Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niszczarka Wallner FXD85B

16 Wrz 2016 08:45 1080 15
  • Poziom 8  
    W niszczarce silnik działa lecz kawałki papieru tkwią między nożami tnącymi. Czujnik wciągania papieru działa, silnik działa a noże ani drgną nie chcą się ruszyć. Czy jest coś co się mogło odłączyć, wyłączyć czy przepalić dodatkowo? Co zrobić.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 41  
    A czy działa funkcja Reverse urządzenie automatycznie wycofa włożony papier.
    Sprawdź czy nie uszkodzone przeniesienie napędu, niszczarka wymaga konserwacji. Czy była kiedykolwiek smarowana?
  • Poziom 8  
    Funkcja cofania działa jeśli można tak powiedzieć to znaczy silnik "chodzi" czy się przełączy do przodu czy w tył a noże nie chcą się ruszyć.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 41  
    To tylko rozbiórka zaklinowanie lub uszkodzone przeniesienie napędu.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za informację. Proszę mi powiedzieć jeszcze, czy gwarancja takie uszkodzenie (jeżeli wystąpiło lub zapchanie) uwzględnia? Jeżeli nie to jaki byłby koszt naprawy
  • Poziom 41  
    Spytaj sprzedawcę, ale w tym przypadku to nie jest uszkodzenie mechaniczne tylko awaria.
  • Poziom 8  
    Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi.
  • Poziom 21  
    Z boku jest przeniesienie napędu na kołach zębatych jeśli jest na plastikowych wytarte jest jedno i dlatego silnik działa ale nie ruszają noże .
  • Poziom 41  
    Znalazłeś być może przyczynę przeciążona niszczarka być może musiała dostać za dużo ładunku do zmielenia.
  • Poziom 8  
    Na tą chwilę używam innej niszczarki natomiast kiedy zaniosę tę niszczarkę problemową do naprawy to dam znać co było.
  • Poziom 41  
    Nie próbowałeś obejrzeć co jest przyczyna, może to tylko wymiana kół napędowych.
  • Poziom 13  
    Potrzebowałbym opis kabelków na płytce drukowanej tej niszczarki. Mam 8 kabelków uciętych około 10 cm od płytki. są to kolorowe kabelki z oznaczeniami:
    T1-zielony
    T2 - zielony
    B - czarny
    Y-czerwony
    R - żółty
    N - niebieski - Zasilanie -?
    W-biały
    L1-czerwony - Zasilanie +?
    (S1 i S2) czerwony i czarny - do mikrowłącznika krańcowego, zapewne czujnik papieru.

Jeśli któryś z kolegów ma opis co do czego, proszę o podpowiedź.

Michał.
  • Poziom 8  
    Jakieś plastikowe kółko zębate było wytarte.
  • Poziom 41  
    Najczęściej spotykane uszkodzenia, koła zębate wykonywane z tworzywa aby nie uszkodzić droższych elementów niszczarki.
  • Poziom 12  
    1 PAWEL napisał:
    Nie próbowałeś obejrzeć co jest przyczyna, może to tylko wymiana kół napędowych.

Właśnie mam taką samą niszczarkę do naprawy z tym samym problemem. Wróciła niedawno z naprawy gwarancyjnej, gdzie zostało wymienione koło napędowe. Gwarancja się skończyła i po 2 tygodniach znowu uległa uszkodzeniu. Pytanie, czy ktoś znie orientuje się gdzie można kupić takie koło zębate do tej niszczarki. Przeszukuję już prawie czwartą godzinę i nie mogę znaleźć żadnych części do tej firmy. Pozdrawiam
    Być może pasują części montowane w innych markach, ale też nigdzie nie mogę namierzyć .
  • Poziom 41  
    Raczej tylko serwis, nie spotkałem części kół zębatych do tej niszczarki.