Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-TES824CE+KX-T7730 - domyślne ustawienie linii miejskiej

krzyleszcz 16 Wrz 2016 15:32 834 6
  • #1 16 Wrz 2016 15:32
    krzyleszcz
    Poziom 2  

Witam,

czy jest możliwa zmiana domyślnej linii miejskiej poprzez telefon systemowy?

Do tej pory była jedna Linia Miejska (LM1) wpięta do portu (CO1) i po wybraniu na telefonie 0+numer przez tą linię (LM1) było zestawiane połączenie. Teraz dołożyłem drugą linię (LM2) na porcie (CO2) i po wybraniu na telefonie 0+numer połączenie zestawiane jest właśnie z tą drugą (LM2). Chciałbym, aby centralka nadal domyślnie łączyła poprzez (LM1), a dopiero kiedy ta jest zajęta zestawiała połączenie przez (LM2). Czy jest możliwa (i w jaki sposób) zmiana tego ustawienia poprzez Telefon Systemowy (TS)? Jeśli nie, to którą opcją w programie KX-TE Maintenance Console 3.001 można to ustawić?

Dziękuję za ewentualną pomoc,
    pozdrawiam, Krzysiek

• #2 16 Wrz 2016 17:21
    instalatorPBS
    Poziom 26  

Musisz zamienić linie miejscami. Tak będzie najprościej. Centrala zajmuje linie od najwyższej aktywnej. Chyba, że uruchomisz ARS ale w tym przypadku nie ma to sensu.
    RP

• #3 16 Wrz 2016 17:28
    Jack14
    Poziom 37  

Brawo dla kolegi za logiczne myślenie :-)

• #4 16 Wrz 2016 21:05
    instalatorPBS
    Poziom 26  

Jack14 dzięki za dobre słowo 😆. Najtrudniej dostrzec najprostsze rozwiązania. A w tym przypadku jedyne sensowne.
    RP

• #5 19 Wrz 2016 08:57
    krzyleszcz
    Poziom 2  

Witam,

i dziękuję za najprostsze rozwiązanie (acz na szybko sam na nie wpadłem, bo na (LM1) mam dużo minut, a na (LM2) stosunkowo mało - ta linia ma służyć tylko jako zapas). Jednakże takie rozwiązanie nie jest do końca satysfakcjonujące, bo teraz na (TS) (LM1) zmieniła swoje miejsce (co dla niektórych ma znaczenie ;-)). Pewnie powinienem pokombinować z ustawieniem kolejności linii miejskich na telefonie, ale...

Czy w takim razie dobrze myślę, że jeśli podepnę (LM3) do portu (CO3), to ona będzie domyślna?

pozdrawiam, Krzysiek

• #7 20 Wrz 2016 16:16
    krzyleszcz
    Poziom 2  

dzięki za odp., na razie zostawiam tak jak jest. nie chce mi się bawić w zmianę ustawień tylko dla czyjejś fanaberii dla położenia światełek. jak dołożę trzecią linię to wtedy pomyślę, czy mi się będzie chciało :)

pozdrawiam, krzysiek

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME