Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kierowca ciężarówki - jak mieć internet w trasie?

daniel_koczupinda 15 Wrz 2016 17:29 3663 30
  • #1 15 Wrz 2016 17:29
    daniel_koczupinda
    Poziom 5  

Witam !
    Jestem kierowcą ciężarówki. Jeżdżę tylko po Polsce. Jak mieć internet w trasie? Czasami stoję na parkingu człowiek by chciał na laptopie zerknać co słychać, ale nie ma tego netu. Mam telefon wiem co to udostępnienie internetu w telefonie i mam już w lapku, ale transfer szybko schodzi. Jak inaczej mieć internet w trasie? Tylko w Polsce mi chodzi w lapku !

Słyszałem coś o internet na kartę to co w linku poniżej:
    http://allegro.pl/listing/listing.php?order=q...KART%C4%98&bmatch=base-relevance-ele-1-5-0829

Taką kartę się kupuje i wkłada się do jakiegoś pendriva i jego do laptopa i normalnie internet działa w lapku?

Jakie taki pendrive się nazywa, jaki kupić ?

Pomoże ktoś?

0 29
  • #2 15 Wrz 2016 17:48
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Zamiast modemu 3G/LTE kup mobilny router MiFi. Z nim laptop łączy się po WiFi tak jak z telefonem. Możesz go na postoju wystawić nawet na zewnątrz. Polecany E5577 lub E5573 np. http://allegro.pl/huawei-e5577-airbox-uzywany-i6483842596.html . Do tego jakiś starter internetowy. w Plusie za rejestrację startera za 5 zł dostaniesz 50GB bonusu internetowego. W Play za rejestrację karty Play Internet na Kartę za 9 zł 100GB. W Plusie można tak zarejestrować 5 kart i dostać bonus a w Play 10 kart.

0
  • #3 15 Wrz 2016 17:59
    daniel_koczupinda
    Poziom 5  

To mówisz kolego, że jak dla mnie to nie bawić się w nic innego tylko kupić tak jak napisałeś mobilny router MiFi ?

nie bawić się w kupowanie modemu ?

0
  • #4 15 Wrz 2016 18:34
    matek451

Oczywiście, koszt modemu z LTE to minimum 100 zł. Do twoich zastosowań tylko MiFi, możesz go podłączyć pod gniazdo zapalniczki poprzez zasilacz USB.

0
  • #5 15 Wrz 2016 18:42
    daniel_koczupinda
    Poziom 5  

kolego i wszędzie go bedzie miał, w trasie, w domu też ? Mieszkam w bloku jednopiętrowym ale 4 rodzinnym. W domu też bede miał neta ? Nie będzie problemu ?

A jeszcze mi powiedz jak to jest z tymi GB. . 10 GB przy siedzeniu ale na lapku i na necie szybko schodzi ? Mieszkam w miescie 20 tysiecy ludzi w samym prawie środku na Opolszczyźnie

0
  • #6 15 Wrz 2016 19:39
    matek451

Będzie tam gdzie zasięg 3G lub LTE operatora, którego wybierzesz. Orange i T-Mobile korzystają z sieci NetWorks i mają dobry zasięg na 3G i niezły na LTE. Plus podobnie ale stacje bazowe bywają przeciążone. Play ma własny zasięg 3G i LTE gorszy ale w miastach bez problemu. W Play mając zasięg LTE można mieć internet LTE nez limitu na kartę za darmo, kilka zł m-c. Jeśli zasięg jest w domu to tak, ewentualnie potrzebna antena zew. na wybrane pasmo. Jakie to miasto na Opolszczyźnie?

0
  • #7 15 Wrz 2016 19:42
    daniel_koczupinda
    Poziom 5  

miasto to Głubczyce

0
  • #8 15 Wrz 2016 19:48
    matek451

W Głubczycach masz zasięg LTE wszystkich operatorów. Trzeba zrobić testy na kartach tych operatorów.

