Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka karta graficzna ? ( 300-600 zł )

15 Wrz 2016 21:58 888 11
  • Poziom 4  
    Witam. Jaką kartę graficzną polecacie do kompa Dell Optiplex 360
    Procesor: Intel Core 2 Duo E7500 2.93GHz 2.92 GHz
    Ram 4 GB dostępne 3GB
    32 bit system Zasilacz standard co fabryka dała dell
    Zaznacze że interesuje mnie dolny pułap ceny więc zaproponuje coś od siebie a wy jak możecie ocencie:

1 - Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5, 128-bit, OC, 2xHDMI, 2xDVI
    Producent chipsetu
    NVIDIA
    Rodzaj chipsetu
    GeForce GTX 750
    Ilość pamięci RAM
    2 GB
    Rodzaj pamięci RAM
    GDDR5
    Szyna danych [bit]
    128
    Typ złącza
    PCI Express x16
    Taktowanie rdzenia [MHz]
    1059
    Taktowanie pamięci [MHz]
    5000
    Łączenie kart
    Nie
    Rozdzielczość
    4096 x 2160
    Chłodzenie
    Radiator
    Wentylator
    Obsługiwane standardy
    DirectX 11.2
    OpenGL 4.4

2 - ASUS GeForce ® GT 730 4GB , producent chipsetu
    NVIDIA
    model chipsetu
    GeForce GT 730
    wielkość pamięci
    4096 MB
    typ zastosowanej pamięci
    GDDR3
    taktowanie rdzenia
    700 MHz
    taktowanie pamięci
    1100 MHz
    szyna danych pamięci
    128 bit
    rodzaje wyjść/wejść
    1 x wyjście HDMI
    1 x wyjście DVI
    1 x wyjście D-Sub
    wsparcie dla HDCP
    tak
    wsparcie dla CUDA
    tak
    typ chłodzenia
    wentylator
    obsługiwane standardy
    DirectX 11
    OpenGL 4.0

I na koniec jeszcze jaki zasilacz polecacie do takiej karty graficznej ( mianowicie o 2 mi chodzi )

Z góry dzięki za odpowiedz !
  • Poziom 39  
    Tam chyba nie zamontujesz standardowego zasilacza, złącz do grafiki pewnie brak więc musisz szukać kartę która zadowoli się około 70W z płyty a z takimi kartami ten zasilacz powinien dać sobie radę.
  • Poziom 15  
    Z tych dwóch to zdecydowanie GTX 750. Nie wiem jak to się ma do zwykłych 750, ale dla TI porównanie niereferentów robił PCLab i zdecydowanie wygrywały asusowe zdaje się.
  • Poziom 4  
    Duża obudowa Optiplex360. GIGABYTE GeForce GT 730 2GB 128BIT - czy taka karta starczy do CS GO ? Narazie gram na 256 MB co jest śmieszne ale daje rade jakoś. Wydaje mi się że jak na początek bym kupił GIGABYTE GeForce GT 730 2GB 128BIT to bym mógł grać na wszystkich mapach bez lagów. Oczywiście przewiduje zasilacz kupić na przyszłość ale narazie skupmy sie na karcie. Co sądzicie o tej propozycji o której wspomniałem.
  • Poziom 34  
    Jaka masz teraz kartę? Zintegrowaną? Chcesz nową ze sklepu czy może być używana?
    Zasilacz ATX ze sklepu może nie pasować, zamieść zdjęcie tabliczki znamionowej oryginalnego zasilacza.
  • Poziom 4  
    bolekis. Więc mam zestaw od nowości Dell Optiplex 360 wersja duża. Nie wiem czy jest zintegrowana. Natomiast zdecydowałem sie na kupno karty graficzne Geforce GT 730 2gb 128 bit ze względu na małe fundusze, a też jak bym zakupił używke to istnieje możliwość że była grzana albo padnie zaraz. Jaki zasilacz ? Chodzi mi o marke oczywiście :)
  • Poziom 34  
    No właśnie tłumaczę że zasilacz w takim Dellu może mieć trochę inne wymiary albo rozstaw śrubek i już nowy nie będzie pasować. O ile oczywiście "duża" obudowa oznacza "tower".
    Przy modernizacji takich komputerów zwykle zostawia się oryginalny zasilacz i kupuje kartę, która nie wymaga dodatkowego zasilania z wiązki. GT 730 spełnia ten warunek więc nie musisz się przejmować wymianą zasilacza (pod warunkiem że jest sprawny) ale weź jeszcze pod uwagę Radeona R7 250, np. takiego:
    https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-r...dr5-128-bit-dvi-hdmi-d-sub-r7250-1gd5-613377/
  • Poziom 4  
    Witam ponownie. Namyśliłem sie co do tematu i inwestuje troche większe pieniążki, więc tu daje kilka propozycji ;
    Pierwsza to Gigabyte Radeon RX 460 WINDFORCE OC 4GB GDDR5 https://www.morele.net/karta-graficzna-gigaby...it-hdmi-dvi-dp-gv-rx460wf2oc-4gd-974797/#div4

Następne są dwa pytania bardziej niż propozycje czy te karty róznią sie od tej powyżej znacząco?
    XFX RADEON RX 460 4GB GDDR5 http://www.ceneo.pl/46586849#tab=click
    oraz
    SAPPHIRE RADEON RX 460 NITRO OC 4GB https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphi...28-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-11257-02-20g-774759/

ta Windorforce ma dużą rozdzielczość względem tych poniżej. Co wy o tym sądzicie. Dodam że mam zamiar nagrywać amatorszczyznę na YT
  • Poziom 36  
    Kolega chce połączyć procesor Core 2 Duo E7500 2.93GHz z RX460? Ta karta zanudzi się. Co najwyżej zainwestuj w używaną GTX750(<300zł).
  • Poziom 4  
    Spokojnie procesror wymieniam ale to za jakiś miesiąc. Na tą chwile chce mieć sprzęt z gwaranchą i żebym po kupnie lepszego procka nie musiał wydawać kasy na karte graficzną.
    Jaki procesor do windorforce 4gb rx460? Pozdrawiam