Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens TS 20 XTRM - nie wytwarza pary

KSAU 17 Wrz 2016 02:08 963 5
  • #1 17 Wrz 2016 02:08
    KSAU
    Poziom 9  

Witam.
    Problem dotyczy stacji parowej Siemens TS 20 XTRM. Stopka żelazka nagrzewa się, ale stacja nie wytwarza pary-diody zasilania i trybu ekonomicznego świecą się. Po rozkręceniu i zasilaniu osobno bojlera, pompki i elektrozaworu - wszystko działa.

Zmieniłem elektronikę na nową i nadal to samo. Zaczynam podejrzewać czujnik poziomu wody, ale czy można taki czujnik jakoś sprawdzić? Jaka jest jego zasada działania?
    Edit:
    Czujnik poziomu wody w zbiorniku to zwykły kontrakton... Za to nie świeci LED2 na płytce sterowania ilością wytwarzanej pary o oznaczeniu MAX110720 REV1.1 w odróżnieniu od LED1, która świeci.
    Pozdrawiam i liczę na pomoc. Konrad

0 5
  • #2 17 Wrz 2016 15:29
    nioop

Specjalista AGD

Czy sprawdzałeś przewód od żelazka ?
    Często jest przerwa na przewodzie w okolicach wejścia do stacji jak i żelazka.

0
  • #3 18 Wrz 2016 09:45
    KSAU
    Poziom 9  

nioop napisał:
    Czy sprawdzałeś przewód od żelazka ?
    Często jest przerwa na przewodzie w okolicach wejścia do stacji jak i żelazka.

Żelazko nagrzewa się,działa też regulacja temperatury ale stacja nie wytwarza pary
    3 lata nie używałem tej stacji parowej ,2 tygodnie poużywałem i padła-coraz bardziej skłaniam się do tezy o zaprogramowanej śmierci urządzeń(żeby kupić nowy produkt)
    Na płytce elektronicznej jest 5 pinów o oznaczeniu SPIPORT - czy można by było je wykorzystać do diagnostki co jest nie tak ?

0
  • #4 19 Wrz 2016 20:31
    nioop

Specjalista AGD

Ależ się uparłeś na tą elektronikę :)

Ponawiam pytanie, czy sprawdziłeś ciągłość przewodów od żelazka ? To, że grzeje nie oznacza, że wiązka od sterowania elektrozaworem nie jest przerwana..

Diagnostyka stacji parowej ? Trochę nad wyraz, może i jest możliwa diagnostyka płytki elektronicznej ale nie w Polsce, jednak o podzespołach czy też samej pracy to można zapomnieć..
    Złącze zapewne służy do programowania.

Jeżeli uparłeś się na tą elektronikę i lubisz majsterkować, to pomiń ją, tj pomiń sterowanie elektrozaworem i podłącz do bezpośrednio..

0
  • #5 20 Wrz 2016 10:34
    KSAU
    Poziom 9  

nioop napisał:
    Ależ się uparłeś na tą elektronikę :)

Ponawiam pytanie, czy sprawdziłeś ciągłość przewodów od żelazka ? To, że grzeje nie oznacza, że wiązka od sterowania elektrozaworem nie jest przerwana..

Diagnostyka stacji parowej ? Trochę nad wyraz, może i jest możliwa diagnostyka płytki elektronicznej ale nie w Polsce, jednak o podzespołach czy też samej pracy to można zapomnieć..
    Złącze zapewne służy do programowania.

Jeżeli uparłeś się na tą elektronikę i lubisz majsterkować, to pomiń ją, tj pomiń sterowanie elektrozaworem i podłącz do bezpośrednio..

Ok dzięki za pomoc...sprawdze ten kabel bo faktycznie nie wiem co jest grane...z tego co widziałem to elektrozaworem steruje wlasnie plytka podobnie jak i pompką

0
  • #6 07 Lis 2016 14:12
    KSAU
    Poziom 9  

Stacja parowa wróciła z naprawy w firmowym serwisie Bosch/Siemens/Zelmer
    Faktycznie naprawę zacząłem od "d..." strony ...uszkodzony był (tak jak sugerował kolega NIOOP ) kabel z dwoma elementami na których jest napisane 240 C ,jeden z nich nie przewodzi czyli chyba jest uszkodzony.Jeżeli ktoś chce to mogę zamieścić zdjecie popsutego elementu.
    Naprawa wyniosla 110 PLN

0