0
  • #9 15 Wrz 2016 20:08
    daniel_koczupinda
    Poziom 5  

zrobić testy tzn jak ?

oraz napisałeś "W Play mając zasięg LTE można mieć internet LTE nez limitu na kartę za darmo, kilka zł m-c. " Możesz coś więcej opisać, albo jak to zrobić napisać ? opisać ten sposób :) ?

0
  • #10 15 Wrz 2016 21:24
    matek451

Testy zrób na telefonie z LTE. Kupujesz kartę z Plusa, Orange za 5 zł, rejestrujesz . Dostaniesz odpowiednio 50GB i 10GB limitu danych. Z Play bierzesz Play Internet na Kartę , starter za 9 zł, rejestrujesz uruchamiasz bonus 100GB. W Play możesz do końca stycznia na jedną osobę zarejestrować 10 kart i na nich uruchomić po 100GB bonusa. Na telefonie instalujesz Network Cell Info, program pokazuje parametry sygnału oraz CID BTS-a. Dla każdego operatora robisz speedtesty. Testy w domu i na zewnątrz. Pokazujesz scrreeny. Po testach zobaczymy jak działają operatorzy u ciebie , którego wybrać i czy potrzebna ewentualna antena zewnętrzna na wybrane pasmo. Jak Play będzie działał na LTE u ciebie satysfakcjonująco to na PW dostaniesz sposób na Darmowy Internet LTE bez limitu na karcie RBM na kartę 5 z RWK.

0
  • #11 16 Wrz 2016 14:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

daniel_koczupinda napisał:
    kolego i wszędzie go bedzie miał, w trasie, w domu też ?

Kolega poważnie pyta ;) - będziesz go miał tam, gdzie będzie zasięg danego operatora i będzie to zasięg LTE - jeśli Cię przełączy na HSDPA, albo GPRS bo zasięgu LTE nie będzie, to nie poszalejesz.
    Jak radzi Kolega @matek451 - kupić karty pre-paid do netu (ZAREJESTROWAC JE WSZYSTKIE - bo tylko wtedy zadziałają) i sprawdzić w miejscach gdzie bywasz - może się okazać (i tak zapewne będzie), że w jednym miejscu ten operator będzie działał dobrze a w innym miejscu już nie i kicha.

0
  • #12 16 Wrz 2016 19:25
    daniel_koczupinda
    Poziom 5  

Cześć ponownie,

Sprawa wygląda tak, że ja mam telefon Samsung Galaxy S II GT-I9100. A Ten telefon nie posiada w sam sobie LTE. Ciągle mam zasieg w telefonie h+ albo 3G gdyż jak już wspomniałem, mój telefon który posiadam nie posiada LTE. Także jak inaczej zrobić te testy Jakiś inny sposób ?

Czy tylko pozostaje kupić inny telefon, który obsługuje LTE ?

albo może jak bym kupił sobie ten mobilny router MIFI E5577C to wtedy dało by radę to sprawdzić ?

0
  • #13 16 Wrz 2016 20:04
    mateuszciupka
    Poziom 13  

Moim zdaniem najlepsze są karty z PLAY-a czasami nie mamy zasięgu ale wtedy wystarczy ręcznie wybrać inna sieć i wszystko znów działa.
    W górach najczęściej najlepszy zasięg ma PLUS, w dużych miastach PLAY daje rade a w wioskach T-MOBILE.

W PLAY-u mamy możliwość wyboru ręcznego takiego operatora jakiego w tym momencie potrzebujemy, w innych sieciach niestety tak się nie da.

Nie wiem czy router jaki podają koledzy wyżej ma możliwość ręcznego wyboru operatora ??? Trzeba to sprawdzić.

