Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Apple iPhone SE - Downgrade

Kacpertian 15 Sep 2016 18:00 888 15
    Kacpertian
    Level 10  
    Cześć Wam Forumowicze :)
    Od dość niedługiego czasu cieszę się swoim pierwszym iPhone'em. Niestety wczoraj nieopatrznie, zakładając, że iOS 10 będzie lepszy, zainstalowałem go zamiast wersji 9. co było błędem (przynajmniej jak dla mnie, inni mogą mieć inne zdanie). Szukałem intensywnie informacji nt możliwości cofnięcia się do poprzedniej wersji i odpowiedzi, jakie znalazłem mówiły jedno - #niedasię.
    Jednak mój znajomy kiedyś taki downgrade robił w 4S i podzielił się ze mną tym linkiem: http://www.redmondpie.com/how-to-downgrade-ios-10-beta-to-ios-9.x-tutorial/

Nie jest natomiast absolutnie pewien, czy teraz to zadziała...
    No i mam wielkie pytanie do mądrych ludzi - czy ten toutorial jest godny uwagi, zadziała, nie spaprzę softu? Ktoś coś takiego robił i ma jakieś doświadczenia?

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    blahfff
    Level 38  
    iOS 10 dopiero co wyszedl wiec Apple jeszcze podpisuje ostatnia starsza wersje (9.3.5). Tutorial powinien zadzialac, ale masz tylko kilka dni, potem taka opcje przestanie byc mozliwa.

Dane oczywiscie stracisz, telefonu ubic sie w ten sposob nie da.
    Kacpertian
    Level 10  
    Zdaję sobie sprawę z utraty danych. Nie problem, mam wystarczający backup, bo już się nieraz na tym przejechałem. Ludzie dzielą się na dwa typy: tych, którzy robią backup i tych, którzy ten backup robić będą ;)

Cenna informacja, to że to będzie działać przez kilka dni. Tak jest z każdą wersją OS?
    blahfff
    Level 38  
    W przypadku sprzetu Apple'a, tak. Maja takie okienka, gdzie mozna powrocic do ostatniej dostepnej wersji pod dany model, potem opcji cofniecia sie z softem generalnie nie ma.
    Kacpertian
    Level 10  
    blahfff wrote:
    Maja takie okienka, gdzie mozna powrocic do ostatniej dostepnej wersji pod dany model...

Jakie okienka, gdzie?
    blahfff
    Level 38  
    Kacpertian wrote:
    blahfff wrote:
    Maja takie okienka, gdzie mozna powrocic do ostatniej dostepnej wersji pod dany model...

Jakie okienka, gdzie?

Okienka w sensie przedzial czasowy, zazwyczaj dwa, trzy dni ;-)
    qpeace1
    Level 9  
    możesz napisać, co jest nie tak z ios10? sam myslalem, żeby upgradować i ciekaw jestem minusów?
    sanfran
    Level 40  
    A nic nie jest.
    Na początku trochę wkurza, ze trzeba guzik przycisnąć a nie przesunąć palcem po ekranie.
    Wszystko inne można poustawiać. A nawet powywalać aplikacje, których nie chcesz.
    Mam 5s i jest OK. Na iPadzie z tym samym prockiem fajnie chodzi, nic nie muli.
    Jak zaczyna mulić, to go trzeba odtworzyć po iTunes i będzie OK.
    mobista
    Level 35  
    sanfran wrote:
    A nic nie jest.
    Na początku trochę wkurza, ze trzeba guzik przycisnąć a nie przesunąć palcem po ekranie.
    Wszystko inne można poustawiać. A nawet powywalać aplikacje, których nie chcesz.
    Mam 5s i jest OK. Na iPadzie z tym samym prockiem fajnie chodzi, nic nie muli.
    Jak zaczyna mulić, to go trzeba odtworzyć po iTunes i będzie OK.

W ustawieniach możesz przywrócić stary sposób odblokowywania ekranu.
    sanfran
    Level 40  
    A w ktorym miejscu? Bo jedynie co znalazlem, to opcję, że nie muszę przycisku naciskać, wystarczy jedynie zeskanować palec.
  • Helpful post
    mobista
    Level 35  
    Menu Ogólne -> Dostępność -> Przycisk "Początek" -> Połóż palec, aby otworzyć. Z uwagi na menu widgetów nie ma opcji przesuń niestety.
    sanfran
    Level 40  
    Jeśli nie ma opcji przesunięcia to proszę nie wprowadzaj w błąd pisząc o "starym sposobie odblokowywania ekranu".
    Nie wszystkie urządzenia Apple akceptujące nowy IOS maja czytnik linii papilarnych.
    Kacpertian
    Level 10  
    Co jest z 10? W sumie... całokształt, jakoś 9 mi lepiej podchodziła, ale zaczynam się przyzwyczajać do 10 i chyba sobie odpuszczę downgrade.
    Dzięki wielkie za odpowiedzi.
    sanfran
    Level 40  
    Tak zawsze jest. Coś dadzą, coś spartolą. Np w 10 straciła się możliwość oceniania utworów gwiazdkami.
    Kacpertian
    Level 10  
    Ok, to dzięki raz jeszcze, zamykam.