Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323f - Spadające obroty po wciśnięciu sprzęgła lub hamulca

16 Wrz 2016 18:56 1476 8
  • Poziom 3  
    Witam. Auto mazda 323f ba 1.5. Po naciśnięciu sprzęgła lub hamulca na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku obroty spadają zbyt nisko do 250. Ale np. po włączeniu klimy podbija obroty. Dodam że wymieniłem i wyczyściłem przepustnicę, uszczelniłem rurę dolotu, próbowałem regulować obroty w trybie serwisowym. A problem cały czas pozostaje. Na zimnym silniku jest ok. Śrubę od wolnych obrotów mam lekko wykręcona źeby te obroty nie spadały do zera. Czy czujnik temperatury wkręcony w głowice też ma wpływ na wolne obroty?
  • Poziom 39  
    A masz czujniki przy pedałach sprzęgła i hamulca?
  • Poziom 3  
    Tak są czujniki. Dziś je odłączyłem i obroty stoją w miejscu . nawet minimalnie wędrują w górę po naciśnięciu któregoś z tych dwóch pedałów.
  • Poziom 39  
    Odepnij i zobacz różnicę. Osobiście stawiam na lewe powietrze np. nieszczelne serwo hamulcowe.
  • Poziom 3  
    No to te chyba czujniki jeśli odłączyłem kostki i obroty nie spadają niżej. Jutro je wymienie i napisze czy jest ok.
  • Poziom 3  
    Na razie nie wymieniałem czujników żeby nie pchać się w koszty. Czujniki reagują na wciśnięcie, tylko coś powoduje dalej że komputer zmniejsza za mocno obroty.
    Jak sprawdzić czy czujnik działa poprawnie? Ten od sprzęgła działa mi w ten sposób że w pewnej pozycji przy lekko wciśniętym bolcu zwiera styki ale wystarczy że ścisne 0.5 cm dalej i już nie zwiera. Tak ma być?
  • Poziom 24  
    gregorius0 napisał:
    Ten od sprzęgła działa mi w ten sposób że w pewnej pozycji przy lekko wciśniętym bolcu zwiera styki ale wystarczy że ścisne 0.5 cm dalej i już nie zwiera. Tak ma być?

No nie, spróbuj rozebrać i zobacz czy bieżnie się nie wytarły.
  • Poziom 3  
    Rozkręciłem i poprawiłem. To teraz działa tak że jak jest nie wciśnięty to zwiera a jak jest ściśnięty to rozwiera.

Dodano po 2 [godziny] 38 [minuty]:

Teraz już sam nie wiem jak ma ten czujnik ma działać. Miałem dwa inne w ręku zdemontowane z rozbitych mazd. Na mierniku zachowywały się podobnie czyli gdy lekko wciśnięty jest zwarcie i tylko w tej pozycji jest przejscie ale takie że prawie nie słychać brzęczyka, musiałem przełączyć na omomierz żeby coś zauważyć.
  • Poziom 24  
    Po rozegraniu powinieneś widzieć zasadę działania. Zakładając że czujnik już działa to lewe powietrze sprawdź plikiem.