Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router, access point i ubiquiti bridge - konfiguracja sieci domowej

artek700 16 Wrz 2016 19:47 633 2
  • #1 16 Wrz 2016 19:47
    artek700
    Poziom 6  

Mam dom i warsztat.
    - W domu znajduje się router TP-Link WR841N i ma włączone DHCP
    - W warsztacie znajduje się router TP-Link WR741ND i ma wyłączone DHCP, więc działa jako Access Point
    - Dom i warsztat są połączone bridgem stworzonym z dwóch urządzeń Ubiquiti NanoStation M5.

Internet w warsztacie działa bez problemu (na laptopie, telefonie), ale kłopot mam z czymś innym.

W warsztacie do AP mam podłączonego laptopa (wifi) i raspberry pi (kablem). Widzę, że z DHCP raspi dostało ip 192.168.1.107, ale nie mogę go spingować i nie mogę się do niego podłączyć przez SSH z warsztatowego laptopa. Nie mogę też z warsztatowego laptopa, korzystać z drukarki, która jest w domu i nie widzę komputerów "grupy domowej". Chciałbym, aby te rzeczy były możliwe.

Podejrzewam, że gdzieś coś trzeba skonfigurować, ale nie wiem co (mam słabe pojęcie o sieciach). Intuicja mówi mi, że trzeba to skonfigurować na ubiquiti, ale mogę być w błędzie. Będę wdzięczny za porady.

Poniżej schemat
    Router, access point i ubiquiti bridge - konfiguracja sieci domowej

0 2
  • #2 16 Wrz 2016 20:49
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Ustaw most na AP WDS i Station WDS wtedy będzie przezroczysty dla sieci.

0
  • #3 16 Wrz 2016 21:19
    artek700
    Poziom 6  

Dzięki za szybką odpowiedź. Ustawiłem, ale dalej bez zmian.
    Router, access point i ubiquiti bridge - konfiguracja sieci domowej Router, access point i ubiquiti bridge - konfiguracja sieci domowej

EDIT:
    Jednak działa.
    Dzięki.

0