Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór centrali alarmowej - 5 czujek

Mad Bekon 15 Sep 2016 22:42 1596 8
Optex
    Mad Bekon
    Level 23  
    Witam kolegów.
    Jako że stara centralka alarmowa zaczęła świrować szukam alternatywy do podmiany płyty.
    4 pomieszczenia z PIR + kontrakton na drzwiach wejściowych
    Jako że myśl o dość prostym ale elastycznym rozwiazaniu, więc moje pytanie brzmi:
    Czy mogę użyć SATEL INTEGRA 32 + INT-SCR-BL wystarczy?
    Dodatkowo jako ze obiekt znajduje się pod mieszkaniem, w mieszkaniu chciałbym umieścić dodatkowa manipulator z LCD.
    Pracownicy używali by tagów RFID do załączania wyłączania, a ewentualnie informacje o alarmie pokazywane byłyby na manipulatorze w mieszkaniu powyżej?
    Więc, czy INTEGRA 32 + INT-SCR-LB + INT-KLCD-BL wystarczą? Czy do tego są potrzebne jakieś dodatkowe moduły?
    Czy ten zamiast INT-KLCD-BL można zastosować jakiś manipulator bezprzewodowy?
  • Optex
    SafetyTeam
    Level 10  
    Mad Bekon wrote:
    Czy mogę użyć SATEL INTEGRA 32 + INT-SCR-BL wystarczy?

Centrala posiada 8 wejść więc spokojnie wystarczy aby podłączyć jeszcze sabotaże sygnalizatorów i obudowy centrali.
    Mad Bekon wrote:
    Więc, czy INTEGRA 32 + INT-SCR-LB + INT-KLCD-BL wystarczą? Czy do tego są potrzebne jakieś dodatkowe moduły?

Podane urządzenia wystarczą do budowy systemu o jaki Ci chodzi.
    Mad Bekon wrote:
    Czy ten zamiast INT-KLCD-BL można zastosować jakiś manipulator bezprzewodowy?

Niestety nie ma manipulatorów bezprzewodowych do central z serii Integra. Możesz zastosować ewentualnie moduł ETHM-1 i na smartfonie korzystać z aplikacji Integra CONTROL
    Mad Bekon
    Level 23  
    No to jest punkt zaczepienia.
    Martwi mnie tylko post który czytałem tutaj na elektrodzie o losowości awaryjności nowych płyt Satela.
    Stara płyta Napco przeżyła 20lat, teraz alarm wzbudza się równolegle na losowych strefach.
  • Optex
    niebieskipolo
    Level 22  
    Klawiaturę bezprzewodową z czytnikiem kart ma VERSA. I się nie psuje ;)
  • Helpful post
    SafetyTeam
    Level 10  
    niebieskipolo wrote:
    Klawiaturę bezprzewodową z czytnikiem kart ma VERSA. I się nie psuje ;)

Psuć się nie psuje ale w kwietniu założona już krzyczy, ze słabe baterie. Klientka dzwoniła dosłownie dwa dni temu.
    Mad Bekon
    Level 23  
    OK, to moze lekko inaczej.
    A np VERSA 10 + VERSA-LCDR-WH w sklepiku + dodatkowy VERSA-LCDR-WH pietro wyzej w mieszkaniu wlasciciela?

Z tego co rozumiem VERSA obsluguje do dwoch stref, wiec w pozniejszym czasie dodatkowe pietro z trzecim manipulatorem byloby mozliwe (jako osobna strefa)?
  • Helpful post
    SafetyTeam
    Level 10  
    Mad Bekon wrote:
    A np VERSA 10 + VERSA-LCDR-WH w sklepiku + dodatkowy VERSA-LCDR-WH pietro wyzej w mieszkaniu wlasciciela?

Jest OK.
    Mad Bekon wrote:
    Z tego co rozumiem VERSA obsluguje do dwoch stref, wiec w pozniejszym czasie dodatkowe pietro z trzecim manipulatorem byloby mozliwe (jako osobna strefa)?

Tak, dodatkowo strefę możesz podzielić na nocna i dzienną co daje kolejne możliwości podziału.