0
  • #14 17 Wrz 2016 09:22
    matek451

Jesli docelowo i tak chcesz kupić E5577 to kup i na nim zrób testy w Głubczycach. Ten routerek działa z programami LTEWatchH i E5186 Toolbox, które pokazują parametry sygnału LTE ora CID BTS-a. pozwalają wymuszać pasma LTE. Mozesz kupić też Airboxa 2 Plus( tylko nie Airbox2) bo to też E5577 tylko z Orange. Nie posiadają simlocków. Koszt około 140 zł. Wykorzystasz go też w trasie.

0
  • #15 17 Wrz 2016 09:29
    daniel_koczupinda
    Poziom 5  

Kolego zastanawiam się nad kupnem tego co mi podałeś:

http://allegro.pl/huawei-e5577-airbox-uzywany-i6483842596.html

Ten będzie w sam raz dla mnie ? Ten zakupić ? Czy coś innego z allegro bo bym dziś zamówił.

Jak możesz to przeczytaj tą aukcję bo tam pisze, że to jest E5577C jak byś mógł ze swojej łaski.

0
  • #17 17 Wrz 2016 09:52
    daniel_koczupinda
    Poziom 5  

czemu akurat ten a nie tamten ? Tutaj jest licytacja a ja jutro wyjeżdżam już w trasę, musiałbym już dziś za większą kwotę zalicytować.

0
  • #18 17 Wrz 2016 11:49
    matek451

Edytowałem post, zaszła pomyłka chodzi o ten co wyżej. Przepraszam, tak jest gdy pisze się z kilkoma osobami.

1
  • #20 17 Wrz 2016 12:17
    matek451

Po otrzymaniu E5577 pobierz program https://dl.dropboxusercontent.com/u/1978345/E5186/E5186%20Toolbox_latest.rar lub http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h Po ich zainstalowaniu na komputerze możesz w nich logować się pod adres 192.168.8.1 na tego Airboxa. programy pokażą parametry sygnału LTE oraz CID BTS-a. pozwalają wymuszać na nim konkretne pasma LTE. Polscy operatorzy korzystają z LTE1800, LTE800 i LTE2600. Play jeszcze z LTE2100. Zroisz też speedtesty. Da ci to obraz działania LTE każdego z nich w Głubczycach. w trasie może być różnie ale w razie czego skorzystasz z 3G na UMTS900, UMTS2100 lub z LTE800, który ma największy zasięg. Ale to już w praktyce jak będziesz mia MiFi.

0
  • #21 17 Wrz 2016 12:49
    daniel_koczupinda
    Poziom 5  

Ok zaraz zamawiam ten modem i to robię,

Kolego ale mam tak byłem dziś w play i zarejestrowałem 2 karty oraz w plusie i też zarejestrowałem karty. Orange nie ma w Głubczycach, niestety także na razie mam te 2 sieci. Zaraz do domu podjedzie mój brat ma telefon z LTE, to ja wsadze te 2 karty i powiedz mi dokładnie czego potrzebujesz i jak co zrobić.

Na jego telefonie ( Galaxy S 5 Neo ) zainstalować program Network Cell Info i co dalej bo napisałeś jak robić te speedtetsy i po prostu screeny robić i CI podesłać ? A w bloku bo mieszkam to przy oknie czy jak gdzie to robić ?

0
  • #22 17 Wrz 2016 13:09
    matek451

Najlepiej w domu przy oknie, potem na zewnątrz. Karty Play internet na Kartę za 9 zł, bonus za aktywację aktywowałeś kodem *111*300*1# lub na Play 24. W Plusie aktywacja bonusa SMS o treści RWK na 80110. BTS LTE1800, LTE2100, LTE800 i LTE2600 Play przy Fabrycznej 3. Tam też BTS LTE1800aero2 i LTE800sferii zapewniający zasięg Plusa. Orange i t-Mobile korzystają z sieci LTE1800NetWorks a BTS też na Fabrycznej. NCI pokaze parametry sygnału LTE, i dane BTS-a. w twoim przypadku jeśli do Fabrycznej nie masz daleko zalogujesz się do LTE1800 każdego operatora. Zrobisz speedtesty i sprawdzisz jak obciążone są BTS-y operatorów i który ma największe prędkości.

