Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Sony RX55 - nieodporna na drgania.

15 Wrz 2016 14:51 666 21
 • Poziom 7  
  Kupiłem ostatnio wieżę SONY RX55. Wszystko działa ale denerwuje mnie, że podczas słuchania muzyki na CD, wystarczy lekko popukać w obudowę i muzyka się zacina. Tak samo jak się słucha głośno i wieża dostaje wibracji od muzyki.
  Da się to naprawić, czy to już nie do uratowania, wypalony laser itd.?

  Czy ta wieża ma żyroskop na laser CD?
 • Poziom 7  
  Czytałem cały temat i nie wyjaśnia mojego problemu soczewkę mam czystą reszta też jest sprawna, jedyne co mi przyszło na myśl to zrobić stopki wieży z miękkiej gumy która będzie pochłaniać drgania ;) rozwiązanie chałupnicze ale raczej nie znajdę zestawu naprawczego najlepiej to by było wymienić laser ale nigdzie nie kupię tego tak samo mechanizm

  Mam takie pytanie odbiegające od temat, jak mam z tyłu wieży wyjścia na cztery czincze dwa do auxa i dwa na out to mogę kupić do tego jakiś subwoofer wydaje mi się że z samochodu by działał są takie tylko że na 230v ?
 • Poziom 43  
  donrafal1221 napisał:
  Czytałem cały temat i nie wyjaśnia mojego problemu
  Widocznie mało dokładnie czytałeś. Jest to pierwszy objaw słabej emisji lasera - rozwiązanie też podano - wymiana zuytego lasera.
  donrafal1221 napisał:
  mam z tyłu wieży wyjścia na cztery czincze dwa do auxa i dwa na out to mogę kupić do tego jakiś subwoofer wydaje mi się że z samochodu by działał są takie tylko że na 230v ?
  Rozwiazanie mało komfortowe - wyjście (OUT) jest przed regulacjami, więc każdą zmianę głośności, czy barwy jaką wykonasz w wieży musiałbyś korygować w czułości subwoofera. Do takiej wieży nadają się natomiast subwoofery z t.zw. wejściem wysokopoziomowym - podłączasz wyjścia głośnikowe na wejścia subwoofera i z niego dopiero na kolumny L i P. Wówczas unikasz kłopotliwej regulacji za każdym razem, gdy zmienisz ustawienia wieży.
  Wejścia takie w subie są przeznaczone właśnie do takiego celu - na kolumny podajesz sygnał PRZEZ wejścia/wyjścia (bo są cztery pary zacisków głośnikowych) i nie ma to żadnego wpływu na obciążenie wzmacniacza.
 • Poziom 7  
  @398216 Usunięty
  Gdzie mogę dostać nowy laser ?
 • Poziom 27  
  Laser KSS213E kupisz w firmie Huma Co .Ja wymieniałem lasery we wieżach Sony ale na nowych także były wrażliwe na wstrząsy, jednak jak masz już słaby to wymień.
 • Poziom 43  
  donrafal1221 napisał:
  Gdzie mogę dostać nowy laser ?
  Nowy - oryginalny - w serwisach autoryzowanych Sony. "Drugi gatunek" - w sklepach internetowych.
 • Poziom 29  
  A nie lepiej stary orginalny zregenerować? Zabawa niezła ale parę latek jeszcze pociągnie.
 • Poziom 43  
  kotuniunia napisał:
  A nie lepiej stary orginalny zregenerować?
  Zregenerować laser? Ciekawe jak sobie to wyobrażasz?
 • Poziom 29  
  Tak tylko nazwałem to ,a w rzeczywistości czyści się całą optykę lasera, nie tylko soczewkę od góry i ewentualnie lekko "koryguje" emisję. Takich czynności robię kilka miesięcznie, niektóre, może kilka ich było,co je musiałem wymienić,wolę stary "zregenerowany" niż
  398216 Usunięty napisał:
  "Drugi gatunek" - w sklepach internetowych.

  i tak lepiej chodzi.
 • Poziom 7  
  @kotuniunia
  Ciekawy pomysł są jakieś poradniki na forum ?
 • Poziom 29  
  Gdzieś coś pisało na początku działu,któregoś.
 • Poziom 43  
  kotuniunia napisał:
  ewentualnie lekko "koryguje" emisję.
  Czyli "podkręcenie" mocy lasera? Gratuluję pomysłowości... Taki działanie nieuchronnie powoduje znacznie szybsze "padnięcie" lasera (o ile jeszcze ma co paść) i wymusza i tak wymianę na nowy.
 • Poziom 43  
  kotuniunia napisał:
  ewentualnie lekko "koryguje" emisję.
  Czyli "podkręcenie" mocy lasera? Gratuluję pomysłowości... Taki działanie nieuchronnie powoduje znacznie szybsze "padnięcie" lasera (o ile jeszcze ma co paść) i wymusza i tak wymianę na nowy.
 • Poziom 29  
  398216 Usunięty napisał:
  Czyli "podkręcenie" mocy lasera?

