Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór centrali alarmowej - 5 czujek

Mad Bekon 15 Wrz 2016 22:42 1206 8
  • #1 15 Wrz 2016 22:42
    Mad Bekon
    Poziom 23  

Witam kolegów.
    Jako że stara centralka alarmowa zaczęła świrować szukam alternatywy do podmiany płyty.
    4 pomieszczenia z PIR + kontrakton na drzwiach wejściowych
    Jako że myśl o dość prostym ale elastycznym rozwiazaniu, więc moje pytanie brzmi:
    Czy mogę użyć SATEL INTEGRA 32 + INT-SCR-BL wystarczy?
    Dodatkowo jako ze obiekt znajduje się pod mieszkaniem, w mieszkaniu chciałbym umieścić dodatkowa manipulator z LCD.
    Pracownicy używali by tagów RFID do załączania wyłączania, a ewentualnie informacje o alarmie pokazywane byłyby na manipulatorze w mieszkaniu powyżej?
    Więc, czy INTEGRA 32 + INT-SCR-LB + INT-KLCD-BL wystarczą? Czy do tego są potrzebne jakieś dodatkowe moduły?
    Czy ten zamiast INT-KLCD-BL można zastosować jakiś manipulator bezprzewodowy?

0 8
  • #2 16 Wrz 2016 09:05
    SafetyTeam
    Poziom 9  

Mad Bekon napisał:
    Czy mogę użyć SATEL INTEGRA 32 + INT-SCR-BL wystarczy?

Centrala posiada 8 wejść więc spokojnie wystarczy aby podłączyć jeszcze sabotaże sygnalizatorów i obudowy centrali.
    Mad Bekon napisał:
    Więc, czy INTEGRA 32 + INT-SCR-LB + INT-KLCD-BL wystarczą? Czy do tego są potrzebne jakieś dodatkowe moduły?

Podane urządzenia wystarczą do budowy systemu o jaki Ci chodzi.
    Mad Bekon napisał:
    Czy ten zamiast INT-KLCD-BL można zastosować jakiś manipulator bezprzewodowy?

Niestety nie ma manipulatorów bezprzewodowych do central z serii Integra. Możesz zastosować ewentualnie moduł ETHM-1 i na smartfonie korzystać z aplikacji Integra CONTROL

0
  • #3 16 Wrz 2016 19:09
    Mad Bekon
    Poziom 23  

No to jest punkt zaczepienia.
    Martwi mnie tylko post który czytałem tutaj na elektrodzie o losowości awaryjności nowych płyt Satela.
    Stara płyta Napco przeżyła 20lat, teraz alarm wzbudza się równolegle na losowych strefach.

0
  • #4 16 Wrz 2016 19:10
    niebieskipolo
    Poziom 19  

Klawiaturę bezprzewodową z czytnikiem kart ma VERSA. I się nie psuje ;)

0
  • Pomocny post
    #5 16 Wrz 2016 19:19
    SafetyTeam
    Poziom 9  

niebieskipolo napisał:
    Klawiaturę bezprzewodową z czytnikiem kart ma VERSA. I się nie psuje ;)

Psuć się nie psuje ale w kwietniu założona już krzyczy, ze słabe baterie. Klientka dzwoniła dosłownie dwa dni temu.

0
  • #6 16 Wrz 2016 19:50
    Mad Bekon
    Poziom 23  

Odpuszcze sobie to radio, w sumie jednak prosto mi będzie kabel rzucić.
    Nie wiem tylko co z ta awaryjnością. Na alle glownie dostępny jest satel, a chciałbym ten RFID, bo to latwe w obsłudze.

0
  • #7 19 Wrz 2016 12:03
    Mad Bekon
    Poziom 23  

OK, to moze lekko inaczej.
    A np VERSA 10 + VERSA-LCDR-WH w sklepiku + dodatkowy VERSA-LCDR-WH pietro wyzej w mieszkaniu wlasciciela?

Z tego co rozumiem VERSA obsluguje do dwoch stref, wiec w pozniejszym czasie dodatkowe pietro z trzecim manipulatorem byloby mozliwe (jako osobna strefa)?

0
  • Pomocny post
    #8 19 Wrz 2016 14:06
    SafetyTeam
    Poziom 9  

Mad Bekon napisał:
    A np VERSA 10 + VERSA-LCDR-WH w sklepiku + dodatkowy VERSA-LCDR-WH pietro wyzej w mieszkaniu wlasciciela?

Jest OK.
    Mad Bekon napisał:
    Z tego co rozumiem VERSA obsluguje do dwoch stref, wiec w pozniejszym czasie dodatkowe pietro z trzecim manipulatorem byloby mozliwe (jako osobna strefa)?

Tak, dodatkowo strefę możesz podzielić na nocna i dzienną co daje kolejne możliwości podziału.

0
  • #9 13 Lut 2017 00:16
    Mad Bekon
    Poziom 23  

Dzięki za podpowiedź,
    Centrala wpięta, wszystko działa jak należy.

Pozdrawiam

0