0
  • #23 17 Wrz 2016 13:11
    daniel_koczupinda
    Poziom 5  

Zainstalowałem program Network Cell Info Lite

Powiedz mi co potrzebujesz co gdzie klikać.

Do ulicy Fabrycznej mam no max 1 kilometr.

0
  • #24 17 Wrz 2016 13:13
    matek451

Podstawowa zakładka NCI czyli Gauge, ta pierwsza. Karta do telefonu i pokaże ci potrzebne dane. do tego speetest by Okla i prędkości. Z 1 km powinno cię logować do LTE1800.

0
  • #25 17 Wrz 2016 14:39
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Ok zaraz zamawiam ten modem i to robię,

Ok, to ja kupuję ten co mi podałeś:

Tylko, że to sprzęt Orange - nie wiem czy dziś, ale w przeszłości cały ich sprzęt miał blokadę simlock i działał tylko z ich kartami.

0
  • #26 17 Wrz 2016 14:42
    matek451

Na E5577 ( Airbox2 Plus) nie zakładają simlocka. Routery chyba sobie już odpuścili, na niektórych fonach podobno tez. Jeszcze tylko ten PIN i byłoby OK.

0
  • #28 17 Wrz 2016 16:42
    matek451

Szerokiej drogi!

0
  • #29 17 Wrz 2016 19:58
    Kaczor64
    Poziom 9  

Trochę mu namotałeś kolego z tym ruterem.Sam jestem kierowcą i w kraju jak i za granicą używam zwykły modem D-link na usb.Koszt za używkę to ok.30 pln.Kartę na kraj kupuję orange free z Alle... Wszystko śmiga jak ta lala.W Szwecji na tym samym modemie jadę z karta Comvic na doładowania.Ot i tyle.

0
  • #30 17 Wrz 2016 21:25
    matek451

Twoje doświadczenia z jakimś D-linkiem , którego nawet nie znasz dokładnie są bez znaczenia. Nie masz zielonego pojęcia o internecie mobilnym i sprzęcie . Modemy D-linka to szajs, masz pewnie jakiś DWM-156 i się tutaj chwalisz złomem za 30 zł. E5577 przy nim to zupełnie inna jakość. Zakup modemu czy MiFi bez LTE a nawet HSPA+DC to strata nawet 30 zł, sprzęt nie spełnia dzisiejszych wymogów stawianych przez operatorów. Po co ma kupować na Allegro starter z 35GB za 50 -60 zł skoro może mieć Nju z 40GB za 29 zł a z umowy zrezygnować w każdej chwili. Na dodatek za pół roku 80GB a po roku 100GB. Przy tym twoje karty z Allegro to bida z nędzą i straciły rację bytu. Janusze biznesu z Allegro tylko zarabiają na takich jak ty, nieświadomych, że można mieć o połowę taniej.Korzysta już u siebie w Głubczycach z LTE w Play , gdzie ma na karcie 100GB za 9 z, więc o czym mowa. I kolego ja nikomu nie motam tylko udzielam profesjonalnych porad na temat sprzętu i ofert. Ty nawet nie masz pojęcia jak powinien działać mobilny internet na porządnym sprzęcie. Korzystasz z zabytkowego modemu działającego w HSDPA więc nic ci nie śmiga. Orange od dawna korzysta z HSPA+DC na UMTS2100 oraz z HSPA+ na UMTS900. Do tego z LTE na 1800MHz Networks z pasmem 15MHz w MIMO i DL do 112Mb/s oraz poza miastami z własnego LTE800 z pasmem 10MHz w MIMO i DL do 75Mb/s. Podobnie pozostali operatorzy i tylko sprzęt działający w tych technologiach zapewnia dobre osiągi. E5577 je spełnia i jest to najlepszy wybór do zastosowań mobilnych w relacji cena do jakości.

0
  Szukaj w 5mln produktów