Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sterownika podczas instalacji windowsa 7

16 Wrz 2016 21:00 696 1
  • Poziom 5  
    Kupilem nowy komputer i podczas próby instalacji systemu windows 7 64bity z pendriva wyskakuje mi komunikat:
    "Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków cd/dvd jeżeli masz dyskietkę, cd,dvd, dysk flask ze sterownikiem wloz go".
    Czytałem w innych tematach że to przez brak sterowników do dysku/płyty głównej ale nie mam jak ich wygrać ponieważ nie mam jak ich nagrać na cd.
    Czytałem również że to przez brak sterow sterowników od usb 3.0 ale też nie mam jak ich wgrać.
    Następnie czytałem że można rozwiązać ten problem grzebiac w biosie. Grzebalem trochę w nim, wylaczylem napęd dvd i nadal nic. Mogłem pominąć jakieś opcje w biosie ale raczej spróbowałem wszystkich możliwości.
    Czytałem też że to przez źle zgrany system na pena ale raczej to nie to bo wczoraj kolega instalowal i było wszystko ok.
    Zna ktoś rozwiązanie tego problemu, lub jakieś pomysły jak go rozwiązać?

Specyfikacja mojego kompa to:
    - Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 460 Windforce OC 2GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DP, DVI, BOX (GV-RX460WF2OC-2GD) 
    - Procesor Intel Core i3-6100 3.7GHz, 3MB, BOX (BX80662I36100) 
    - Płyta główna MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133, SATA3, DVI, VGA, M-ATX 
    - Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 
    - Zasilacz XFX Core TS 430W (P1-430S-XXB9) 
    - Pamięć Crucial DDR4 Ballistix Sport LT 8GB/2400 CL16 (BLS8G4D240FSB) 
    - Obudowa SilentiumPC Brutus S30 Pure Black (BT-S30) 
    - Napęd Lite-On iHAS124-14 24x, SATA, Bulk, czarny, bez Nero - iHAS124-14 

Ps. Przekładałem pena z usb 2.0 do 3.0 i na odwrót
    Ps2. Jutro wygram u ziomka stery sterowniki od usb 3 na cd i próbuje wygrać podczas instalacji systemu.
  • Poziom 39  
    Z płyty system zainstaluje się bez problemu, sterowniki za instalujesz sobie później. Przerabialem ten temat nie dawno u siebie, Windows 7 już jest dosyć stary i ma problemy z obsługą nowego sprzętu.

PS Admin będzie zły :-(