Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Srebrny lub złoty proszek do drukarki laserowej - samsung

16 Wrz 2016 15:51 1023 7
  • Poziom 8  
    Czy ktoś z was słyszał lub wie czy jest srebrny lub złoty proszek do drukarek laserowych.
  • Poziom 8  
    No tak - ale chodzi mi o proszek do tonera by można było drukować na zwykłym papierze.
    dz.
  • Poziom 38  
    Podejrzewam, że jak na folii da się drukować czarnym tonerem tak samo złotym będzie się dało drukować na papierze.
  • Poziom 8  
    ale gdzie kupić taki proszek (zasypkę) do tonera w tak nietypowym kolorze.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Jeżeli chodzi ci o złoty czy srebrny wydruk to swego czasu spotkałem się z taką technologią.
    Drukowałeś tekst porostu czarno biały i potem stosowało się specjalne folie złote czy srebrne czy też w innym kolorze. Kładło się taką folię na kartkę z wydrukiem i przepuszczało przez laminator i w miejscu gdzie jest toner na kartce folia przyklejała się do tonera i uzyskiwało się piękne złocenia czy inny kolor. Pewnie do dziś są dostępne takie folie trzeba się tylko rozejrzeć po znanym portalu.
  • Poziom 31  
    Czytam i włos mi się na głowie jeży. Nie ma czegoś takiego jak proszek do tonera. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny toner w dowolnym kolorze. Rodzajów tonerów jest multum; podstawowy podział to tonery magnetyczne i niemagnetyczne w zależności od sposobu podawania przez zespół drukujący drukarki/kserokopiarki. Nasypanie jakiegoś proszku barwiącego nieprzeznaczonego do danej drukarki kończy się serwisem. Autorowi tematu polecam zapoznanie się z tematyką wydruków na porcelanie. Tonery w kolorach innych niż CMYK występują, ale stosowane są w szczególnych działach poligrafii. Zerknij na oferty firm, które oferują drukarki i materiały do nich służące do wydruków termosublimacyjnych. Takie wydruki wykonuje się na zdjęciach nagrobkowych, kubkach itp.
  • Poziom 8  
    Proszek nie istnieje - zamykam temat