  I tak nie ma nic do stracenia czyli co nie robić wyrzucić,o ile przyniesie pozytywne skutki? W mojej osobistej wierzy S-AK45 po "regeneracji chodzi już z 10lat ,wieża ma już z 15. Ostatnio znajomemu robiłem coś z sony już 2 raz na przestrzeni kilku lat ten sam laser(po remoncie mieszkania nie zasłonili wieżyczki) i dalej działa. to zależy ile się podkręci jak się przesadzi to po paru dniach mamy urządzenie do reklamacji. Czasami się nie da ,to wówczas funkcja CD play pada i nie mamy opcji, lub cena zaporowa oryginału zwala klienta z nóg(np ostatnio w reno trafic mechanizm (CDM-M34.1)z laserkiem oryginał był za jedynie 200Złociszy,Gdybym nie umiał go zrobić to pożegnałbym się z robotą.Radio na wtórnym rynku pewno mniej kosztuje ale i tak koszty idą w górę. Kążdy orze jak może,ma wybór, byle nie oszukiwać. Nowy montuje się w ostateczności i jak nie ma wyjścia.A co do tematu to ten laser nie jest tk łatwo zregenerować. Przypominam so ie ostatnie z nim spotkanie, niski zawiszenie elektro agnesu optyki powoduje komplikacje w czyszczeniu. 3 razy mordowalem się z nim zanim efekt został osiągnięty.
 • Poziom 43  
  kotuniunia napisał:
  byle nie oszukiwać.
  Ciekawe podejście...Nie jest oszustwem kasować klienta za "podkręcanie" lasera ? Dajesz na to gwarancję? Na ile ? Tydzień? Sam przecież stwierdziłeś, ze nie ma reguły ile pochodzi. I co za tydzień znów klienta kasujesz?
  Wybacz, ale jakoś do mnie nie przemawia taka pokrętna ideologia. Po za tym - po co robić dwa (oby..) razy tę samą robotę, niż raz a dobrze? No i robisz w ten sposób krecią robotę innym - rzetelnym serwisom - bo zaniżasz ceny (to raz) a dwa idzie w świat opinia o tym jak to w serwisach kręcą i naciągają...
  Żeby była jasność - prywatnie możesz sobie robić co chcesz - o ile będziesz za to ponosić odpowiedzialność. Ale proponowanie takich praktyk jak podkręcanie lasera na forum TECHNICZNYM... Ja bym się nawet nie odważył tknąć klawiatury mając taką "poradę".
 • Poziom 7  
  @kotuniunia kurde a jak podkręcić emisje w laserze KSS213E ?
 • Poziom 29  
  398216 Usunięty napisał:
  .Nie jest oszustwem kasować klienta za "podkręcanie" lasera ?

  Aleś się uparł na to podkręcanie! Ile laserów wymaga tylko dokładnego czyszczenia. A jeżeli już to i tak , a kient ma być świadomy "regeneracja" polega na tym że czyszczę optykę,a w razie konieczności zmieniam emisję, a wymiana na nie oryginalny tyle, (bo o oryginale być nie może mowy przy tych cenach, niech sobie trzymają ten złomik za te ceny na churtowniach),poza tym inne formaty odtwarzania są na topie. Jeżeli ktoś mówi że wymienia ,a tylko podkręca to jego problem ,to jest oszustwo. Porządne wyczyszczenie lasera wymaga doświadczenia i umiejętności ,o czym ci pisać nie muszę,bo jak się tego nie zrobi to trzeba kręcić.A dwa razy robotę robiłem bo ... i tu trzeba czytać,sami zabrudzili a i tak dało się go drugi raż uratować.I co mam jeszcze napisać?
  donrafal1221 napisał:
  @kotuniunia kurde a jak podkręcić emisje w laserze KSS213E ?

  Jest tam na nim z boku, taka mała podkówka na śrubkokręt gwiazdkowy,ale jak za dużo podkręcisz to ci laser za jakiś czas padnie.Najlepiej by było wyczyścić go,a o tym pisać to inna bajka.
 • Poziom 43  
  kotuniunia napisał:
  Aleś się uparł na to podkręcanie!
  Ja się uparłem? To Ty zacząłeś o tym pisać jako niezawodny środek
  kotuniunia napisał:
  w rzeczywistości czyści się całą optykę lasera, nie tylko soczewkę od góry i ewentualnie lekko "koryguje" emisję.

  i dalej (żeby nie było wątpliwości:
  kotuniunia napisał:
  I tak nie ma nic do stracenia czyli co nie robić wyrzucić,o ile przyniesie pozytywne skutki? W mojej osobistej wierzy S-AK45 po "regeneracji chodzi już z 10lat ,wieża ma już z 15. Ostatnio znajomemu robiłem coś z sony już 2 raz na przestrzeni kilku lat ten sam laser(po remoncie mieszkania nie zasłonili wieżyczki) i dalej działa. to zależy ile się podkręci jak się przesadzi to po paru dniach mamy urządzenie do reklamacji.

  Jakoś nie kojarzę "podkręcania" z myciem...
  Nie pisałem nic negatywnego o czyszczeniu, myciu lasera - wręcz przeciwnie. Po coś wkleiłem chyba ten link jaki znalazłem - zresztą na elektrodzie.
  Moje zdanie (zresztą sądząc po temacie z linka nie tylko ja) już przedstawiłem; a co zrobi Autor - mam nadzieję że rozsądek zwycięży.
 • Poziom 7  
  @kotuniunia jak podkręce w prawo o milimetr czy ram o ten 1stopień to zwieksze emisje ?
 • Poziom 29  
  Z tego co pamiętam na tym laserze trzeba prką kręcić w lewo, tzn. odwrotnie do ruchu wskazówek zegara by było dobrze, jak patrzeć na tą prkę.