu w czasie kiedy go zabraknie?

*
    Jak nie ma prądu, to muszę wszytko wyjmować z kotła, ponieważ temperatura ciągle wzrasta + ciśnienie. Jeżeli tego nie zrobie to booom i po rurach.
    I ja nie zostawię pieca w zimie samego w domu, a taki powerbank czy akumulator by bardzo pomógł.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 6  
    Ok dzięki.
    A dokładnie jakiś model doradzicie?
  • Poziom 43  
    Jakikolwiek najpewniej do pompki 500W i zewnętrzny akumulator. Nawet 6h ci pociągnie.
  • Poziom 31  
    A jake potrzebujesz zasilanie stałe 12V czy 220V zmienne ?
  • Moderator Samochody
    Paweł Bilesza napisał:
    Cichy

Cicho to nie będzie na jakiejś taniej (poniżej 400zł) przetwornicy, bo pompka będzie buczeć na "zmodyfikowanej sinusoidzie".
  • Poziom 14  
    Tańsze UPS/przetwornice nie tworzą czystej sinusoidy, tylko jej aproksymację. To w większości przypadków jest wystarczające, natomiast urządzenia indukcyjne mogą się inaczej zachowywać.
  • Poziom 43  
    U mnie tak jak mówię na Fideltroniku spokojnie 6h ciągnie pompkę na 1 biegu czyli ok 30W.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 6  
    Dzięki wielkie :D
  • Poziom 33  
    Jaką kolega ma pompke bo teraz to wrózenie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Jak będziesz stosował UPS to tylko z czystą sinusoidą. UPS w granicach 300 watów wystarczy. Sam stosuję układ składający się z przetwornicy i akumulatora samochodowego 45 Ah i działa.
  • Poziom 33  
    klamot napisał:
    Jak będziesz stosował UPS to tylko z czystą sinusoidą. UPS w granicach 300 watów wystarczy. Sam stosuję układ składający się z przetwornicy i akumulatora samochodowego 45 Ah i działa.

A po co do silnika czysta sinusoida?
  • Poziom 43  
    technikabasenowa napisał:
    A po co do silnika czysta sinusoida?

Tylko i wyłącznie po to żeby mniej buczał.
  • Poziom 31  
    Witam,autor postu nie napisał co tam ma ,może układ zamknięty-no to będzie bum.Obawiam się że jest to bardzo prawdopodobne [pisał że mu rośnie ciśnienie].Niech napisze co tam naprawdę ma.
  • Poziom 43  
    Na jakie ciśnienie masz zawór bezpieczeństwa i jakiej jest wielkości w calach.

Daj foto jak możesz.
  • Poziom 6  
    Posiadam naczynie zbiorcze i nie mam zaworu
  • Poziom 43  
    Paweł Bilesza napisał:

Ok , dobre, bez zaworu to tykająca bomba, co za idiota Ci to wykonał?
  • Poziom 6  
    Pewnie jakiś szwagier :P
    Oh fajnie wiedzieć...
  • Poziom 23  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Paweł Bilesza napisał:

Ok , dobre, bez zaworu to tykająca bomba, co za idiota Ci to wykonał?

A ja bym dopytał czy zbiorcze oznacza wzbiorcze czy też kompensacyjne przeponowe.
    Bo różnica jest dosyć zasadnicza. Fotka tegoż naczynia zbiorczego ostudziła by emocje.

ps.
    proszę wybaczyć, że czepiam się literówki.
  • Poziom 6  
    Proszę :D Zapasowy akumulator do pieca węglowego
  • Poziom 43  
    I jeszcze do tego kwadratowe.
    A gdzie idą te 2 rurki?
  • Moderator Samochody
    Wy podpowiadacie, czy się doszkalacie jak działa instalacja CO? Układu otwartego nigdy nie widzieliście? Żadne zawory bezpieczeństwa tu nie są potrzebne i nic nie uchroni pieca, a może nawet i komina, przed zniszczeniem jak zabraknie obiegu wody.
  • Poziom 43  
    Paweł Bilesza napisał:
    Jak nie ma prądu, to muszę wszytko wyjmować z kotła, ponieważ temperatura ciągle wzrasta + ciśnienie. Jeżeli tego nie zrobie to booom i po rurach.
    ociz napisał:
    Układu otwartego nigdy nie widzieliście?

Wiesz sam wciąż nie wiem co to za cudo ....
  • Moderator Samochody
    Normalny zbiornik... Dolna rurka podłączona do instalacji a górna pewnie idzie w kanalizacje czy tam gdzieś gdzie sobie może cieknąć.
  • Poziom 6  
    Jak jest powyżej 140 stopni C, to zbiornik skacze jak miał wybuchnąć :P
    Jakiemuś sąsiadowi w czasie nie obecność rozsadziło nowe rury w ścianach.
  • Poziom 31  
    Kolego Paweł-to jest kocioł od lokomotywy?W kotłach CO na paliwa stałe maksymalna temperatura pracy jest na poziomie 90 stopni C .