Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] GT-SAT GT-SCIR40M - Konwerter kołowy tryb napięcia a polaryzacja

16 Wrz 2016 21:24 3123 3
  • Poziom 10  
    Witam, jestem w posiadaniu konwertera kołowego GT-SAT GT-SCIR40M, chciałem wypróbować go na satelicie Eutelsat 36B / Express AMU1 (36°E). Konwerter podłączałem do tunera na linuxie (Enigma 2), przełączyłem w tunerze ustawienia z "Uniwersalny LNB" na "Circular LNB".
    Początkowo myślałem że jest wszystko ok wyszukało mi 57 kanałów. Ale okazuje się że nie wyszukuję mi pełnej polaryzacji L i wyszukuje tylko jeden transponder z polaryzacji R
    Z ciekawości w ustawieniach tunera zmieniłem tryb napięcia z "Polaryzacja" na "13V", ku mojemu zdziwieniu wyszukał mi 385 kanałów czyli wszystkie transpondery polaryzacji L.
    A zmieniając ustawienia na "18V" wyszukuje mi 309 kanałów czyli 3 transpondery polaryzacji L i wszystkie polaryzacji R.
    W specyfikacji konwertera wyczytałem:
    Operating Voltage:
    RHCP : 11.0 ~ 14.0 Vdc
    LHCP : 16.0 ~ 20.0 Vdc
    I właśnie tego nie rozumiem bo producent pisze że do odbioru polaryzacji R powinienem mieć napięcie 13V, (mi na 13V wyszukuje polaryzacje L)
    a do polaryzacji L powinienem mieć 18V (a na 18V wyszukuje mi polaryzację R + 3 transpondery z L)
    Czy posiadam wadliwy konwerter?? czy muszę coś jeszcze po zmieniać w ustawieniach tunera?
  • Poziom 30  
    max95100 napisał:
    (mi na 13V wyszukuje polaryzacje L)

Jakie napięcie (zmierzone multimetrem) podaje tuner przy tym ustawieniu?
  • Poziom 10  
    Przepraszam że na prawie miesiąc porzuciłem temat, ale nie miałem czasu aby się tym zająć. Dzisiaj po mierzyłem jakie napięcie daje tuner:
    Przy ustawieniu 13V tuner daje 13.03V
    Przy ustawieniu 18V tuner daje 18.00V
    Przy ustawieniu Polaryzacja na kanałach jakie wyszukuje daje 13.03V, przełączając na kanał polaryzacji R, którego nie wyszukuje daje 13,03V a Przełączając na kanał polaryzacji L , której nie wyszukuje daje 18,00V
    Czuję że odwrócenie napięcia by mi pomogło, ale czemu tak mi się dzieje?? wadliwy konwerter?? czy może problemem jest fakt że tego satelitę odbieram z zeza??
  • Poziom 10  
    Zamieniłem polaryzacje na liście kanałów.
    Co prawda to nie do końca rozwiązanie bo przy każdej aktualizacji oprogramowania muszę ponownie wgrywać listę, ale nikt nie miał lepszego pomysłu.