Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Hotpoint Ariston LFF8M121CX

szkuty 16 Wrz 2016 17:40 1014 2
  • #1 16 Wrz 2016 17:40
    szkuty
    Poziom 2  

Witam
    Proszę o pomoc w naprawie zmywarki Hotpoint Ariston LFF8M121CX.
    Ogólnie rzecz biorąc jest zimna woda, a po rozmowie na infolini dowiedziałem się, że najprawdopodobniej do wymiany grzałka. Albo się rozłączyło coś przy grzałce lub w panelu. Zmywarka nie kończy programu, zmywa do 2 minuty i te 2 minuty do końca programu trwają wiecznie.

Raz też wyświetlił się błąd 10, (który prawdopodobnie mówi o grzałce). Serwis za diagnozę i naprawę zażyczył sobie tyle co połowa nowej zmywarki więc chciałbym się sam podjąć wyzwania naprawy jeśli to możliwe. Proszę o informacje, gdzie szukać tej grzałki w tym modelu, jak ona wygląda (jak ją rozpoznać) i jak zdiagnozować czy to na pewno jest ten problem.

Z góry dziękuję wszystkim za każdą informację.

0 2
  • #2 18 Lis 2017 15:56
    Jastin13
    Poziom 4  

Witam
    Czy poradził Pan sobie z tą usterką? Mam ten sam problem .... Proszę o podpowiedź .

0
  • #3 19 Mar 2018 14:08
    softcell
    Poziom 11  

Witam.
    Nie wiem czy nie za późno, ale może komuś się przyda. Błąd F10 w nowszych Hotpointach i Aristonach to uszkodzenie grzałki. Zmywarka płuka na początku, pobiera wodę próbuje podgrzać i wypompowuje generujac błąd jw..

Grzałka u mnie jest na samym spodzie tak, że trzeba odwrócić zmywarkę do góry nogami. Łatwa do wymontowania, ale trzeba nowe opaski zaciskowe. Przy grzałce są dwa wyłączniki termiczne i u mnie jeden był zepsuty, ale wszystkie elementy są zgrzewane tak, że trudno sam termiczny wymienić.

0