Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasięg słabnie w dzień . CYFROWY POLSAT

djkrys18 15 Sep 2016 10:03 1806 11
    djkrys18
    Level 6  
    Witam mam problem z zasięgiem, a mianowicie z kanałami HD . Wszystko dobrze grało , jakość sygnału każdego kanału HD była na zielono 70-80%, a w gorsze dni (burze- no w burze to potrafiły całkowicie zanikać czasami , deszcze ) spadała do 60-70%, a kanały sportowe ELEVEN HD 60-70%, a w gorsze dni 60-50%. Od razu mówię , że mam czasze 60 i zmieniony konwerter na http://www.mediaexpert.pl/akcesoria-do-telewi...nwerter-technisat-skyline-ce-hd-quad,id-21469 i podłączone 3 dekodery do konwertera.
    Problem polega na tym , że kanały hd tvn ,tvn 7 i polsat straciły jakość do 50-40 % i co jakiś czas "zanikają" niezależnie od pogody. Z kolei ELEVEN w nocy i wczesnym rankiem godziny 4-7 śmiga na jakości 60-70 % a od około 9 już jakość spada do 50-60% i tak do nocy. Satelity nikt nie ruszał . W czym może być problem ?
    maksar
    Level 30  
    djkrys18 wrote:
    Satelity nikt nie ruszał .

Co za bzdura? Anteny od satelity nie rozróżniasz?
    djkrys18 wrote:
    Problem polega na tym ,

Małej antenie i żle ustawionej! Włącznie z ustawieniem konwertera!
    LeDy
    Level 43  
    djkrys18 wrote:
    Witam mam problem z zasięgiem, a mianowicie z kanałami HD . Wszystko dobrze grało , Od razu mówię , że mam czasze 60 Satelity nikt nie ruszał . W czym może być problem ?

Skoro było dobrze a teraz zaczynają się problemy tzn. , że coś w instalacji się zmieniło. Trzeba zacząć od sprawdzenia ustawienia czaszy, czy się nie odkształciła i prawidłowego ustawienia łącznie z konwerterem. Gdy się okaże, że jest odkształcona to wymiana oczywiście już na większą Φ80.
    To, że w pewnych godzinach lepiej lub gorzej znaczy, że jest na granicy odbioru.
    User removed account
    User removed account  
    maksar
    Level 30  
    dell1555 wrote:
    Ustaw poprawnie antenę według poniższego poradnika,

Według poradnika to można ustawiać słoiki na półce. :D
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Pedros050
    Level 43  
    Ja mam 60 antenę i Polsat Cyfrowy działa bez żadnych zakłóceń oczywiście HD .Wystarczy tylko porządny Miernik poziomu sygnału satelitarnego i antena jest ustawiona .Miernik Digitsat Combo DVB-S/-S2/-T/-T2/-C
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    LeDy
    Level 43  
    dell1555 wrote:

Samemu można bez problemu ustawić poprawnie antenę.

Oczywiście, że można mając pojęcie i
    Quote:
    doświadczenie zdobywane latami.
    . Większość ludzi jednak go nie ma, bo i po co, jak to się robi raz na kilka(naście) lat. Ty chcesz go uczyć przez internet dając linki polsatu? To sam mógł przeczytać nawet w instrukcji.
    Quote:
    Co do problemu autora wątku to jednak musi kupić większą antenę, poprawnie samemu ją ustawić

Jak kupi metrową to może obejdzie się bez poprawnego ustawiania? A czym ma on zrobić poprawnie, czytaniem linków i twoimi podpowiedziami?
    Przez takie " naprowadzanie" nie odbiera poprawnie już prawie miesiąc?
    Ty wprowaszasz go w błąd.

dell1555 wrote:
    Powiedz mi moderatorze co wnoszą do dyskusji powyższe posty kolegi LeDy?
    Po co komu potrzebne forum gdzie prawie każda parada sprowadza się do
    stwierdzenia-sam nic nie zrobisz idź do serwisu/montera.
    Ten dział to nachalny lobbing monterów anten a nie żadne pomocne forum.
    Pierwszy raz widzę forum które zamiast pomagać tylko promuje/reklamuje
    serwisy tv/sat i monterów.

Możesz mnie nawet zbanować pisze w dziale komputery software tam nikt nie ma żadnych pretensji i tu nachalny lobbysta kasuje wszystko to nie w smak monterom anten.

Wnoszą tyle w tym temacie, że prostują twoje.
    Jak kupi metrową to może obejdzie się bez poprawnego ustawiania? A czym ma on zrobić poprawnie, czytaniem linków i twoimi podpowiedziami?
    Przez takie " naprowadzanie" nie odbiera poprawnie już prawie miesiąc?
    Ty wprowaszasz go w błąd.