Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 370R - Jak zbootować z karty pamięci?

Damian7129 15 Wrz 2016 14:27 504 5
  • #1 15 Wrz 2016 14:27
    Damian7129
    Poziom 16  

Witam. Szukam odpowiedzi na pytanie jak zbootować Samsunga 370R z karty pamięci ? Niestety sprzęt ma uszkodzony dysk i poprzez pendrive wgrałem linuxa Mint na kartę pamięci 32GB, niestety laptop nie bootuje się z karty przy uruchomieniu, nie ma takiej opcji w "boot devices". Niektóre laptopy ponoć uznają czytnik kart pamięci jako USB lub dysk twardy, niestety tutaj nic takiego się nie pojawia. Czy są jakieś szanse na to aby to zadziałało?

• #2 15 Wrz 2016 14:36
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Zamieść zdjęcia z poszczególnych zakładek BIOS'a.

• #3 15 Wrz 2016 14:42
    badboy84
    Poziom 36  

Wgraj tego linuxa na pendrive?! Jakie masz jeszcze opcje w Boot Devices?

• #4 15 Wrz 2016 16:07
    Damian7129
    Poziom 16  

Oto zdjęcia z BIOS'a.

Samsung 370R - Jak zbootować z karty pamięci? Samsung 370R - Jak zbootować z karty pamięci? Samsung 370R - Jak zbootować z karty pamięci? Samsung 370R - Jak zbootować z karty pamięci? Samsung 370R - Jak zbootować z karty pamięci?

Dysk jest odłączony, pendrive z wgranym Linuxem Mint włożony, karta pamięci sformatowana czysta włożona(próbowałem z wgranym na nią Mintem - tak samo)

Po odpaleniu "source boot" nie wykrywa nawet pendrive.

Dlaczego nie na pendrive padło pytanie. Laptop ma być dla młodego i znając jego ADHD pendrive był by ułamany po tygodniu a kartę pamięci miałem za darmo wręcz, Kingston 32GB Class 10, używałem jej w kamerze więc parametry ma niezłe.

Jeśli dało by się coś zaradzić było by super, jeśli nie no to pewnie skończy się na czytniku kart chociaż wolałbym tego uniknąć.

• #5 15 Wrz 2016 17:55
    badboy84
    Poziom 36  

Coś mnie podkusilo i znalazłem nawet adapter SATA->SD ale w jego cenie można kupić dysk ;)

Niestety ale w BIOSie nie widać nic ciekawego.

• #6 15 Wrz 2016 18:42
    Damian7129
    Poziom 16  

Adapter to niewiele by tutaj dał, laptop był w serwisie i ponoć poszedł mostek, dlatego nie wykrywa dysku. Na własną rękę przełożyłem inny dysk i zamieniłem taśmę łączącą dysk z płytą główną i nic nie dało niestety. Dlatego nie chciałem laptopa wyrzucać bo szkoda a i nie chciałem w niego więcej inwestować.
    Szkoda że nie uda się rozwiązanie z SD w gnieździe.
    Na razie spróbuje z czytnikiem, jeśli nie wytrzyma to pewnie kupie Picolo lub innego malutkiego pendrive.
    PS. Pożyczyłem czytnik i nie działa to z karty SD. Nie wiem co o tym myśleć, bo karty z czytnika nie wykrywa także w PC z windowsem a ponoć czytnik ok.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME