Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Remont i modernizacja ZG15C jako małe kolumny do odsłuchu z mixera

BlackHerox 15 Wrz 2016 18:37 837 4
  • #1 15 Wrz 2016 18:37
    BlackHerox
    Poziom 7  

Witam
    Tak jak w temacie, kiedyś znalazłem przy śmietniku (nie, nie jestem śmieciarzem :P) stare kolumny. Po przyniesieniu ich do domu okazało się że to ZG15C Tonsila. Ogólnie obudowy do remontu (ktoś porobił otwory bass reflex). Siedziały tam głośniki: GDN 16/30 oraz GDWK 7/50/7 wszytko 8OHM. Początkowo chciałem je zrobić tak jak to było w oryginale ale na tamtą chwilę brak było funduszy i czasu i w taki sposób wylądowały w piwnicy na kolejne dwa lata. Ostatnio przypadkowo trafiłem na i pomyślałem właśnie o takich kolumnach odsłuchowych pod mixer.

Pomyślałem żeby wykorzystać właśnie te głośniki do tego. Nie oczekuję super basu, krystalicznych wysokich tonów oraz wyrafinowanych średnich. Czy da się cokolwiek z tego zrobić?

Oczywiście głośniki są do kompletnej regeneracji. Zestawy będę zamawiał z tej strony: http://www.skleptonsil.pl/510275/oryginalny-uklad-tonsil-gdn-16-12-gdn-16-15-gdn-16-30

0 4
  • #2 15 Wrz 2016 19:34
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 28  

Hmm, pistolet do kleju na gorąco plus dedykowany klej do drewna (jest rzadszy po podgrzaniu i lepiej nasącza drewno i płytę wiórową) i wszystkie łączenia uszczelniamy. Basrefleksy likwidujemy i już. ;-)
    Zaryzykowałem w swoich wymianę zawieszeń z pianki na gumę i nie było źle.

0
  • #3 15 Wrz 2016 19:43
    BlackHerox
    Poziom 7  

Jeżeli chodzi o obudowy to wiem co i jak :P właśnie schnie klej. Juto będę wycinał "łaty" na ten bass reflex i przyklejam od wewnątrz. Nastepnie szpachlowanie i szlifowanie :). Z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi na temat głośników, a także zestawu naprawczego, który zamierzam zakupić.

0
  • #4 15 Wrz 2016 20:57
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Oryginalne zg15c grają zajefajnie :D Mam tą uboższą wersję z jednym kondensatorem. Ten GDWK w twoich kolumnach jest dosyć delikatny może Ci długo nie pociągnąć.

0
  • #5 16 Wrz 2016 10:51
    BlackHerox
    Poziom 7  

Kolumny będą pod kenwood krv5090 a będą używane jedynie do ćwiczeń przy konsoli. Do mocniejszego grania mam 2x GDS od stx + wysokotonowy piezo stx.
    Glownie chodzi mi o to by ktoś z wiedzą sprawdzil te zestawienie głośników pod wzgledem dziury w paśmie itp. Z tego co widzę to gdwk jest o 2db głośniejszy. Ciekawi mnie jak mocno będzie odczuwalna różnica.

0