Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop nie łączy się z żadnym WiFi

Riczipl123 14 Wrz 2016 23:28 465 4
  • #1 14 Wrz 2016 23:28
    Riczipl123
    Poziom 3  

Witam. Mam laptop Hp Chromebook 14 z zainstalowanym linuxem Ubuntu. Problem polega na tym, że wziąłem się za odkurzanie laptopa, gdyż w środku nagromadziło się trochę kurzu. Po całym zabiegu złożyłem laptopa spowrotem (otworzyłem jedynie klawiaturę i wyjąłem baterię), ale nie chciał się łączyć z żadną siecią WiFi. Na pewno nie jest to wina karty sieciowej, gdyż mam drugą tego samego rozmiaru i z nią było to samo.
    Nie wiem czy to ma znaczenie, ale w czasie tego czyszczenia laptop był całkowicie rozładowany.

0 4
  • #2 14 Wrz 2016 23:43
    Krzychu7
    Poziom 39  

Laptop widzi sieci WiFi i nie może się połączyć, czy wcale nie widzi żadnej sieci?

0
  • #3 15 Wrz 2016 00:35
    Riczipl123
    Poziom 3  

Laptop wykrywał sieci WiFi. Na szczęście udało mi się naprawić to. Po kilku godzinach bez ustannej pracy nad naprawą udało się. Powodem było to że laptop się rozładował, co spowodowało zgubienie orientacji jaka data (laptop wymyślił jakąś losową datę) akurat była to 6 X 2176r. Laptop był w stanie skorygować datę ale do tego był mu potrzebny Internet do którego nie mógł się podłączyć z powodu złej daty. Niestety to nie mój pierwszy problem z datą w tym laptopie. Pojawia się on nie miał za każdym razem gdy rozładuje mi się laptop. Jednak zawszę laptop łączył się z WiFi a dopiero gdy w przeglądarce pisało że wygasł certyfikat itp. Może wie ktoś co zrobić by nie było już problemów z datą? PS: strefa czasowa też sie wtedy zmienia.

0
  • Pomocny post
    #4 15 Wrz 2016 00:42
    Krzychu7
    Poziom 39  

Szukaj baterii 3V lub akumulatorka na płycie głównej i go wymień.

1
  • #5 15 Wrz 2016 08:27
    Riczipl123
    Poziom 3  

Ok dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

0