Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera P12, 1,8 2004 - Oświetlenie kabiny samo się zapala

15 Wrz 2016 10:21 1185 2
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam mały problem z oświetleniem kabiny w moim P12.
    Otóż od jakiegoś czasu (najpierw sporadycznie a teraz już prawie zawsze) gdy skręcam w prawo, nawet niezbyt ostro, zapalają mi się światła: kabinowe i w bagażniku, kontrolka otwartych drzwi i czasami (nie zawsze, przeważnie nie) na monitorku wyświetla się ostrzeżenie o otwartych drzwiach. Drzwi są oczywiście jak najbardziej zamknięte. Nawet, gdy odpalone auto stoi na ręcznym a ja wysiądę i bujam nim na boki, światło zapala się przy przechyle w jedną stronę. Również przy konkretnych wertepach, gdy autem mocno trzęsie są takie same objawy.

Podejrzewam, że w jakimś przekaźniku zaczęła się zbierać woda i teraz jest jej tam na tyle dużo, że przy skręcie w prawo, nawet lekkim łączy styki i dlatego światło świeci (miałem podobną sytuację kiedyś w mondeo, woda w przekaźniku powodowała samoczynne włączanie się tylnej wycieraczki).
    Ale może to nie to. Ktoś z Was miał może podobny problem? A jeśli tak to jak go rozwiązał?
    Będę wdzięczny za każdą sugestię i podpowiedź :)
    Z góry dzięki!

Primera P12 1.8 PB 2004 r. kombi
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Odpinaj po kolei włączniki drzwiowe i bagażnika , może też był kiedyś alarm na otwarcie pokrywy silnika ,trzeba popatrzyć i szukać niestety.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Witam ponownie
    Zabrałem się za sprawdzanie i na szczęście nie musiałem długo szukać, od razu znalazł się winowajca.
    Otóż w słupku drzwi kierowcy w wyniku eksploatacji mocno poluzowały się śruby trzymające zaczep od zamka. Przy skręcaniu w prawo siła odśrodkowa odsuwała na luzach drzwi i rozłączała włącznik drzwiowy.
    Także temat można zamknąć.

Nissan Primera P12, 1,8 2004 - Oświetlenie kabiny samo się zapala